Єдиний унікальний номер340/150/14-к
Номер провадження № 1-кс/340/17/14
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2014 року селище Верховина
Слідчий суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Данилюк М.П., з участю секретаря Фурманюк В.М. прокурора прокуратури Верховинського району Янцюка Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Верховинського РВ УМВС у кримінальному провадженні №42014090130000004 від 17.02.2014 року про надання дозволу на проведення спеціалістами Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності в філії «Верховинська дорожня експлуатаційна дільниця» дочірнього підприємства «Івано-Франківський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (смт. Верховина, вул. Гуцульського Повстання, 12, код ЄДРПОУ 03445623, державна форма власності, організаційно-правова форма - філія),-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Верховинського РВ УМВС України в Івано-Франківській області Кіндратяк Т.Т. звернувся до Верховинського районного суду Івано-Франківської області із клопотанням погодженим прокурором прокуратури Верховинського району Янцюком Н.В. про надання дозволу на проведення спеціалістами Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності в філії «Верховинська дорожня експлуатаційна дільниця» дочірнього підприємства «Івано-Франківський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (смт. Верховина, вул. Гуцульського Повстання, 12, код ЄДРПОУ 03445623, державна форма власності, організаційно-правова форма - філія) для забезпечення розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що в провадженні слідчого відділення Верховинського РВ УМВС України в Івано-Франківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014090130000004 від 17.02.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що прокуратурою Верховинського району під час проведення перевірки в порядку нагляду за додержанням вимог законодавства щодо використання субвенції з державного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності філією «Верховинська дорожня експлуатаційна дільниця» ДП «Івано-Франківський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» встановлено, що службові особи філії «Верховинська дорожня експлуатаційна дільниця» внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, в порушення вимог п. 3.2.7.3, п. 3.1.10 Правил визначення вартості будівництва ДБН Д.1.1-1-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08. 2000 No 174 (в редакції наказу Держбуду України від 17.06.2003 No 85), при проведені в липні-серпні 2013 року робіт по ремонту доріг Черетів -Пасічне в с. Білоберізка Верховинського району, Жаб'євський потік-Плай в селищі Верховина, до присілку Долина - Широке в с. Красноїлля, до присілку Шкірівський в с. Голови завищили вартість робіт по перевезенню будівельних вантажів автомобілями та роботі дорожнього самохідного катка на загальну суму 53302,67 грн.
З метою забезпечення повного, всебічного та об'єктивного розслідування даного кримінального провадження слідчий СВ Верховинського РВ УМВС України в Івано-Франківській області Кіндратяк Т.Т. вказує на необхідність та доцільність проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності в філії «Верховинська дорожня експлуатаційна дільниця» дочірнього підприємства «Івано-Франківський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (смт. Верховина, вул. Гуцульського Повстання, 12, код ЄДРПОУ 03445623, державна форма власності, організаційно-правова форма - філія), з метою перевірки дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні експлуатаційного утримання автомобільних доріг місцевого значення сполученнями: Красноїлля - Замагора - Верховина, Ільці - Буркут, Верхній Ясенів - Голови, Криворівня - Бережниця, Розтоки - Барвінково, об'їздна селища Верховина, Устеріки - Пробійнівка, Гринява - Голошино, Гринява - Грамотне, Топільче - Бистрець, Верховина - Слупійка, Верховина - Віпче, Буковець - Черетів; ремонту доріг по прямих договорах укладених з: Бистрецькою сільською радою, ТЗОВ «Новітні енергетичні програми» автомобільна дорога Черетів - Максимець, капітальний ремонт с. Ільці присілок Центро - Затінок, капітальний ремонт присілку Царина в селі Верхній Ясенів та ремонту доріг по субвенціях, тобто за кошти державного бюджету: капітальний ремонт дороги сполученням село Рівня - присілок Погар - село Верхній Ясенів Верхньоясенівської сільської ради, поточний ремонт вулиці Сутківської села Полянки Довгопільської сільської ради, поточний ремонт дороги до присілку Репеда Голошинської сільської ради, поточний ремонт сполученням село Буковець - присілок Імхатий - присілок Параджино Буковецької сільської ради, капітальний ремонт до вулиці Скульського Верховинська селищна рада, капітальний ремонт вулиці Коцюбинського Верховинська селищна рада, капітальний ремонт до присілку Бречник Верховинська селищна рада, поточний ремонт до присілку Погар Хороцівської сільської ради, капітальний ремонт до присілку Москалівка Криворівнянської сільської ради, капітальний ремонт вулиці І.Франка Верховинської селищної ради, капітальний ремонт до присілку Середній Грунь села Чорна Річка Голівської сільської ради, ремонт сполученням село Черетів - присілок Пасічне села Білоберізка Верховинського району, вулиці Жаб'євський Потік - присілок Плай в селищі Верховина, до присілків Долина - Широке в селі Красноїлля Верховинського району, до присілку Шкірівський в селі Голови Верховинського району,яку слід доручити спеціалістам Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області.
Заслухавши прокурора, дослідивши додані документи, слідчий суддя вважає, що клопотання слід задовольнити з наступних підстав.
Згідно ст. 4 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», державна контрольно-ревізійна служба координує свою діяльність, зокрема, з органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки .
Відповідно до п.п.2.1.Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, затвердженого наказом Головного контрольно-ревізійного управління України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України від 19 жовтня 2006 року № 346/1025/685/53, органи ДКРС проводять планові та позапланові виїзні ревізії за зверненнями правоохоронних органів за місцезнаходженням об'єкта контролю відповідно до Закону та Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550.
Згідно п.п.2.4 цього ж Порядку позапланова виїзна ревізія на об'єкти контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним, зокрема, інформації про факти, що свідчать про порушення об'єктом контролю -підконтрольною установою законів, та рішення суду про дозвіл на проведення ревізії, який надає органам ДКРС право на проведення ревізії, у якому зазначаються підстави проведення ревізії, дата її початку та дата закінчення.
Згідно ч.5 ст.11 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу України" (далі Закон), позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за наявності обставин, викладених в цій статті, перелік яких є вичерпним.
Пунктом 5 частини 5 статті 11 Закону однією з обставин проведення позапланової ревізії є надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах, зокрема, від органів прокуратури, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби.
Відповідно до ч.6 ст.11 Закону позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Згідно ч.8 ст.11 Закону прокурор, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду -інші відомості.
Частиною 11 ст.11 Закону встановлено, що тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Із витягу з кримінального провадження №42014090130000004 від 17.02.2014 року вбачається, що по факту використання субвенції з державного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності філією «Верховинська дорожня експлуатаційна дільниця» ДП «Івано-Франківський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», внаслідок неналежного виконання окремими особами своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 367 КК України.
Розглядуване клопотання не суперечить вимогам ч. 1 ст. 2, ч. 5 ст. 11, ч. 6 ст. 11 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу України", ґрунтується на необхідності повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінального провадження, а тому суд дійшов висновку, що в ході досудового слідства у кримінальному провадженню №42014090130000004 необхідним та обґрунтованим є проведення позапланової виїзної документальної ревізії.
Керуючись ст. ст. 7, 131, 132, 372 КПК України, ст. 11 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу України",-
УХВАЛИВ:
Клопотання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії Державною фінансовою інспекцією в Івано-Франківській області для забезпечення розслідування кримінального провадження №42014090130000004 від 17.02.2014 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 367 КК України задовольнити.
1. Надати дозвіл на проведення спеціалістами Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності в філії «Верховинська дорожня експлуатаційна дільниця» дочірнього підприємства «Івано-Франківський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (смт. Верховина, вул. Гуцульського Повстання, 12, код ЄДРПОУ 03445623, державна форма власності, організаційно-правова форма - філія), за 2013 - 2014 роки терміном 15 робочих дів починаючи з 25.02.2014 року.
2. Під час проведення ревізії необхідно дати відповідь на наступні питання:
2.1. Чи дотримувалися вимоги чинного законодавства філією «Верховинська дорожня експлуатаційна дільниця» дочірнього підприємства «Івано-Франківський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» при здійсненні:
А) експлуатаційного утримання автомобільних доріг місцевого значення сполученнями: Красноїлля - Замагора - Верховина, Ільці - Буркут, Верхній Ясенів - Голови, Криворівня - Бережниця, Розтоки - Барвінково, об'їздна селища Верховина, Устеріки - Пробійнівка, Гринява - Голошино, Гринява - Грамотне, Топільче - Бистрець, Верховина - Слупійка, Верховина - Віпче, Буковець - Черетів;
Б) ремонту доріг по прямих договорах укладених з: Бистрецькою сільською радою, ТЗОВ «Новітні енергетичні програми» автомобільна дорога Черетів - Максимець, капітальний ремонт с. Ільці присілок Центро - Затінок, капітальний ремонт присілку Царина в селі Верхній Ясенів;
В) ремонту доріг по субвенціях, тобто за кошти державного бюджету: капітальний ремонт дороги сполученням село Рівня - присілок Погар - село Верхній Ясенів Верхньоясенівської сільської ради, поточний ремонт вулиці Сутківської села Полянки Довгопільської сільської ради, поточний ремонт дороги до присілку Репеда Голошинської сільської ради, поточний ремонт сполученням село Буковець - присілок Імхатий - присілок Параджино Буковецької сільської ради, капітальний ремонт до вулиці Скульського Верховинська селищна рада, капітальний ремонт вулиці Коцюбинського Верховинська селищна рада, капітальний ремонт до присілку Бречник Верховинська селищна рада, поточний ремонт до присілку Погар Хороцівської сільської ради, капітальний ремонт до присілку Москалівка Криворівнянської сільської ради, капітальний ремонт вулиці І.Франка Верховинської селищної ради, капітальний ремонт до присілку Середній Грунь села Чорна Річка Голівської сільської ради, ремонт сполученням село Черетів - присілок Пасічне села Білоберізка Верховинського району, вулиці Жаб'євський Потік - присілок Плай в селищі Верховина, до присілків Долина - Широке в селі Красноїлля Верховинського району, до присілку Шкірівський в селі Голови Верховинського району.
2.2. Чи відповідає обсяг виконаних робіт філією «Верховинська дорожня експлуатаційна дільниця» дочірнього підприємства «Івано-Франківський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» по ремонту вищезазначених автомобільних доріг, зазначений в актах приймання виконаних робіт форми КБ-2в, фактичному обсягу виконаних робіт? В ході проведення позапланової виїзної документальної ревізії за участю спеціалістів провести контрольні обміри зазначених в п. 2.1. доріг.
2.3. Чи дотримувалися вимоги законодавства при формуванні вартості виконаних робіт по ремонту вищезазначених автомобільних доріг? Яка фактична вартість робіт?
2.4. Які порушення законодавства були вчинені та якими посадовими особами, що призвели до незаконного використання бюджетних коштів спрямованих на виконання робіт по ремонту вищезазначених автомобільних доріг?
Вказану ревізію провести в термін 15 робочих днів, починаючи з 25 лютого 2014 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя М.П. Данилюк