Рішення № 4677553, 16.04.2009, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
16.04.2009
Номер справи
11/79
Номер документу
4677553
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.04.09 Справа№ 11/79

Суддя Сало І.А.

При секретарі судового засідання Легуцькому І.Б.

За позовом: Військового прокурора Львівського гарнізону в інтересах держави в особі Яворівської квартирно-експлуатаційної частини району

До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Ганна-Марія”, с.Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області

Про стягнення заборгованості в розмірі 5429,33грн.

Представники:

Від позивача -Майорчак-пом.прок. посвідчення № 22, Прийма - предст. доручення № 1 від 06.02.2009року

Від відповідача - не з'явився

Сторонам, які беруть участь у справі, роз'яснено зміст ст.22 ГПК України, а саме їх процесуальні права та обов'язки, зокрема, право заявляти відводи.

Суть спору: Позов заявлено Військовим прокурором Львівського гарнізону в інтересах держави в особі Яворівської квартирно-експлуатаційної частини району про стягнення із Товариства з обмеженою відповідальністю „Ганна-Марія” 5429,33грн. боргу за неналежне виконання договірних зобов'язань.

Від здійснення технічного запису судового процесу сторона відмовилась.

Ухвалою господарського суду від 27.03.2009року порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 16.04.2009року.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причини неявки не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи.

Позивач позовні вимоги підтримав та наполягає на їх задоволенні.

Відповідно до статті 75 ГПК України, суд вважає за можливе розглянути справу при відсутності сторони, за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин і вирішення спору по суті.

В процесі розгляду справи суд встановив наступне:

В результаті проведеної Військової прокуратурою перевірки виявлено порушення договірних зобов'язань згідно договору № 3 від 01 липня 2007року укладеного між Яворівською КЕЧ району та Товариством з обмеженою відповідальністю „Ганна-Марія” на подачу води та приймання стоків.

Предметом договору, у відповідності до п.1.1 договору є надання послуг з водопостачання та водовідведення для потреб солдатської їдальні № 17/44, що знаходиться на території військового містечка № 17 військової частини А 2678 (с.Куликів Жовківського району Львівської області), солдатської їдальні № 53/80, що знаходиться на території військового містечка № 53 військової частини А 0098 (м.Яворів Львівської області), солдатської їдальні № 38/15, що знаходиться на території військового містечка № 38 військової частини А 4150 (Гвардійське містечко с.Старичі Яворівського району Львівської області),солдатської їдальні № 21/1, що знаходиться на території військового містечка № 21 військової частини А 4150 (ст. штаб с.Старичі Яворівського району Львівської області), солдатської їдальні № 20/4, що знаходиться на території військового містечка № 20 Центру забезпечення навчального процесу Львівського інституту Сухопутних військ Національного університету „Львівська політехніка” (с.Старичі Яворівського району Львівської області), солдатської їдальні № 26/18, що знаходиться на території військового містечка № 26 військової частини А 1491 (ст. штаб с.Старичі Яворівського району Львівської області), солдатської їдальні № 13/11, що знаходиться на території військового містечка № 13 військової частини А 4623 (Булава с.Старичі Яворівського району Львівської області), солдатської їдальні № 15/1, що знаходиться на території військового містечка № 15 військової частини А 1524 (м.Рава-Руська Жовківського району Львівської області).

Споживач користується послугами, а саме здійснює забір води з водопроводу і оплачує вартість наданих послуг на умовах, які визначені даним договором та чинним законодавством України, зокрема „Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України”.

Відповідно до п.2.1 договору Яворівські КЕЧ району зобов'язується забезпечувати відповідача питною водою, яка відповідає чинному стандарту або дозволу Держстандарту України та Міністерства охорони здоров'я України.

Згідно п. 3.1 договору, відповідач зобов'язався оплачувати надані послуги з водопостачання та водовідведення за діючим на період розрахунку тарифами: вода-1,45грн., за м.куб.; стоки - 1.51грн. за м. куб., а згідно дог п. 3.2 представляти щомісячно 20 числа звітного періоду довідку про загальну кількість харчування військовослужбовців в місяць.

Згідно п. 3.4. договору відповідач зобов'язався належно експлуатувати водопровідні мережі, пристрої та прилади на них, які перебувають у них на балансі, відповідно до даного договору та Правил користування системами комунального водопостачання водовідведення підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації міст і селищ та Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення.

Договір укладався терміном до 31 грудня 2007року і був пролонгований терміном на один рік.

Крім цього, 01.07.2007року сторони уклали договір № 07/07 на подачу води та приймання стоків, відповідно до якого Яворівські КЕЧ забезпечує надання відповідачу послуг з водопостачання та водовідведення в обсягах, передбачених договором.

Згідно п. 1.2 договору відповідач своєчасно проводить оплату наданих послуг у грошовій формі та іншими формами платежу і виконує інші умови. Визначені договором.

Відповідно до п.3.1 договору ТзОВ „Ганна-Марія” зобов'язувалось своєчасно оплачувати надані послуги з водопостачання та водовідведення за діючими на період розрахунку тарифами: вода-1,45грн. за м.куб; стоки-1,51грн.за м.куб.

Згідно п. 8.1 договір укладався терміном на 1 рік і був пролонгований на такий же термін.

Вказані послуги з водопостачання та водовідведення Яворівські КЕЧ району надавала ТзОВ „Ганна-Марія” до укладення 16 вересня 2008року договору № 271/1/08/2 між Міністерством оборони України та ТзОВ „Мезон-К” про закупівлю послуг з громадського харчування (харчування особового складу військових частин та військових навчальних закладів Збройних Сил України, дислокованих у Закарпатській, Чернівецькій. Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій, Черкаській, Чернігівській, Львівській та Івано-Франківській областях, інших осіб, які згідно із законодавством мають право на забезпечення харчуванням у стаціонарних та польових умовах та годування штатних тварин).

Після укладення вищевказаного договору Яворівські КЕЧ району припинила надавати ТзОВ „Ганна-Марія” вищевказані послуги з водопостачання.

Однак, відповідач за надані йому послуги розрахувався не в повному обсязі, заборгувавши 5429,33грн., про що сторони склали акт звірки розрахунків станом на 01.01.2009року.

З огляду на викладене, позивач звернувся до суду із позовом про примусове стягнення заборгованої суми.

Дослідивши представлені суду докази, заслухавши пояснення представників сторони, суд вважає позовні вимоги підтвердженими матеріалами справи та такими що підлягають до задоволення повністю з огляду на наступне:

У відповідності до п. 2 ст. 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру»визначено, що підставою представництва в суді держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними і державою.

Згідно з Указом Президента України від 15 грудня 1999 року № 1752/99 «Про систему центральних органів виконавчої влади»до системи центральних органів виконавчої влади України входять міністерства, державні комітети (державні служби) та центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом. Міністерство є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади в забезпеченні впровадження державної політики у визначеній сфері діяльності. Центральні органи виконавчої влади можуть мати свої територіальні органи, що утворюються, реорганізуються і ліквідовуються в порядку, встановленому законодавством.

У відповідності до вимог п. 1 «Положення про Міністерство внутрішніх справ України», затвердженого Указом Президента України від 17 жовтня 2000 року № 1138 Міністерство внутрішніх справ України є центральним органом виконавчої влади. Являється головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань формування і реалізації державної політики у сфері захисту прав і свобод громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, ведення боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки, безпеки дорожнього руху, охорони та оборони особливо важливих об'єктів.

Вимогами ст. ст. 1, 5, 7 Закону України «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України» визначено, що внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України входять до системи Міністерства внутрішніх справ України і призначені для охорони та оборони важливих державних об'єктів, перелік яких установлюється Кабінетом Міністрів України, а також для участі в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю. Внутрішні війська будуються на засадах централізованого керівництва, єдиноначальності, підпорядковуються Міністру внутрішніх справ України, складаються із з'єднань, військових частин по охороні важливих державних об'єктів.

У відповідності до п. 2 ст. 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що підставою представництва в суді держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними і державою.

Згідно з Указом Президента України від 15 грудня 1999 року № 1752/99 "Про систему центральних органів виконавчої влади" до системи центральних органів виконавчої влади України входять міністерства, державні комітети (державні служби) та центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом. Міністерство є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади в забезпеченні впровадження державної політики у визначеній сфері діяльності. Центральні органи виконавчої влади можуть мати свої територіальні органи, що утворюються, реорганізуються і ліквідовуються в порядку, встановленому законодавством.

У відповідності до вимог п. 1 "Положення про Міністерство внутрішніх справ України", затвердженого Указом Президента України від 17 жовтня 2000 року № 1138 Міністерство внутрішніх справ України є центральним органом виконавчої влади. Являється головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань формування і реалізації державної політики у сфері захисту прав і свобод громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, ведення боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки, безпеки дорожнього руху, охорони та оборони особливо важливих об'єктів.

Вимогами ст. ст. 1, 5, 7 Закону України "Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України" визначено, що внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України входять до системи Міністерства внутрішніх справ України і призначені для охорони та оборони важливих державних об'єктів, перелік яких установлюється Кабінетом Міністрів України, а також для участі в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю. Внутрішні війська будуються на засадах централізованого керівництва, єдиноначальності, підпорядковуються Міністру внутрішніх справ України, складаються із з'єднань, військових частин по охороні важливих державних об'єктів.

Із врахуванням вищенаведених вимог чинного законодавства Яворівська квартирно-експлуатаційна частина району є юридичною особою згідно довідки ЄДРПОУ; організаційно-правова форма за КОПФГ -установа; головне підприємство -Міністерство оборони України.

Начальник Яворівської КЕЧ району несе відповідальність перед Органом управління майном (Міністерством оборони України) за стан та діяльність переданих йому споруд і територій військових містечок, де дислокувались частини (установи, підприємства, організації), їх охоронність, ефективність використання закріпленого за установою державного майна.

Спори, які виникають внаслідок несвоєчасного надходження до Державного бюджету України коштів від здійснення військовими частинами господарської діяльності порушують економічні інтереси держави, що у відповідності до вищенаведених вимог чинного законодавства покладає на прокуратуру України представництво інтересів держави в суді.

Військовий прокурор Львівського гарнізону звернувся до суду в особі Яворівської КЕЧ району із позовом про стягнення із Товариства з обмеженою відповідальністю „Ганна-Марія” заборгованості, що виникла у останнього внаслідок невиконання договірних зобов'язань по оплаті наданих йому послуг по водопостачанню та водовідведенню 07/07 від 01.07.2007року.

Відповідно до п.п.3.1 договорів, оплата за послуги водопостачання та водовідведення проводиться споживачем відповідно до діючих тарифів шляхом перерахування на рахунок КЕЧ коштів.

Однак, в порушення умов договору за відповідачем числиться заборгованість по вищезазначених договорах в розмірі 5429,33грн., про що позивач нагадав відповідачу у претензії № 264 від 19.02.2009року.

Згідно частини 2 ст.509 ЦК України, зобов'язання виникають з підстав, вказаних у ст. 11 ЦК України, у тому числі з угод, передбачених законом, а також із угод, хоча і не передбачених законом, але не суперечних йому. Виникнення прав та обов'язків пов'язано з юридичними фактами, які підтверджують виникнення між сторонами правовідносин. Таким чином, між сторонами виникли правовідносини, у силу яких позивач - Яворівська КЕЧ надавав послуги у забезпеченні питною водою їдальні військових частин, а відповідач зобов'язався провести оплату у визначений строк.

Внаслідок неналежного виконання умов договору відповідач заборгував позивачу 5429,33грн.

Відповідно до ч.1 ст.903 ЦК України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та порядку встановлені договором.

Згідно статті 193 ч. 7 ГК України не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Відповідач при наданих йому правах та можливостях позовні вимоги не заперечив, доказів оплати не представив.

Судові витрати покласти на відповідача, оскільки спір виник з його вини.

Керуючись ст. ст. 49, 82-84, 116 ГПК України, суд,-

 в и р і ш и в :

Позов задоволити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Ганна-Марія”, вул. ДК 9 КМ с.Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області (код ЄДРПОУ 31001601) на користь Яворівської квартирно-експлуатаційної частини району, вул.Львівська, 19, м.Яворів Львівської області (код ЄДРПОУ 07930854) 5429,33грн. боргу.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Ганна-Марія”, вул. ДК 9 КМ с.Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області (код ЄДРПОУ 31001601) в доход державного бюджету 102,00грн. держмита та 118грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Накази видати відповідно до ст. 116 ГПК України

 

Суддя Сало І.А.