
Справа №295/6033/15-а
Категорія 37
2-а/295/201/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.07.2015 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира
в складі : головуючого судді Лєдньова Д.М.
при секретарі Зубрицькій Т.Л.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство № 6» Житомирської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов»язання до вчинення дій, відшкодування моральної шкоди-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд із позовом, в якому просить визнати бездіяльність відповідача, яка полягає у ненаданні відповідей за запити, протиправною, зобов»язати надати відповідь.
При цьому зазначає, що 16.10.2012 року, 08.07.2013 року, 10.03.2015 року ним складено заяви із проханням надати інформацію з боку Комунального підприємства «Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство № 6» Житомирської міської ради.
Посилаючись на те, що відповідачем не надано відповідь на вказані запити, позивач просить задовольнити позовні вимоги, відшкодувати моральну шкоду в сумі 2000,00 грн.
Ухвалою суду від 09.07.2015 року провадження в частині вимог про визнання бездіяльності протиправною, зобов»язання до вчинення дій, а саме: надання відповідей на пункт другий запиту на інформацію від 16.10.2012 року, заяви від 07.07.2013 року, 30.03.2015 року, закрито як таке, що не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав.
Представники відповідача заперечували щодо задоволення вимог, вказали на те, що вся наявна у них інформація була надана позивачу на його запити.
Заслухавши пояснення учасників, дослідивши матеріали справи, суд встановив.
Листом від 16.10.2012 року, направленого на адресу Комунального підприємства «Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство № 6» Житомирської міської ради, позивач просив повідомити інформацію, а саме: щодо вичерпного переліку житлового-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг; порядок перерахунків розмірів плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості; порядок контролю якісних показників надання послуг та звіту сторін; порядок вимірювання обсягів та визначення якості зазначених послуг; порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту); порядок здійснення капітальних і планових ремонтів.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про інформацію» інформація - це будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді; суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, інший суб'єкт, що здійснює владні управлінські функції відповідно до законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ст. 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
За положеннями ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Законом України «Про житлово-комунальні послуги» (визначення термінів) визначено, що балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом; виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.
Судом встановлено, що відповідач - Комунальне підприємство «Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство № 6» Житомирської міської ради є балансоутримувачем житлового будинку № 41 по пров. Червоному в м. Житомирі, надає послуги з утримання будинку і споруд та прибудинкової території.
При здійсненні своєї діяльності відповідач керується нормативними актами, серед яких є Закон України «Про житлово-комунальні послуги», «Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій», затверджені Наказом Держжитлокомунгоспу України 17.05.2005 N 76, рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради № 888 від16.12.2010 року про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території, що надають КВЖРЕП № 6, рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради № 798 від 28.12.2010 року про затвердження переліку обов»язкових послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та встановлення періодичності їх надання КВЖРЕП м. Житомира.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про інформацію» правова інформація - це будь-які відомості про право, його систему, джерела, реалізацію, юридичні факти, правовідносини, правопорядок, правопорушення і боротьбу з ними та їх профілактику тощо. Джерелами правової інформації є Конституція України , інші законодавчі і підзаконні нормативно-правові акти, міжнародні договори та угоди, норми і принципи міжнародного права, а також ненормативні правові акти, повідомлення засобів масової інформації, публічні виступи, інші джерела інформації з правових питань. З метою забезпечення доступу до законодавчих та інших нормативних актів фізичним та юридичним особам держава забезпечує офіційне видання цих актів масовими тиражами у найкоротші строки після їх прийняття.
Суд звертає увагу, що можливість спеціально визначеного порядку доступу до інформації не може звільняти суб»єкт владних повноважень від надання інформації, в тому числі шляхом вказівки про такий порядок доступу, що є правовою за видом.
В разі, коли така інформація є задокументованою та використовується суб»єктом владних повноважень у своїй діяльності, вона має бути надана в разі відповідного запиту, зокрема у спосіб вироблення копій з документа.
Приймаючи до уваги сферу діяльності відповідача - Комунального підприємства «Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство № 6» Житомирської міської ради, правову базу такої діяльності, а також з врахуванням наданих до матеріалів справи письмових доказів, суд приходить до висновку про можливість надати інформацію про наступне: вичерпний перелік житлового-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг.
Водночас, з дослідженої в судовому засіданні відповіді на запит від 16.12.2012 року (а.с. 36-38) вбачається, що позивачу повідомлялась інформація про перелік житлового-комунальних послуг, тарифи та їх складові, вказано на загальний підхід до вирішення питання про проведення планових або капітальних ремонтів.
Наявність відображеної та задокументованої, тобто такої, що перебуває у розпорядженні відповідача, інформації щодо інших питань, перелік яких вказано у запиті від 16.10.2012 року, будь-якими доказами не підтверджено.
З пояснень самого позивача така інформація не передбачається наявною у відповідача, проте підлягає ним до створення. Крім того, він не потребує передруківку нормативних актів, оскільки має можливість самостійного з ними ознайомлення.
Суд зауважує, що доступ до інформації визначає можливість отримати відомості, які є наявними у розпорядженні носія такої інформації (в тому числі згрупування, виокремлення відомостей, їх розгорнуте висвітлення).
За таких обставин, коли судом не отримано доказів на підтвердження наявної у відповідача інформації щодо порядку перерахунків розмірів плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості; порядку контролю якісних показників надання послуг та звіту сторін; порядку вимірювання обсягів та визначення якості зазначених послуг; порядку обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту); порядку здійснення капітальних і планових ремонтів, заявлені вимоги є необгрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення.
Вимога про відшкодування моральної шкоди не підлягає до задоволення, оскільки є пов»язаною з попередніми вимогами.
Враховуючи вищенаведене, суд відмовляє у задоволенні позову.
Керуючись ст. ст. 9, 11, 71, 99, 100, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ :
Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство № 6» Житомирської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов»язання до вчинення дій, відшкодування моральної шкоди.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Суддя: