Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
16.07.2009 р. № 2а - 3275/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді
Зіньковського О. А. при секретарі судового засідання Васильєвої А.Ю. вирішив адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва, вул. Потьомкінська, 24,Миколаїв,54030 доТовариства з обмеженою відповідальністю "Миколаїв-Лідер", вул. Карла Лібкнехта, 37, кв. 10,Миколаїв,54001 пронадання дозволу на проведення позапланової перевірки,
за участю представників:
від позивача: Науменко Андрій Сергійович довіреність №4/9/10-011 від 08.01.2009 р..
від відповідача: не з’явився
Державна податкова інспекція у Центральному районі м.Миколаєва звернулася до суду з позовом про надання дозволу на проведення позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Миколаїв-Лідер"
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд –
встановив:
Відповідач є юридичною особою, знаходиться на податковому обліку у позивача з 23.08.2005, у відповідності зі статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 №1251-ХІІ (далі –Закон №1251-ХІІ) зобов’язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати податки і збори, а також зобов’язаний допускати посадових осіб державних податкових органів для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
Статтею 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 №509-ХІІ (далі –Закон №509-ХІІ) передбачено, що податкові органи мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами.
Пунктом 6 частини 6 статті 111 Закону №509-ХІІ встановлено, що позапланова перевірка проводиться, зокрема, у разі проведення реорганізації (ліквідації) підприємства.
Крім того, п.8.2 Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів) затвердженого Наказом ДПА України від 19.02.1998 №80 передбачено прийняття рішення органом державної податкової служби про проведення позапланової виїзної перевірки платника податків, у зв’язку з проведенням його реорганізації чи ліквідації, у тому числі, в разі одержання судового рішення або відомостей з Єдиного державного реєстру щодо прийняття судом рішення про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податку.
Господарським судом Миколаївської області прийнято ухвалу від 15.06.2009 по справі №18/75/09, якою порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Миколаїв-Лідер".
Отже, відповідно до п.6 ч.6 ст.111 Закону №509-ХІІ та п.8.2 Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів) з моменту порушення провадження у справі про банкрутство відповідача у позивача виникло право на проведення позапланової перевірки відповідача.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Надати Державної податкової інспекції у Центральному районі м.Миколаєва, (код ЄДРПОУ 34034100) дозвіл на проведення позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Миколаїв-Лідер", (код ЄДРПОУ 33682840).
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.
Постанову може бути оскаржено в порядку передбаченому ст.185 КАС України.
Суддя О. А. Зіньковський