ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
місто Київ
21 листопада 2011 року№ 2а-17113/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовомОСОБА_1
до відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві в особі старшого державного виконавця Чернової Інни Володимирівни
про визнання незаконними дій та скасування постанов від 03.08.2011 №1468/16, від 09.08.2011 №1468/16-2,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві в особі старшого державного виконавця Чернової Інни Володимирівни з позовом про визнання незаконними дій та скасування постанов від 03.08.2011 №1468/16, від 09.08.2011 №1468/16-2.
Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, зокрема, у разі необхідності заява про поновлення строку звернення до суду.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Так, відповідно до частини другої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, яка регламентує особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено вимогу про оскарження постанов державного виконавця від 03.08.2011 №1468/16, від 09.08.2011 №1468/16-2. Разом з тим, позовна заява не містить ані обґрунтування дотримання строку звернення до адміністративного суду із зазначенням моменту, з якого позивач дізнався про порушення його прав, свобод та інтересів, ані заяви про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Додатково, відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір», який набрав чинності з 01.11.2011.
Так, відповідно до частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір справляється у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
При цьому, відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2011 року складає 941,00 грн. З урахуванням викладеного, розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру до суду встановлено судовий збір справляється у розмірі 28,23 грн.
Разом з тим, позивачем на підтвердження факту сплати судового збору на момент набрання чинності Законом України «Про судовий збір»надано оригінал платіжного доручення від 16.11.2011 на суму 26,15 грн.
Крім того, згідно з листом головного управління Державного казначейства України у місті Києві від 28.10.2011 №06-04/5655-29475, з 01 листопада 2011 року встановлено наступні реквізити для зарахування судового збору: отримувач коштів УДК у Печерському районі; код отримувача (код ЄДРПОУ) 26077922; рахунок отримувача 31214206700007; банк отримувача ГУ ДКУ у місті Києві; код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001.
Разом з тим, як вбачається з оригіналу платіжного доручення від 16.11.2011 №266, позивачем кошти у розмірі 26,15 грн. перераховано на р/р 31411537700007, замість 31214206700007.
Суд звертає увагу, що відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про судовий збір»судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Крім того, відповідно до пункту 2 частини першої статі 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається, зокрема, ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї документів, позивачем заявлено вимогу про скасування постанов державного виконавця, які винесено по відношенню до Обєднання профспілок, організацій профспілок у місті Києві «Київська міська рада профспілок». Разом з тим, позовну заяву подано та підписано заступником голови обєднання профспілок, організацій профспілок у місті Києві «Київська міська рада профспілок»- ОСОБА_1, як фізичною особою від свого імені, а не від імені та в інтересах особи, яка є субєктом спірних правовідносин, про захист права в яких просить позивач.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позову. Позивачу необхідне визначитися з належним позивачем у справі, надати докази на підтвердження його адміністративно-процесуальної правосубєктності (у разі подання позову від імені юридичної особи витяг з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців на момент звернення до суду) із наданням доказів на підтвердження повноважень особи, що підписала позовну заяву; письмове обґрунтування дотримання строків звернення до адміністративного суду із зазначенням моменту, з якого позивач дізнався про порушення йог прав, свобод та законних інтересів або ж заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням поважності причин їх пропуску; документ про сплату судового збору відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір».
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1.Залишити позовну заяву без руху .
2.Встановити позивачу строк до 05.12.2011 для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.В. Літвінова