Постанова № 4674681, 08.07.2009, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.07.2009
Номер справи
2-а-5478/08/2070
Номер документу
4674681
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

08 липня 2009 р.                                                                                 Справа №2-а- 5478/08/2070

                                                                                Харківський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого – судді Присяжнюк О.В.,

за участю секретаря судового засідання           Крайник Т.О.,

за участю: представника позивача –Буряківського О.В., представника відповідача –Фівкіна П.М.,

          розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові адміністративний позов

          Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Харкова (в подальшому –ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова) до Військової частини А 1361 (в подальшому –ВЧ А 1361) про стягнення коштів, -

В С ТА Н О В И В:

ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова звернулась до суду з адміністративним позовом до ВЧ А-1361 про стягнення з ВЧ А-1361 заборгованість у розмірі 10772 гривень 46 копійок до Державного бюджету, обґрунтовуючи сої вимоги наступним.

Діяльність ВЧ А-1361 здійснюється відповідно до Положення про Військове (корабельне) господарство Збройних Сил України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 16 липня 1997 р. № 300 та знаходиться на обліку в ДПІ Жовтневого району м. Харкова як суб'єкт господарської діяльності - юридична особа з 14 березня 1994 р. Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», п. 2.16 плану роботи Головного Контрольно-Ревізійного Управління України на ІУ квартал на підставі направлень на проведення ревізії від 04 жовтня 2007р. № 1560, № 1561, № 1562, № 1632, № 1728, № 1778 проведено планову ревізію використання бюджетних коштів, виділених Міністерству оборони України в ВЧ А 1361 за період з 01 січня 2005 р. по 01 жовтня 2007 р.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і Фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Під час ревізії з питання дотримання законодавства при безготівкових операціях в національній валюті було встановлено, що за період 2005 р. кошти в сумі 10772, 46 грн., які отримано в касу ВЧ А-1361 з загального фонду для виплати заробітної плати працівників, в порушення п. 2.9 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 р. № 637, зараховані на спеціальний рахунок ВЧ А-1361, що є нецільовими витратами та порушенням вимоги п. 8 ст. 7 Бюджетного Кодексу України та п. 1 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»від 16 липня 1999 р. № 996-ХІУ.

За використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням, відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»застосовується штрафна санкція - у розмірі витраченої готівки.

Таким чином, сума штрафу складає - 10772, 46 грн. ( 10772,46 грн. - розмірі витраченої готівки).

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»та Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» затверджено «Порядок взаємного інформування органів державної контрольно-ревізійної служб України та органів державної податкової служби України про факти фінансових порушень та вжиті заходи»від 22 грудня 2001 р. № 143\574.

Даним Порядком передбачено, що у разі виявлення за результатами ревізії (перевірки) суб'єкта господарювання порушень фінансової дисципліни, зазначених у п. 2 цього Порядку, а саме: порушення норм з регулювання обігу готівки, орган державної контрольно-ревізійної служби направляє до органу державної податкової служби, у якому платник податку перебуває на податковому обліку, копію акта ревізії (перевірки) та інформацію, що містить наступні дані: коли, та на якій підставі і за який період проведено ревізію (перевірку); повну назву суб'єкта господарювання, його підпорядкованість; які вимоги чинного законодавства і на яку суму порушено, а також обставини та характер виявлених порушень фінансової дисципліни; які заходи для усунення виявлених порушень вжито органом державної контрольно-ревізійної служби та керівництвом суб'єкта господарювання в ході ревізії (перевірки).

Також, у відповідності до п. 7 «Порядку взаємного інформування орган, державної контрольно-ревізійної служби України та органів державної податкової служб України про факти фінансових порушень та вжиті заходи»та п. п. 7. 1 ч. 7 «Методик оформлення органами державної контрольно-ревізійної служби результатів ревізії»від 27 жовтня 2006 р. № 358, КРУ в Харківській області було направлено до ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова акт перевірки № 08-20/129 від 16 листопада 2007р. для прийняття рішення про застосування штрафної санкції до ВЧ А-1361.

Начальником ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова на підставі акту перевірки № 08-20М29 від 16 листопада 2007р. та п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»та ст. 1 Указу Президента України № 436/95 було прийнято 17 січня 2008 р. рішення № 000030/2310 про застосування штрафної (фінансової) санкції у розмірі 10772,46 грн.

Дане рішення було направлено поштою, та отримано керівником 29 січня 2008 р., про що свідчить підпис на корінці поштового повідомлення № 942344.

Вказана сума підлягає сплаті у 10 денний термін від дня отримання цього рішення на бюджетний рахунок одержувача відповідно до п. 5. 3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним; цільовими фондами».

Проте, до цього часу ВЧ А-1361 не виконано рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

У встановленому законом порядку зазначене рішення відповідачем не було оскаржено: ні в судовому, ні в адміністративному. Відповідач не сплатив застосовану до нього штрафну (фінансову) санкцію, визначену ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова у рішеннях від 17 січня 2008 р. № 000030/2310, яке є дійсним (не скасовано не визнано не дійсним).

Станом на 25 квітня 2008 р. у ВЧ А-1361 існує заборгованість перед бюджетом за невиконання рішення про застосування фінансової санкції у розмірі 10772, 46 грн. Тривале нездійснення оплати штрафної (фінансової) санкції з боку платника податків свідчить про наявність спору, вирішення якого віднесено до повноважень суду, і органом, уповноваженим здійснювати відповідні функції держави в даних спірних відносинах виступає ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова. Внаслідок не сплати з боку ВЧ А-1361 штрафних (фінансових) санкцій, до державного бюджету не надійшли кошти у вказаних розмірах, чим порушені загальнодержавні економічні інтереси. Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 р. № 509-ХІІ, органи державної податкової служби вправі застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних Цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх в повному обсязі.

У судовому засіданні представник відповідача заперечував проти адміністративного позову та просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, пояснивши суду наступне.

Актом ревізії використання бюджетних коштів, виділених Міністерству оборони України ВЧ А 1361 за 2005 –2006 р. р. та поточний період 2007 р. від 16 листопада 2007 р. № 08-20/129 встановлено, що призначені для виплати заробітної плати кошти, за період з січня по листопад 2005 р. у, у сумі 10772,46 грн. були зараховані на спеціальний рахунок ВЧ А 1361, що є нецільовими витратами і порушенням вимог пункту 8 статті 7 Бюджетного кодексу України (зі змінами) та пункту 1 статті 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»(зі змінами), а дане порушення допущене колишнім головним бухгалтером Удовицькою Я.Я. Відповідно до ст. 4, 10 Закону України «Про господарську діяльність у Збройних Силах України» (зі змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 03 травня 2000 р. № 749 «Про затвердження Порядку реєстрації військових частин як суб'єктів господарської діяльності у Збройних Силах України», наказу Міністра оборони України від 30 жовтня 2000 р. № 425 «Про затвердження Положення про порядок ведення реєстру військових частин як суб'єктів господарської діяльності». Відповідач був зареєстрований як суб'єкт господарської діяльності у Збройних Силах України, згідно свідоцтва про реєстрацію військової частини як суб’єкта господарської діяльності у Збройних Силах України № 756 від 05 травня 2003 р., який виданий Головним фінансово - економічним управлінням Міністерства оборони України.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25 липня 2000 р. № 1171 «Про затвердження переліку видів господарської діяльності, здійснення якої дозволяється військовим частинам Збройних Сил», та Свідоцтва Відповідачу було дозволено здійснювати наступні види господарської діяльності, зокрема: розведення великої рогатої худоби (код згідно КВЕД, підклас 01.21.0); розведення свиней (код згідно КВЕД, підклас 01.23.0); розведення птиці (код згідно КВЕД, підклас 01.24.0); виробництво м'яса і субпродуктів (код згідно КВЕД, підклас 15.11.0).

Для здійснення даних видів господарської діяльності у Відповідача існувало підсобне господарство. Положення про підсобне господарство ВЧ А 1361 було затверджене начальником Головного продовольчого управління Тилу Міністерства оборони України генерал-лейтентом Сикундою І. А. 02 січня 2003 р., хоча воно було створене та існувало набагато раніше.

Порядок створення та умови реалізації продукції підсобного господарства передбачено розділом 12 «Підсобні, господарства військових частин»наказу Міністра оборони України від 09 грудня 2002 р. № 402 «Про затвердження Положення про продовольче забезпечення Збройних Сил України на мирний час»(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2002 р. за № 992/7280), яким було визначено, що кожна військова частина, яка самостійно веде військове господарство, повинна мати підсобне господарство (абзац перший пункту 12.1.), військовим частинам дозволяється реалізовувати (згідно з чинним законодавством) продукцію підсобних господарств військовослужбовцям, цивільному персоналу та членам їх сімей, військовим частинам (військовим госпіталям), які не мають змоги організувати своє підсобне господарство, самодіяльним їдальням військових частин, військових госпіталів, санаторіїв і будинків відпочинку Збройних Сил України, їдальням військової торгівлі —за ринковими цінами регіону згідно з Законом України «Про господарську діяльність у Збройних Силах України»(пункт 12.13.), надлишкове поголів'я тварин та птиці в підсобних господарствах військових частин дозволяється продавати за складеними на період продажу ринковими цінами регіону, кошти від продажу зараховуються до відповідного фонду військової частини (пункт 12.14), кошти, одержані від здачі продукції підсобного господарства на планове забезпечення та від продажу її (у тому числі тварин і птиці), зараховуються до відповідного фонду (пункт 12.17).

При цьому Відповідачем продукція підсобного господарства в основному реалізовувалася цивільному персоналу за бажанням працівників відповідно до ст. 23 Закону України «Про оплату праці»(зі змінами та доповненнями), яка дозволяє здійснювати часткову виплату заробітної плати натурою (за цінами не вище собівартості), постанови Кабінету Міністрів України від 03 квітня 1993 року № 244 «Про перелік товарів, не дозволених для виплати заробітної плати натурою»(зі змінами та доповненнями) та вищезгаданого Положення про продовольче забезпечення, що підтверджується також наказами командира ВЧ А 1361 «Про реалізацію продукції підсобного господарства»за 2005 рік № 41/1, № 66/1, № 105/2, № 105/3, № 120, № 140, № 145 за 2006 рік - № 68, № 137, № 184.

В свою чергу, в подальшому із заробітної плати працівників здійснювалися відрахування вартості отриманої ними продукції підсобного господарства, що підтверджується написами на видаткових касових ордерах «Виторг за продукти харчування», за якими дані кошти в подальшому зараховувалися на спеціальні реєстраційні рахунки Відповідача в органах Державного казначейства України, оскільки згідно наказу Міністра оборони України від 01.03.01 № 71 «Про затвердження Тимчасового Положення з бухгалтерського обліку у Збройних Силах України»дані кошти були доходами спеціального фонду (пункт 3.1.7) і їх використання як коштів, що надійшли в касу Відповідача як виручка, без попереднього зарахування на реєстраційний (спеціальний реєстраційний, поточний) рахунок Відповідача заборонялося (пункт 3.1.3.).

Крім того, законність зарахування даних коштів на спеціальний реєстраційний рахунок Відповідача пояснюється необхідністю дотримання ліміту залишку готівки в касі. Ліміт залишку готівки в касі для Відповідача у 2005 році було встановлено в розмірі 700,00 грн., що підтверджується Заявкою - розрахунком для встановлення загального ліміту залишку готівки в касі, порядку і строку здавання готівкової виручки складеною згідно наказу Державного казначейства України від 02 грудня 2002 р. № 221 «Про затвердження Порядку відкриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства»(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2002 р. за №976/7264).

Пунктом 2.4.7. договору про здійснення розрахунково-касового обслуговування, форма якого затверджена вищезгаданим наказом Державного казначейства України від 02 грудня 2002 р. № 221, визначено обов'язок відповідача здавати готівку в установу банку для подальшого зарахування на рахунки, відкриті в Казначействі, керуючись вимогами Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 р. N 637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за N 40/10320, у визначений сторонами договору строк.

Як вбачається з касової книги відповідача (№ 207, том 1, почата: 10 січня 2005 р.; закінчена 15 листопада 2005 р.) за 14 січня 2005 р., 4 березня 2005 р., 11 березня 2005 р., 6 травня 2005 р., 4 серпня 2005 р., 4 листопада 2005 р. дані кошти в сукупності з іншими коштами перевищували встановлений ліміт каси на кінець робочого дня, і згідно Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 р. N 637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за N 40/10320, повинні були в той же день або не пізніше наступного робочого дня здаватися до установи банку.

У випадку недотримання відповідачем даних вимог вказаних нормативно-правових актів щодо своєчасної та повної здачі до установи банку понадлімітної готівки, мало б місце перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах, за що на відповідача могли бути накладені штрафні санкції, передбачені абзацом другим статті 1 Указу Президента України від 12 червня 1995 р. № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» (зі змінами) (далі - Указ № 436/95), в редакції Указу Президента України від 07 вересня 2001 р. № 802/2001, у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день, що є недопустимим. Представник відповідача вважає, що позиція позивача, який вважає нецільовими витратами зарахування даних готівкових коштів на спеціальний реєстраційний рахунок, що не ґрунтується на чинному законодавстві України.

Відповідно до абз. 1 та 7 ст. 1 Указу Президента України від 12 червня 1995 р. № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»(зі змінами, в редакції Указу Президента України від 07 вересня 2001 р. № 802/2001, яка є чинною на момент виникнення спірних правовідносин, фінансові санкції у вигляді штрафу за використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням застосовуються у розмірі витраченої готівки до юридичних осіб всіх форм власності, фізичних осіб - громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також до постійних представництв нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність у разі порушення ними норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України.

Використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням буде мати місце, коли дані кошти використовуються безпосередньо з каси, наприклад, замість виплати заробітної плати працівникам використовуються для оплати в готівковому порядку купівлі товарів, і якби відповідач використав дані кошти замість виплати заробітної плати для оплати в готівковому порядку інших витрат, дані порушення одразу ж були б виявлені при здачі квартальної та річної бухгалтерської звітності до органів Державного казначейства України, які є контролюючими органами згідно Бюджетного кодексу України. В спірних правовідносинах дані кошти не витрачалися з каси для готівкової оплати інших витрат, заробітна плата працівникам за спірний період 2005 р. була виплачена в повному обсязі, кошти, утримані із заробітної плати за реалізацію працівникам продукції підсобного господарства, були зараховані на спеціальні реєстраційні рахунки вже як доходи і в подальшому витрачені згідно з кошторисом відповідача, що підтверджується відповідною квартальною та річною бухгалтерською звітністю, в якій відображені витрати відповідача і яка здавалася до органів Державного казначейства.

В Акті Контрольно-ревізійного управління в Харківській області не зафіксовано порушень з питань достовірності та повноти відображення даних щодо виплати заробітної плати в квартальній та річній бухгалтерській звітності за 2005 р., що свідчить про її виплату в повному розмірі відповідно до бюджетних асигнувань (одержаних готівкових коштів) та підтверджує відсутність такого порушення як використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням. Відповідач у 2005 р. в повному розмірі виплачував заробітну плату працівникам відповідно до бюджетних асигнувань (одержаних готівкових коштів) та чинного законодавства, законно, обґрунтовано і правомірно утримував вартість реалізованої продукції підсобного господарства із заробітної плати працівників, які виявили бажання отримати заробітну плату в натурі продукцією підсобного господарства, і в подальшому дані - кошти, які вже не були коштами заробітної плати, як доходи спеціального фонду (спеціальні кошти у Збройних Силах України) зараховував на спеціальні реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства.

Суд, вислухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини.

ВЧ А 1361 зареєстрована Міністерством оборони України, як юридична особа, згідно довідки № 6 про включення до ЄДРПОУ.

14 березня 1994 р. ВЧ А 1361 взято на облік платника податків у ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова, згідно довідки № 6874 від 15 лютого 2007 р.

Діяльність військової частини здійснюється на підстав Положення про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України, яке затверджене наказом Міністерством оборони України № 300 від 16 липня 1997 р.

КРУ в Харківській області з 08 жовтня 2007 р. по 16 листопада 2007 р. проведено планову ревізію використання бюджетних коштів виділених Міністерству оборони України, в ВЧ А 1361 за 2005-2006 та поточний період 2007 р.

          За результатами перевірки 16 листопада 2007 р. був складений Акт ревізії використання бюджетних коштів, виділених Міністерству оборони України, в ВЧ А 1361 за 2005-2006 та поточний період 2007 р., відповідно до якого було встановлено, що за період 2005 р. кошти в сумі 10772, 46 грн., які отримано в касу ВЧ А-1361 з загального фонду для виплати заробітної плати працівників, в порушення п. 2.9 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 р. № 637, зараховані на спеціальний рахунок ВЧ А-1361, що є нецільовими витратами та порушенням вимоги п. 8 ст. 7 Бюджетного Кодексу України та п. 1 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»від 16 липня 1999 р. № 996-ХІУ.

Зазначений акт підписано командиром ВЧ А 1361 та помічником командира –начальника фінансово - економічної служби В.І. Михайлішиним без заперечень та у судовому порядку не оскаржувався.

Згідно Указу Президента України № 436/95 від 12 червня 1995 р. «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу - за використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням - у розмірі витраченої готівки.

КРУ в Харківській області було направлено до ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова акт перевірки № 08-20/129 від 16 листопада 2007р. для прийняття рішення про застосування штрафної санкції до ВЧ А-1361, яке було отримане ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова 13 грудня 2007 р. за вх. № 1822/9.

11 січня 2008 р. КРУ в Харківській області на запит ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова були надіслані документи, які підтверджували нецільове використання бюджетних коштіа відповідачем на суму 10772, 46 грн.

          Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну податкову служу України», органи державної податкової служби України координують свою діяльність з фінансовими органами, органами Державного казначейства України, органами служби безпеки, внутрішніх справ, прокуратури, статистики, державними митною та контрольно-ревізійною службами, іншими контролюючими органами, установами банків, а також з податковими службами інших держав.

Відповідно до «Порядку взаємного інформування органів державної контрольно –ревізійної служби України та органів державної податкової служби України про факт фінансових порушень та вжиті заходи», у разі виявлення за результатами ревізії (перевірки) суб'єкта господарювання порушень фінансової дисципліни, зазначених у п. 2 цього Порядку, а саме: порушення норм з регулювання обігу готівки, орган державної контрольно-ревізійної служби направляє до органу державної податкової служби, у якому платник податку перебуває на податковому обліку, копію акта ревізії (перевірки) та інформацію про порушення.

Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

На підставі акту перевірки від 16 листопада 2007 р. №08-20/129 перевірки та п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», начальником ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова було прийнято 17 січня 2008 р. рішення № 000030/2310 про застосування штрафної (фінансової) санкції у розмірі 10772,46 грн., яке було направлено поштою, та отримано відповідачем 29 січня 2008 р., про що свідчить підпис на корінці поштового повідомлення № 942344.

Згідно до відповідно до п. 5. 3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним; цільовими фондами», зазначена сума підлягає сплаті у 10 денний термін від дня отримання цього рішення на бюджетний рахунок одержувача.

Відповідачем на зазначене рішення була подана скарга № 224 від 07 лютого 2008 р., яка була розглянута Начальником ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова. Згідно відповіді Начальника ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова №1104/10/25-016 від 11 лютого 2008 р., яка була отримана відповідачем 13 лютого 2008 р. згідно вх. №124, ВЧ А 1361 повідомлено що п. 16 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків державними податковим адміністраціями, яке затверджено Наказом ДПА України від 02 березня 2001 р. рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій органу державної податкової служби, крім штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про оподаткування та за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності, може бути оскаржене в державній податковій адміністрації (інспекції) вищого рівня, протягом року з моменту (дня) його прийняття, але не пізніше одного місяця з дня надсилання (вручення) рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій платнику податків, якщо інший порядок та строки оскарження не зазначено в законодавчому акті, яким передбачено штрафні (фінансові) санкції та їх застосування органами державної податкової служби.

Відповідно з п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондам», платник податків зобов'язаний письмово повідомляти контролюючий орган про кожний випадок судового оскарження його рішень.

У судовому засіданні встановлено, що відповідач не оскаржував зазначене рішення ні в адміністративному порядку до державної податкової адміністрації (інспекції) вищого рівня, ні у судовому порядку.

На час розгляду справи вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яке не скасовано та не визнано не дійсним, відповідачем не виконано, отже у ВЧ А 1361 існує заборгованість перед бюджетом за невиконання рішення про застосування фінансових санкції у розмірі 10772, 46 грн.

Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню, оскільки акт ревізії № 08-20/129 від 16 листопада 2007 р., був підписаний без заперечень та винесене на його підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, у законодавчо визначеному порядку не оскаржувалось і є, отже на теперішній час заборгованість перед бюджетом за невиконання рішення про застосування фінансової санкції у розмірі 10772, 46 грн. відповідачем не погашена та підлягає стягненню.

          На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондам», ст. ст. 4, 11 «Про державну податкову службу в Україні», ст. ст. 8-14, 71, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд –

                                                  П О С Т А Н О В И В:

          Позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Харкова до Військової частини А 1361 про стягнення коштів – задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Військової частини А 1361 (61034, м. Харків, вул. Переможців, 6-А, код 07811701) до Державного бюджету на р/р № 31113104700008 (штрафні санкції за порушення законодавства про патентування РРО або норм обігу готівки), банк ОУДК у Харківській області, код 23911595, МФО 851011, одержувач ВДК Жовтневого району, код платежу 21080900) заборгованість у розмірі в розмірі 10772.46 гривень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.

          Постанова виготовлена в повному обсязі 13липня 2009 р.

Суддя                                                                                           Присяжнюк О.В.