ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ЗАДОВОЛЕННІ КЛОПОТАННЯ
ПРО ЗАКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
15 жовтня 2012 року Справа № 0870/8388/12
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Каракуші С.М.
при секретарі Лазько Д.В.
за участю позивача ОСОБА_1
прокурора Нестеренко І.В.
представника відповідача ОСОБА_2
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації»
третя особа: ОСОБА_3
про: визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії
та вирішуючи клопотання про закриття провадження у справі
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації» про визнання дій під час проведення 08.12.2008 інвентаризації обєкту нерухомого майна за адресою: Запорізька область, Запорізькій район, с. Бабурка, вул. Підгірна, буд. 9(10) неправомірними та скасувати зміни, внесені до інвентаризаційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації» на підставі інвентаризації зазначеного обєкта нерухомого майна від 08.12.2008.
Представником відповідача подано клопотання про провадження у справі у звязку з тим, що справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Зазначене клопотання обґрунтовано тим, що при здійсненні діяльності щодо проведення технічної інвентаризації та виготовлення технічних документів на обєкти нерухомого майна ТОВ «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації» не виступає субєктом владних повноважень.
Вислухавши думку позивача та прокурора, які заперечували проти задоволення зазначеного клопотання, суд приходить до висновку, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з пунктом першим частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту першого частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту першого частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства юрисдикція адміністративних судів поширюється, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень», відповідно до пункту сьомого частини 1 статті 3 цього Кодексу, означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі при виконанні делегованих повноважень. Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб) при здійсненні ними владних управлінських функцій.
Відповідно до приписів Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та «Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності та інших речових прав на нерухоме майно», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 № 7/5, відповідачу делеговані владні повноваження у сфері суспільних відносин, повязаних зі здійсненням від імені держави дій щодо реєстрації права власності на нерухоме майно, внесенню відповідних даних до Реєстру прав власності на нерухоме майно, та видачі витягів з нього.
Згідно з підпунктом 5.6 пункту 5 «Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності та інших речових прав на нерухоме майно», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 № 7/5 (у редакції, чинній на час проведення технічної інвентаризації), видачі витягу передує проведення інвентаризаційних робіт.
Підпунктом 1.6 пункту 1 та підпунктом 5.5 пункту 5 вказаного Положення передбачено, що технічна інвентаризація проводиться підприємствами бюро технічної інвентаризації.
Враховуючи, що умовою проведення державної реєстрації права власності на обєкти нерухомого майна та видачі витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно є проведення інвентаризаційних робіт, які здійснюють виключно підприємства бюро технічної інвентаризації, суд приходить до висновку, що при проведення такої інвентаризації відповідач виконує делеговані функції, у звязку з чим зазначена справа є справою адміністративної юрисдикції, тому підстави для закриття провадження у справі відсутні.
Керуючись статтями 3, 17, 160, 165 КАС України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання про закриття провадження у справі відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її постановлення.
Суддя С.М. Каракуша