Постанова № 46283993, 07.06.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.06.2010
Номер справи
2а-16480/09/2670
Номер документу
46283993
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

07 червня 2010 року 12:00 №2а-16480/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В при секретарі судового засідання Денисенко Ю.М., за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3

від відповідача: ОСОБА_4, ОСОБА_5

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Адвентіс»до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в місті Києві проскасування рішень про застосування фінансових санкцій

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 07 червня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено осіб, які брали участь у розгляді справи, з урахуванням вимог частини четвертої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Адвентіс» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в місті Києві про скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 17.11.2009 №261398/32-330/622.

Крім того, товариство з обмеженою відповідальністю «Адвентіс» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в місті Києві про скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 17.11.2009 №261399/32-330/623.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.02.2010 відкрито провадження в адміністративних справах №2а-16480/09/2670 та №2а-16481/09/2670.

В ході підготовчого провадження, судом встановлено, що оскаржувані в адміністративних справах №2а-16480/09/2670 та №2а-16481/09/2670 рішення про застосування фінансових санкцій від 17.11.2009 №261398/32-330/622 та від 17.11.2009 №261399/32-330/623 прийняті на підставі одного і того ж акта перевірки Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в місті Києві від 04.11.2009 №0153/32-327.

З метою сприяння процесуальній економії, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.02.2010 адміністративні справи №2а-16480/09/2670 та №2а-16481/09/2670 об'єднані для спільного розгляду в одне провадження, справі присвоєний №2а-16480/09/2670.

Позовні вимоги мотивовано відсутністю порушень, за які відповідачем застосовані фінансові санкції.

Відповідач проти позову заперечив з посиланням на правомірність оскаржуваних рішень.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд , -

ВСТАНОВИВ:

Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в місті Києві проведено перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «Адвентіс» (код ЄДРПОУ 35275230), що знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Лугова, 12, з питань додержання субєктом господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.

Перевіркою встановлено порушення позивачем статей 11, 111 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

За результатами перевірки складено акт від 23.10.2009 №0153/32-327 (зареєстрований 04.11.2009) та винесені:

·рішення про застосування фінансових санкцій від 17.11.2009 №261398/32-330/622, яким за порушення позивачем статті 111 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», застосовано фінансову санкцію у сумі 1 125 091, 03 грн.;

·рішення про застосування фінансових санкцій від 17.11.2009 №261399/32-330/622, яким за порушення позивачем статті 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», застосовано фінансову санкцію у сумі 3 913,41 грн.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Щодо рішення про застосування фінансових санкцій від 17.11.2009 №261398/32-330/622.

Відповідно до статті 111 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення. Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України. Дата виготовлення наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати. Нанесення максимальної роздрібної ціни та дати виготовлення на упаковку тютюнових виробів, призначених для вивезення (експортування) за межі митної території України, здійснюється згідно з умовами відповідної угоди на експорт.

В ході перевірки встановлено факт реалізації товару - пачки сигарет марки «Воnd» за ціною 5,71 грн., яка є вищою, ніж нанесена на пачці виробником - 4, 25 грн.

Факт реалізації засвідчується, зокрема, фіскальним чеком від 23.10.2009 №76. Тим самим, позивач здійснив реалізації тютюнового виробу за ціною вищою від максимальної роздрібної цін на тютюнові вироби, встановленої виробником.

Відповідно до пункту 161 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» податкові органи здійснюють контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами, максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів.

Відповідно до пункту 13 Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 №218 (із змінами та доповненнями) та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.08.2002 за №679/6967, з 1 липня 2006 року в продажу можуть знаходитися тільки тютюнові вироби, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких зазначено максимальну роздрібну ціну та дату їх виготовлення.

Встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби повинна бути зазначена на пачці, коробці або сувенірній коробці тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.

Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України. Дата виготовлення складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати.

За наявності в місці торгівлі тютюнових виробів однієї власної назви, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких зазначені різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими, ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках.

Відповідно до частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.

В матеріалах справи міститься розрахунок фінансових санкцій, з якого вбачається, що фінансові санкції застосовано до позивача у вигляді 100 відсотків наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів (перелік тютюнових виробів, що знаходились в реалізації, ціна та їх кількість).

Посилання представників позивача на те, що цей перелік не відповідає фактичним обставинам справі, не приймається судом до уваги. Позивачем не наведено доказів, що розрахунок фінансових санкцій містить помилки через невірне зазначення наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів на час здійснення перевірки.

В матеріалах справи містяться декларації про встановлені виробником максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари від 23 березня 2009 року №110/21-0133 та від 16 квітня 2009 року №116/21-0133.

Відповідно до декларації від 23.03.2009 максимальна роздрібна ціна на сигарети з фільтром з тютюну Бонд Стріт Спешал Файн (Bond Street Special Fain) становить 4,25 грн. Відповідно ж до декларації від 16.04.2009 максимальна роздрібна ціна на ці сигарети становить 5,75 грн.

Посилання представників позивача на реалізацію тютюнових виробів за цінами, зазначеними в декларації від 16.04.2009 не приймається судом до уваги, оскільки відповідно до статті 111 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення. Відповідно до акту перевірки на пачці зазначалась максимальна ціна 4,25 грн., що дає підстави вважати суду, що реалізація тютюнових виробів здійснювалась за декларацією від 23.03.2009.

Зазначене не спростовано позивачем належними первинними документами.

Щодо рішення про застосування фінансових санкцій від 17.11.2009 №261399/32-330/622.

Згідно акту перевірки позивачем порушено вимоги статті 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», відповідно до якої алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Порядок маркування акцизними марками алкогольних напоїв та тютюнових виробів встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 №567 «Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Відповідно до пунктів 19, 20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого названою постановою, маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками цієї продукції. Для алкогольних напоїв використовуються марки із зазначенням суми акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.

Відповідно до пункту 12 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 №854 зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

В ході перевірки встановлений факт реалізації (продажу) однієї пляшки шампанського «Новий світ», що підтверджується чеком від 23.10.2009 року №84 без марки акцизного збору встановленого зразка. На зберіганні з метою реалізації знаходилось 66 пляшок алкогольних напої без марок акцизного збору, що засвідчено актом зняття залишків продукції, яка знаходиться у відповідача, без наявності марок акцизного збору встановленого зразка.

Згідно до абзацу 13 частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Як встановлено судом, факт наявності алкогольних напоїв без марок акцизного збору підтверджується актом опису, який підписаний позивачем без заперечень. Письмові пояснення менеджера, що надані представниками позивача в судовому засіданні, не є належним доказом відсутності порушень, зафіксованих в акті перевірки, оскільки з цих пояснень не вбачається особу, якою вони надані з підтвердженням її займаної посади, дати складання.

Відповідно до пункту 6 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» податкові органи забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами.

У відповідності до частини першої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

За наведених обставин та нормативного обґрунтування, суд дійшов висновку про правомірність винесених Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в місті Києві оскаржуваних рішень, в звязку з чим відмовляє у задоволенні адміністративного позову.

На підставі викладеного, керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.

Постанову виготовлено в повному обсязі 14 червня 2010 року