311/833/14-п
3/311/267/2014 Провадження № 3/311/267/2014
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.03.2014 м. Василівка
Василівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Задорожка Д.А.
при секретарі Яблонській Я.Л.
за участю прокурора Сваткова О.В.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в с. Висоцьк Рівненської області, українця, громадянина України, працюючого начальником проектно-кошторисної групи Таврійського ЕЦВВ КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувався,
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, обіймаючи посаду начальника Таврійського ЕЦВВ КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради (наказ № 158к від 14.11.2001р.), згідно підпункту «а» пункту 2 ч.І ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, а саме посадовою особою юридичної особи публічного права.
Відповідно до вимог ст. 14 Закону України «Про засади запобігання протидії корупції», особи, зазначені в п.п. «а», «в»-«ж» п.1 та п.п. «а» п.2 ч.І ст.4 цього Закону, зобов'язані: 1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів; 2) невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів. Так, ОСОБА_1 у період з 14.11.2001 року по 02.09.2013 року перебуваючи на посаді начальника Таврійського ЕЦВВ КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради, не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив невідкладно безпосередньо керівника про наявність конфлікту інтересів.
Відповідно до наказу начальника Таврійського ЕЦВВ КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради № 285к від 06.10.08 р, на посаду начальника служби збуту Таврійського ЕЦВВ КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради призначена ОСОБА_2, дочка ОСОБА_1. Наказом №52к від 29.08.2013 року начальника Таврійського ЕЦВВ КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради ОСОБА_3 переведено на посаду начальника проектно-кошторисної групи Таврійського В КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради.
Згідно посадових інструкцій начальника служби збуту Таврійського ЕЦВВ КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради ОСОБА_2, вона призначається на посаду та звільняється з посади начальником Таврійського ЕЦВВ КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради та підпорядковується начальнику Таврійського ЕЦВВ КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради та перебувала з 01.10.2008 року по 02.09.2013 року у відносинах прямої організаційної та правової залежності від свого батька - ОСОБА_1, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень тощо, тобто у безпосередньому підпорядкуванні.
Таким чином, ОСОБА_2 була підлеглою особою та одночасно донькою начальника Таврійського ЕЦВВ КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради ОСОБА_1.
ОСОБА_1, являючись безпосереднім керівником ОСОБА_2, мав право втручатися в її діяльність, видавати накази та розпорядження, застосовувати заохочення і накладати дисциплінарні стягнення, Це створювало умови впливу на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих йому службових повноважень. Зазначена суперечність фактично впливає на об'єктивність та виконання наданих ОСОБА_1 службових повноважень та безпосереднього впливу на ці рішення. Таким чином, зазначена ситуація впливала на об'єктивність прийняття рішень, стосовно підлеглої - ОСОБА_2, у випадках коли необхідно було зробити неупереджене, чесне і незалежне судження під час ситуацій, що й провокує конфлікт інтересів.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - безпосереднє підпорядкування - відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень, контролю за їх виконанням.
Близькі особи - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону.
Конфлікт інтересів - суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під виконання наданих їй службових повноважень.
Корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 4 Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну в дальність.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи зазначені у підпункті «а», «в» - «ж» пункту 1 та підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону не можуть мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб.
Проведеною перевіркою встановлено, що з 01.10.2008 року по 02.09.2013 року питання про переведення або звільнення з роботи начальника збуту Таврійського ЕЦВВ КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради ОСОБА_2 безпосереднім керівником - ОСОБА_1 не розглянуто та КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради не повідомлено про наявність конфлікту інтересів.
Таким чином, ОСОБА_1, знаючи про обмеження щодо роботи близьких осіб, передбачені ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та обов'язок невідкладного у письмовій формі повідомлення безпосередньо керівника про наявність конфлікту інтересів, відповідних заходів до урегулювання конфлікту інтересів у період з 01.10.2008 року по 02.09.2013 року не вжив, чим надав можливість працювати у безпосередньому підпорядкуванні та отримувати заробітну плату за вказаний період.
Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, визнав повністю та пояснив, що він, дійсно, не повідомив письмово свого безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, зокрема, у звязку з перебуванням в його прямому підпорядкуванні доньки ОСОБА_2 У вчиненому розкаявся, просив суд суворо не карати.
Оглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП доведена в повному обсязі та, крім пояснень ОСОБА_1, підтверджується також дослідженими в судовому зсіданні матеріалами справи, а саме:
-протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 14 від 12.03.2014;
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с. 5-7);
-письмовими поясненнями ОСОБА_2 (а.с. 8-10);
-письмовими поясненнями ОСОБА_4 (а.с. 11-12);
- відповіддю КП «Облводоканал» від 14.02.2014 (а.с. 14);
-наказом № 285к від 06 жовтня 2008 року про призначення ОСОБА_2 на посаду начальника служби збуту (а.с. 17);
-наказом № 158к від 14 листопада 2001 року про призначення ОСОБА_1 на посаду начальника Таврійського експлуатаційного цеху (а.с. 18)
-наказом № 143 від 30.05.2013 про преміювання працівників Таврійського експлуатаційного цеху (а.с. 20);
-особовою карткою на ОСОБА_1 (а.с. 22,23);
-особовою карткою на ОСОБА_2 (а.с. 24, 25);
-посадовою інструкцією начальника Таврійського експлуатаційного цеху (а.с. 26-28);
-посадовою інструкцією начальника служби збуту Таврійського експлуатаційного цеху (а.с. 29-32);
-відомостями про заробітну плату (а.с. 35-126) та ін.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст. 172-7 КУпАП, як неповідомлення особою безпосередньо керівника у випадках передбачених законом про наявність конфлікту інтересів.
При вирішенні питання про накладення стягнення на правопорушника, суд враховує те, що раніше ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувався, працює та має стабільний дохід, вину у вчинення правопорушення визнав повністю та щиро розкаявся у вчиненому, в звязку з чим суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Керуючись ст.ст. 33-35,172-7, 283,284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот пятдесят) грн.
Адміністративний штраф сплачувати на р/р 31113149700001, одержувач: ГУК в Запорізькій області, код платежу 21081300, Код ЄДРПОУ 37941997, Банк одержувача: ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО: 813015.
Стягнути з ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в розмірі 36 грн. 54 коп. (отримувач: УК у Василівському районі, № доходного рахунку 31217206700044, код отримувача 38025519, банк отримувача - ГУ ДКСУ в Запорізькій області, ККД 22030001, код ЄДРПО суду 37438901, МФО 813015.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Запорізької області через Василівський районний суд.
СуддяВасилівського районного суду
Запорізької областіОСОБА_5