Єдиний державний реєстр судових рішень Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 вересня 2009 р. № 40243/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого – судді Білової О.В.,
за участю секретаря судового засідання Карамушко І.І.,
за участю: представника позивача –Абдуллаєва Е.Ш.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом
Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД»про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Харкова звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД»заборгованості перед державним бюджетом України в сумі 170,00 грн., обґрунтовуючи свої вимоги наступним.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності Товариство з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД»пройшло державну реєстрацію у Виконавчому комітеті Жовтневої районної ради м. Харкова, дата проведення реєстрації –14 січня 1998 року за №6-1600.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД»знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Харкова, тобто є платником податків і згідно до податкового законодавства зобов'язаний сплачувати до державного бюджету відповідні податки.
Згідно зі ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів суб'єктами господарювання.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД» є платником комунального податку. В ході проведення перевірки (акт перевірки № 1/15-335-22628348 від 08 квітня 2008 року) було встановлено факт неподання Товариством з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД»розрахунку по комунальному податку за 3-й квартал 2007 року, термін надання якого - 09 листопада 2007 року, чим встановлено порушення п. 5 розділу III «Положення про порядок обчислення та сплати до міського бюджету комунального податку», затвердженого рішенням XIII сесії Харківської міської ради народних депутатів XXI скликання від 21 березня 1996 року зі змінами та доповненнями, п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року.
За результатами перевірки на підставі п.п. 17.1.1. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року було винесено податкове повідомлення-рішення №0000301530/0 від 15 лютого 2008 року, в якому визначено штрафну (фінансову) санкцію з комунального податку в розмірі 170,00 грн. Згідно п. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року сплата (стягнення) штрафних санкцій, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум. Зазначене податкове повідомлення направлено відповідачу поштою, але не було вручено, про що було складено акт №129/15-337 від 27 лютого 2008 року про невручення Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова податкового повідомлення - рішення, яке в той же день було розміщено на дошці податкових оголошень (повідомлень).
При цьому, відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року, день розміщення податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень) вважається днем його вручення.
Проте до цього часу узгоджене податкове зобов'язання по комунальному податку сплачено не було.
Вказане податкове повідомлення-рішення не було у встановленому законом порядку оскаржено Товариством з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД»ані в судовому, ані в адміністративному порядку. Таким чином, відповідач не сплатив застосовану до нього штрафну (фінансову) санкцію, визначену Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова у податковому повідомленні-рішенні, яке є дійсним (не скасовано, не визнано недійсним).
У відповідності із підпунктом 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені строки вважається сумою податкового боргу платника податків. У разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги (підпункт 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року.).
На виконання цього положення, Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД» було направлено першу податкову вимогу № 1/153 від 13 березня 2008 року, яка не була вручена платнику, згідно з актом про невручення Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова податкової вимоги від 24 березня 2008 року за №231/24-011, та другу податкову вимогу № 2/224 від 24 квітня 2008 року, яка не була вручена платнику, згідно з актом про невручення Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова податкової вимоги від 30 травня 2008 року за №432/24-011. Невручені податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень.
Таким чином, станом на 06 липня 2007 року у Товариства з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД»існує заборгованість перед бюджетом в розмірі 170,00 грн., а саме: по комунальному податку - 170,00 грн., з них: основний платіж - 0,0 грн.; штрафна санкція - 170,00 грн.; пеня - 0,0 грн.
Тривале нездійснення оплати податкового боргу з боку платника податків свідчить про наявність спору, вирішення якого віднесено до повноважень суду адміністративної інстанції, і органом, уповноваженим здійснювати відповідні функції держави в даних спірних відносинах виступає Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Харкова. Внаслідок несплати з боку підприємства узгодженого податкового зобов'язання до державного бюджету не надійшли кошти у вказаному розмірі, чим порушені загальнодержавні економічні інтереси.
Представник відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД»-в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений за місцезнаходженням згідно Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності-юридичної особи, заперечень та клопотань суду не надав.
Представник позивача - Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Харкова Абдуллаєв Е.Ш.,–в судове засідання з’явився, просив суд задовольнити поданий позов в повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД»зареєстровано Виконкомом Жовтневої районної Ради м. Харкова 14 січня 1998 року (Свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності-юридичної особи) (а.с.15), та поставлене на облік як платник податків 10 травня 1994 року, що підтверджується довідкою Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Харкова № 7597/10/10-015 від 16 липня 2009 року. (а.с. 6)
08 січня 2008 року старшим державним податковим інспектором Супрун Ю.О. була проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД»щодо дотримання вимог податкового законодавства. За результатами перевірки був складений акт № 1/15-335 від 08 січня 2008 року (а.с.7), яким зафіксовано факт неподання податкового розрахунку по комунальному податку за ІІІ квартал 2007 року, який повинен був бути поданим до 09 листопада 2007 року. Зазначений акт перевірки був направлений відповідачу поштою.
Акт перевірки № 1/15-335 від 08 січня 2008 року не було вручено відповідачу у зв’язку з незнаходженням його фактичного місця розташування, що підтверджується актом про неможливість вручення акту перевірки (а.с.8)
За результатами вказаної перевірки Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова було винесено податкове повідомлення-рішення №0000301530/0 від 15 лютого 2008 року, в якому визначено штрафну (фінансову) санкцію з комунального податку в розмірі 170,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу поштою (а.с. 12), але не було вручено, про що було складено акт №129/15-337 від 27 лютого 2008 року про невручення Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова податкового повідомлення - рішення, яке в той же день було розміщено на дошці податкових оголошень (повідомлень). (а.с.9)
Вказане податкове повідомлення-рішення Товариством з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД»не оскаржувалося ані в судовому, ані в адміністративному порядку, воно є дійсним.
У зв’язку з несплатою визначеної податковим органом суми штрафної (фінансової) санкції державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова Товариству з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД» було направлено першу податкову вимогу № 1/153 від 13 березня 2008 року (а.с. 3), яка не була вручена платнику, що підтверджується актом про невручення від 24 березня 2008 року №231/24-011, складеним Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова. (а.с.3, зворотня сторона)
Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова Товариству з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД»було направлено другу податкову вимогу № 2/224 від 24 квітня 2008 року (а.с. 4), яка не була вручена платнику, згідно що підтверджується актом про невручення від 30 травня 2008 року за №432/24-011, складеним державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова. (а.с.4, зворотня сторона)
Податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень 24.03.2008 року та 30.05.2008 року відповідно, про що зазначено в актах про їх невручення.
Відповідно до ст. 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій відноситься здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251-ХІІ від 25 червня 1991 року контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Пунктом 2 частини 1 ст. 15 Закону України «Про систему оподаткування»комунальний податок віднесено до місцевих податків та зборів (обов’язкових платежів).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.п. «б»п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п.6.2.4. п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року, день розміщення податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень) вважається днем його вручення.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова відповідно до вимог діючого законодавства були застосовані штрафні (фінансові) санкції до відповідача за неподання податкового розрахунку по комунальному податку за 3-й квартал 2007 року, зобов’язання по сплаті яких було узгоджено, відповідачем не оскаржувалось.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.
Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 9, 14, 20 Закону України «Про систему оподаткування»№ 1251-ХІІ від 25 червня 1991 року, ст.ст. 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-ХІІ від 04грудня 1990 року, абз. 1 преамбули, ст. ст. 4, 5, 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року, ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД» про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Таркон ЛТД»(61012, м. Харків, вул. Китаєнка,1, код 22628348) заборгованість перед бюджетом у розмірі 170.00 (сто сімдесят) гривень 00 копійок (штрафні санкції за порушення законодавства по комунальному податку) до місцевого бюджету (р/р 33215828700008, банк ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, одержувач УДК Жовтневого району м. Харкова, код 24134113).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
У повному обсязі постанова виготовлена 14 вересня 2009 року.
Суддя Білова О.В.