ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
03 липня 2015 року м. Київ К/800/29782/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Калашнікова О.В., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Московського районного суду м. Харкова від 28 квітня 2015 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 02 червня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м.Харкова про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Московського районного суду м. Харкова від 28.04.2015 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 02.06.2015 року, адміністративний позов ОСОБА_1 в частині позовних вимог за період з 01.01.2011 року по 05.09.2014 року залишено без розгляду.
Суди попередніх інстанцій дійшли висновку, що позивачем пропущено шестимісячний строк для звернення до суду з адміністративним позовом, передбачений ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, без поважних причин. Крім того, судами вірно звернуто увагу на те, що Порядком проведення перерахунку пенсій державних службовців врегульовано п.5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2000 р. № 865 передбачено, що перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.
В даному випадку, про порушення своїх прав у спірних правовідносинах позивач повинен був дізнатися з дня підвищення працюючим суддям посадового окладу - з 01.01.2012 року, а в подальшому - з дня зміни розміру мінімальної заробітної плати, яка відповідно до ч.3 ст.129 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" є базою для встановленого посадового окладу судді. Отже, оскільки пенсійні виплати є щомісячними, тому про порушення свого права ОСОБА_1 могла дізнатися при черговому отриманні пенсії кожного місяця.
Таким чином, враховуючи відсутність поважних причин пропуску строку звернення до суду за вказаний вище період, суди попередніх інстанцій дійшли вірного висновку щодо залишенння позовних вимог за період з 01.01.2011 року по 05.09.2014 року без розгляду.
У касаційній скарзі заявник ставить питання про скасування ухвалених у справі судових рішень, мотивуючи свою вимогу порушенням судами норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та-або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті -пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, які відповідають усталеній практиці Вищого адміністративного суду України у цій категорії справ, зазначена касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права.
Керуючись п. 5 ч. 5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України,-
у х в а л и л а :
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Московського районного суду м. Харкова від 28 квітня 2015 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 02 червня 2015 року.
Ухвала може бути переглянута Верховним Судом України у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Калашнікова
(підпис)
з оригіналом згідно:
в.о. помічника судді Герасименко Т.М.