Єдиний державний реєстр судових рішень Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"03" серпня 2009 р. № 2а- 39084/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого-судді- Самойлова В.В.
при секретарі - Воронковій К.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харкові справу адміністративним за позовом Дергачівської міжрайонної державної податкової інспекціії Харківської області
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Амкор Ренч Україна"
про надання дозволу на проведення позапланової перевірки,
В С Т А Н О В И В :
Дергачівська міжрайонна державна податкова інспекція у Харківський області звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить про надання дозвілу на проведення фахівцями сектору контролю за фінансовим установами та операціями у сфері ЗЕД позапланової виїзної документальної перевірки відповідача з питань дотримання вимог валютного законодавства по зовнішньоекономічному контракту № АК.Ц-І 22/04/08 з 01.07.2008., обґрунтовуючи це слідуючим.
В вязку з отриманими відомостями вони направили до ТОВ «Амкор Ренч Україна»лист від 17.04.2009 року № 2422/10/22-110 , яким просили останнього про надання документів щодо заборгованості по експортних операціях. Лист отримано ТОВ "Амкор Ренч Україна", згідно повідомлення про вручення поштового відправлення 24.04.09р.
ТОВ "Амкор Ренч Україна" листом від 05.05.09 № 191 (вх. .№ 3620/10/ін. від 05.05.09) надано пояснення та копії документів, які стосуються здійснення зовнішньоекономічної діяльності по контракту № АКІКГ 22/04/08, що потребує проведення виїзної позапланової перевірки, за наслідками якої у податкового органу виникає право на стягнення з резидентів пені у випадках, передбачених ч.5 ст.4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».
Представник позивача за довіреністю Уваров В.М. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовільнити.
Представник відповідача за довіреністю Попов С.І. проти задоволення позову не заперечує.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Амкор Ренч Україна»зареєстровано як платник податків та перебуває на обліку в Дергачівський міжрайонній державній податковій інспекції у Харківський області.
В ході розгляду документів, що надійшли від ТОВ "Амкор Ренч Україна" Дергачівською МДПІ у Харківській області встановлено наступне:
22 квітня 2008 року ТОВ «АМКОР РЕНЧ УКРАЇНА»був укладений контракт №АRU-J 22/04\08 з компанією GmbH», що є юридичною особою Німеччини, на продаж друкарських циліндрів на загальну суму 200000 євро. Умовами цього контракту передбачалась сплата за відвантажений товар протягом 90 днів з дня надання рахунку.
За зазначеним контрактом відповідачем 25 вересня 2008 року було відвантажено десять друкувальних циліндрів на суму 6876,49 євро. Товар був відвантажений на умовах СРТ-DE Kippenheim/. На поставку товару була оформлена накладна ВМД№800000002/8/206969 від 25.09.08 на суму 49094,61грн. або 6876,49 євро по курсу 7,139487, СМК375891 від 25.09.08.
Сплата за товар згідно до виписки по рахунку 26004200386108 в євро надійшла 06.04.09 в сумі 17872,08 євро.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 80 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції.
Граничний термін надходження товару 24 березня 2009 року. Прострочення терміну сплати складає 13 днів.
Суд зазначає, що однією з функцій, покладених на державні податкові інспекції, згідно п.1 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” (далі Закон), є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів).
Згідно з п.1 ст.11 вищезазначеного Закону органи державної податкової служби наділені правом здійснювати документальні невиїзні перевірки, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами , їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
Відповідно до статті 4 Закону України від 23.09.1994 року №185/94-ВР "Про порядок. здійснення розрахунків в іноземній валюті" (із змінами та доповненнями) порушення резидента термінів, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний прострочення у розмірі 0,3 відсотка від вартості недопоставленої продукції в іноземній валюті та отриманої валютної виручки, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курс Національного банку України на день виникнення заборгованості.
Частиною 5 статті 4 зазначеного Закону державним податковим інспекціям надано право за наслідками документальних перевірок безпосередньо стягувати з резидентів пеню, передбачену цією статтею.
Тобто, на даний час податкова інспекція не має можливість нарахувати відповідачу пеню, передбачену ч. 1 ст. 4 Закону України від 23.09.1994 року №185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", оскільки документальна перевірка відповідача за час порушення підприємством термінів повернення валютної виручки не проводилась.
Пунктом 1 частини 1 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні", органам державної податкової служби надано право здійснювати планові та позапланової виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями.
Згідно до положення ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 7 статті 11-1 зазначеного Закону позаплановою виїзною перевірко вважається також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законам України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а в інші випадках - за рішенням суду.
Таким чином суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є законними та обґрунтованими і такими що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 159 КАСУ, ст. 19 Конституції України, ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити .
Надати дозвіл Дергачівський міжрайонній державній податковій інспекції у Харківський області на проведення позапланової виїздної документальної перевірки ТОВ "Амкор Ренч Україна" код 32796990 з питань дотримання валютного законодавствапо зовнішньоекономічному контракту № ARU -J 22/04/08.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня її проголошення, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАСУ з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 05.08.2009 року
Суддя Самойлова В.В.