Ухвала суду № 4625209, 01.09.2009, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.09.2009
Номер справи
2а-21342/09/1270
Номер документу
4625209
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Качуріна Л.С.

Суддя-доповідач - Юрченко В.П.

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

01 вересня 2009 року  Справа № 2-а-21342/09/1270

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого судді: Юрченко В.П.,

Суддів: Нікуліна О.А.,

Радіонової О.О.

при секретарі Асєєвій Я.В.

за участю:

представників позивача ОСОБА_1., ОСОБА_2.,

представника відповідача ОСОБА_3.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 11 червня 2009 року по справі № 2-а-21342 /09/1270  за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «Луганський хіміко - фармацевтичний завод» до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції та Головного Управління Державного казначейства України в Луганській області про стягнення коштів з державного бюджету, -

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 11 червня 2009 року позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства «Луганський хіміко - фармацевтичний завод» до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції та Головного Управління Державного казначейства України в Луганській області про стягнення коштів з державного бюджету задоволені повністю, стягнуто заборгованість сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за податковими деклараціями: за жовтень 2005 року у 24709 грн., за листопад 2006 року у розмірі 51780 грн., за грудень 2006 року у розмірі 40080 грн., за січень 2007 року у розмірі 61132 грн., за лютий 2007 року у розмірі 42927 грн., за березень 2007 року у розмірі 63034 грн., за травень 2007 року 21826 грн., за серпень 2007 року у розмірі 31971 грн., за вересень 2007 року у розмірі 25339 грн., за грудень 2007 року у розмірі 96368 грн., за січень 2008 року у розмірі 51020 грн., за лютий 2008 року у розмірі 39401 грн., за березень 2008 року у розмірі 59502 грн., за квітень 2008 року 119870 грн., за травень 2008 року у розмірі 37294 грн., за червень 2008 року у розмірі 45736 грн., за липень 2008 року у розмірі 6183 грн., за вересень 2008 року у розмірі 83051 грн., за жовтень 2008 року у розмірі 50079 грн., за листопад 2008 року 87369 грн., за грудень 2008 року у розмірі 128484 грн., всього на загальну суму 1167155 грн.

Суд першої інстанції встановив, що відповідачем неправомірно відмовлено у бюджетному відшкодуванні позивачу з податку на додану вартість, заявлену у податкових деклараціях з ПДВ на загальну суму 1167155 грн., оскільки достовірність нарахування вказаної суми бюджетного відшкодування є достовірною, що не заперечує відповідач, та підтверджується довідками, складеними за результатами перевірок. Також суд зазначив, що нормами Закону України «Про податок на додану вартість» право платника податку на відшкодування ПДВ не поставлене в залежність від проведення або не проведення всіх зустрічних перевірок по всьому ланцюгу до кінцевого виробника.

З постановою суду першої інстанції не погодився відповідач, подавши апеляційну скаргу, в якій зазначено, що суд першої інстанції порушив норми матеріального права, які є підставою для скасування постанови суду та ухвалення нового судового рішення з відмовою у задоволенні позову у повному обсязі.

Апелянт вказує, що бюджетне відшкодування податку на додану вартість, без його сплати, має своїм наслідком спричинення збитків Державного бюджету України, що суперечить самої суті податку і його основної функції - формування доходів бюджету. Крім того, наполягав на тому, що позивачем пропущено строк для звернення до суду.

В судовому засіданні представник відповідача підтримав доводи апеляційні скарги, представники позивача заперечували проти її задоволення, надавши письмові заперечення.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вислухавши представників сторін, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Як встановлено судом першої та апеляційної інстанції Відкрите акціонерне товариство «Луганський хіміко - фармацевтичний завод» є юридичною особою, зареєстрований як платник податку на додану вартість та перебуває на обліку відповідача.

Як вбачається із матеріалів справи, що з 10.01.2006 року по 13.01.2006 року Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську на підставі направлення від 10.01.2006 року №2, з посиланням на

9 частини 6 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування

податку на додану вартість за жовтень 2005 року, про що була складена довідка №15/08- 80796 від 13.01.2006 року.

На сторінці 15 довідки №15/08-3/00480796 від 13.01.2006 року вказано, що на дату її складання ВАТ «Луганський хімфармзавод» були надані копії платіжних доручень, які підтверджують фактичну сплату за товари, роботи, послуги у вересні 2005 року. Загальна а сплаченого податкового кредиту за жовтень 2005 року складає 120485 грн.

У відповідності до абзацу 3 п.п. 4.3. п.4 наказу ДПА України від 18.08.2005 року

№350. від відділу інформатизації процесів оподаткування отримана інформація по

постачальниках в яких у вересні 2005 року придбано товарів та послуг менше 5% від суми

податкового кредиту. За результатами інформації фіктивних постачальників не встановлено.

З 01.06.2007 року по 14.06.2007 року Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську на підставі направлення від 31.05.2007 року №533, посилаючись на пункт 9 частини 6 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та п.п. 7.7.5 п.7.7. ст.7 Закону України від 03.04.1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад-грудень 2006 року та січень-березень 2007 року, про що була складена довідка №769/23-6/00480796 від 15.06.2007 року.

 У п.2.12. зазначеної довідки (стор.7) вказано, що перевіркою не виявлено взаємовідносини із суб'єктами господарювання, які припинили діяльність на підставі рішення суду, або договори, первинні та інші документи, які визнано судом недійсними, або з суб'єктами господарювання, місцезнаходження яких не встановлено.

На сторінці 51 у висновку довідки №769/23-6/00480796 від 15.06.2007 року вказано, що перевіркою підтверджено заявлену ВАТ «Луганський хімфармзавод» суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість:

за листопад 2006 року в сумі 95800 грн.;

• - за грудень 2006 року в сумі 59720 грн.;

• - за січень 2007 року в сумі 38888 грн.;

• - за лютий 2007 року в сумі 72599 грн.

• - за березень 2007 року в сумі 51991 грн.

щодо достовірність декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ за грудень 2006 року в сумі 40080 грн., за січень 2007 року в сумі 61132 грн., за лютий 2007року в сумі 42857 грн., за березень 2007 року в сумі 63034 грн. буде підтверджена після дослідження ланцюга постачання у рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.

З 23.07.2007 року по 03.08.2007 року Ленінською міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Луганську на підставі направлення від 23.07.2007 року №739, з посиланням на пункт 9 частини 6, частину 13 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-Х1І «Про державну податкову службу в Україні» та п.п.7.7.5 п. 7.7. ст.7 Закону України   від 03.04.1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленого по декларації з ПДВ за квітень-травень 2007 року, про що була складена довідка №1023/23-6/0048079 09.08.2007 року.

У п.2.12. зазначеної довідки (стор.7) вказано, що перевіркою не виявлено взаємовідносини із суб'єктами господарювання, які припинили діяльність на підставі рішення суду, або договори, первинні та інші документи, які визнано судом недійсними та суб'єктами господарювання, місцезнаходження яких не встановлено.

На сторінках 28-29 у висновку довідки №1023/23-6/00480796 від 09.08.2007 року вказано, що перевіркою підтверджено заявлену ВАТ «Луганський хімфармзавод» суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок підприємства:

• - за квітень 2007 року в розмірі 38797 грн.;

• - за травень 2007 року у розмірі 39346 грн.

У висновку також зазначено, що достовірність декларування суми бюджетного

відшкодування ПДВ за липень 2007 року в розмірі 70899 грн.; за серпень 2007 року в розмірі 96940 грн.; за квітень 2007 року в розмірі 47037 грн.; за травень 2007 року в розмірі 21826 грн. буде підтверджена після дослідження ланцюга постачання у рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.

З 28.01.2008 року по 12.02.2008 року Ленінською міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Луганську на підставі направлення від 28.01.2008 року №101, посилаючись на пункт 9 частини 6, частину 13 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-Х1І «Про державну податкову службу в Україні» провели позапланову документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень-грудень 2007 року, про що була складена довідка №201/23-6/00480796 від 19.02.2008 року.

У п.2.12. зазначеної довідки (стор.5) вказано, що перевіркою не виявлено взаємовідносини із суб'єктами господарювання, які припинили діяльність на рішення суду, або договори, первинні та інші документи, які визнано судом недійсним або з суб'єктами господарювання, місцезнаходження яких не встановлено.

На сторінках 41-42 висновку довідки №201/23-6/00480796 від 19.02.2008 року вказано що перевіркою підтверджено правильність формування податкового кредиту ВАТ «Луганський хімфармзавод»:

• - за липень 2007 року в розмірі 96940 грн.;

• - за серпень 2007 року у розмірі 48760 грн.;

• - за вересень 2007 року в розмірі 100271 грн.;

• - за жовтень 2007 року в розмірі 90116 грн.;

• - за листопад 2007 року в розмірі 170927 грн.;

- за грудень 2007 року в розмірі 155732 грн.

У висновку також зазначено, що достовірність декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ за липень 2007 року в розмірі 70899 грн.; за серпень 2007 року в розмірі 96940 грн.; за вересень 2007 року в розмірі 46760 грн.; за жовтень 2007 року в розмірі 68310 грн.; за листопад 2007 року в розмірі 81621 грн.; за грудень 2007 року в розмірі 162154 буде підтверджена після дослідження ланцюга постачання у рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.

З 06.05.2008 року по 19.05.2008 року Ленінською міжрайонною податковою інспекцією у м. Луганську на підставі направлення від 06.05.2008 року №667  посилаючись на пункт 9 частини 6, частину 13 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за січень-березень 2008 року, про що була складена довідка №666/23-616/00480796 від 21.05.2008 року.

У п.2.12. зазначеної довідки (стор.4-5) вказано, що перевіркою не виявлено взаємовідносини із суб'єктами господарювання, які припинили діяльність на підставі рішення суду, або договори, первинні та інші документи, які визнано судом недійсними, або з суб'єктами господарювання, місцезнаходження яких не встановлено.

На сторінках 24-25 висновку довідки №666/23-616/00480796 від 21.05.2008 року вказано, що перевіркою підтверджено правильність формування податкового кредиту ВАТ «Луганський хімфармзавод»:

• - за січень 2008 року у розмірі 75544 грн.;

• - за лютий 2008 року у розмірі 145909 грн.;

• - за березень 2008 року у розмірі 135956 грн.

У висновку також зазначено, що достовірність декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ за січень 2008 року в розмірі 102717 грн.; за лютий 2008 року в розмірі 65827 грн.; за березень 2008 року в розмірі 104079 грн. буде підтверджена після дослідження ланцюга постачання у рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.

З 09.07.2008 року по 15.07.2008 року фахівцями Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську на підставі направлення від 09.07.2008 року №994, посилаючись на пункт 9 частини 6, частину 13 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХП «Про державну податкову службу в Україні» провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень-травень 2008 року, про що була складена довідка №980/23-616/00480796 від 17.07.2008 року.

У п.2.12. зазначеної довідки (стор.4) вказано, що перевіркою не виявлено взаємовідносини із суб'єктами господарювання, які припинили діяльність на підставі рішення суду, або договори, первинні та інші документи, які визнано судом недійсними, або з суб'єктами господарювання, місцезнаходження яких не встановлено.

На сторінці 18 у висновку довідки №980/23-616/00480796 від 17.07.2008 року вказано, що перевіркою підтверджено правильність формування податкового кредиту ВАТ «Луганський хімфармзавод»:

за квітень 2008 року у розмірі 52083,51 грн.;

- за травень 2008 року у розмірі 45489,00 грн.;

У висновку також зазначено, що достовірність декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ за квітень 2008 року в розмірі 67786,49 грн.; за травень 2008 року в розмірі 38439,00 грн. буде підтверджена після дослідження ланцюга постачання у рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.

12 по 15 серпня 2008 року старшим державним податковим інспектором відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську ОСОБА_4. проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової декларації з податку на додану вартість ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування заявленої суми по декларації за червень 2008 року від 19.07.2008 року №62785 з врахуванням вимог Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997 року та наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350 «Про порядок затвердження Методичних рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами Державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість».

Результати зазначеної перевірки були оформлені довідкою №222/16 00480796 від 15.08.2008 року, згідно висновку якої в результаті перевірки, проведеної на підставі і п. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» підтверджено, що відшкодування ПДВ у сумі 99860 грн., задеклароване платником на рахунок і банку за червень 2008 року, відповідає сумі бюджетного відшкодування, визначеній за результатами документальної невиїзної (камеральної) перевірки.

17 по 18 листопада 2008 року головним державним податковим інспектором відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. ЛуганськуОСОБА_5проведено документальну (камеральну) перевірку податкової декларації з податку на додану вартість ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування з суми по декларації за вересень 2008 року від 20.10.2008 року №97485 з врахуванням вимог Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997 росу ДПА України від 18.08.2005 року №350 «Про порядок затвердження рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами Державної податкової службі організації та проведенні перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість».

Результати зазначеної перевірки були оформлені довідкою №205/16/00480796 від 18.11.2008 року, згідно висновку якої в результаті перевірки, проведеної на підставі п.п. 7.7.5.

п. 7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» підтверджено, що бюджетне

відшкодування ПДВ у сумі 83051 грн., задеклароване платником на рахунок платника у

банку за вересень 2008 року, відповідає сумі бюджетного відшкодування, визначений за

результатами документальної невиїзної (камеральної) перевірки.

З 24.04.2009 року по 19.05.2009 року Ленінською міжрайонною податкової інспекції у м. Луганську на підставі направлення від 24.04.2009 року №532 та від 12.05.2009 року №587, з посиланням на пункт 9 частини 6. частину 13 ст. 11-1 Закону

України від 04.12.1990 року №509-Х1І «Про державну податкову службу в Україні» та п.п. 7.7.5 п. 7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року

№168/97-ВР провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ

«Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за вересень-жовтень 2008 року, які виникли за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося у травні-вересні 2008 року, про що була складена довідка №432/23- 616/00480796 від 19.05.2009 року.

У п. 3.3.3. довідки №432/23-616/00480796 від 19.05.2009 року (стор. 15) зазначено, що причиною виникнення від'ємного значення ПДВ у вересні 2008 року є експорті операції тобто продаж товарів (лікарських засобів) за межі митної території України та постачання товарів (лікарських засобів) у межах митної території України, які звільнені від оподаткування відповідно п.п.5.1.7. п. 5.1. ст.5 Закону України від 03.04.1997- ВР «Про податок на додану вартість».

У п. 3.3.3. довідки №432/23-616/00480796 від 19.05.2009 року (стор.21) зазначено, що причиною виникнення від'ємного значення ПДВ у жовтні 2008 року є експортні операції тобто продаж товарів (лікарських засобів) за межі митної території України та постачання товарів (лікарських засобів) у межах митної території України, які звільнені від оподаткування відповідно п.п.5.1.7. п. 5.1. ст.5 Закону України від 03.04.1997р. ВР «Про податок на додану вартість».

На сторінці 21 у висновку довідки №432/23-616/00480796 від 19.05.2009 р. вказано, що перевіркою підтверджено бюджетне відшкодування, відображене ВАТ Луганський хімфармзавод» у декларації:

• - за вересень 2008 року у розмірі 28215 грн.;

 - за жовтень 2008 року у розмірі 20932 грн.;

У висновку також зазначено, що за результатами перевірки неможливо підтвердити залишок заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ за вересень 2008 року в розмірі 54836 грн.; за жовтень 2008 року в розмірі 29147 грн., що пов'язано з направленням запитів по основним постачальникам та неотриманням відповідей.

З 24.04.2009 року по 19.05.2009 року Ленінською міжрайонною державною податковою інспекції у м. Луганську на підставі направлення від 24.04.2009 року №531 та від 12.05.2009 року №588, з посиланням на пункт 9 частини 6, частину 13 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та п.п. 7.7.5 п. 7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР провели позапланову виїзну документальну перевірку ВАТ «Луганський хімфармзавод» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 87369 грн. за листопад 2008 року та у сумі 128484 грн. за грудень 2008 року, які виникли за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося у вересні, жовтні, листопаді 2008 року, про що була складена довідка №438/23-616/00480796 від 19.05.2009 року.

У п. 3.2.3. довідки №438/23-616/00480796 від 19.05.2009 року зазначено, що причиною виникнення від'ємного значення ПДВ у листопаді 2008 року є експортні операції, тобто продаж товарів (лікарських засобів) за межі митної території України та постачання товарів (лікарських засобів) у межах митної території України, які звільнені від оподаткування відповідно п.п.5.1.7. п. 5.1. ст.5 Закону України від 03.04.1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість».

У п. 3.3.3. довідки №438/23-616/00480796 від 19.05.2009 року зазначено, що причиною виникнення від'ємного значення ПДВ у грудні 2008 року є експортні операції, тобто продаж товарів (лікарських засобів) за межі митної території України та постачання товарів (лікарських засобів) у межах митної території України, які звільнені від оподаткування відповідно п.п.5.1.7. п. 5.1. ст.5 Закону України від 03.04.1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість».

На сторінці 18 у висновку довідки №438/23-616/00480796 від 19.05.2009 року вказано, що перевіркою підтверджено бюджетне відшкодування, відображене ВАТ «Луганський хімфармзавод» у декларації:

• - за листопад 2008 року у розмірі 38642 грн.;

• - за грудень 2008 року у розмірі 39830 грн.;

У висновку також зазначено, що за результатами перевірки неможливо підтвердити залишок заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ за листопад 2008 року в розмірі 48727 грн.; за грудень 2008 року в розмірі 88654 грн., що пов'язано з направленням запитів по основним постачальникам та неотриманням відповідей.

З огляду на вищезазначене, перевірками достовірності нарахування сум ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню заявленому за деклараціями з ПДВ за жовтень 2005 року, за листопад 2006 року, за грудень 2006 року, за січень 2007 року, за лютий 2007 року, за березень 2007 року, за травень 2007 року, за серпень 2007 року, за січень 2008 року, за лютий 2008 року, за березень 2008 року, за квітень 2008 року, за травень 2008 року, за червень 2008 року, за липень 2008 року, за вересень 2008 року, за жовтень 2008 року, за листопад 2008 року, за грудень 2008 року - порушень не встановлено.

Згідно підпункту 7.7.1 пункту 7.1 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", - сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Підпунктом 7.7.2. визначено, - якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до пункту 1.7 ст. 1 вказаного Закону податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.

За визначенням пункту 1.8 цієї статті бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.

Таким чином, на відміну від податкового кредиту законодавче визначення бюджетного відшкодування пов'язане із сплаченими платником податку сумами податку. Таке відповідає загальному поняттю відшкодування як компенсації понесених витрат, заподіяних майнових збитків. При незмінності вищенаведеного визначення бюджетного відшкодування в пункті 1.8 статті 1 Закону фактично сплачена сума податку отримувачем товарів /послуг/ постачальникам останніх також визначена законодавцем як розрахункова величина бюджетного відшкодування при регулюванні порядку відшкодування з Державного бюджету сум податку на додану вартість.

З огляду на зазначене, слід зробити висновок про те, що вимога пункту 1.8 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість" щодо надмірної сплати податку, як необхідної умови бюджетного відшкодування, стосується платника, який згідно цього Закону поніс фактичні витрати по сплаті податку.

Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що у разі не виконання контрагентом свого зобов'язання по сплати податку до бюджету, то це не є підставою для позбавлення платника податку права на відшкодування податку на додану вартість, у випадку коли останній виконав усі передбачені законом умови щодо отримання такого відшкодування та має всі документальні підтвердження розміру свого податкового кредиту.

На підставі викладеного колегія суддів вважає, що судом першої інстанції дотримано норм матеріального та процесуального права, тобто відсутні підстави для скасування або зміни судового рішення, а апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 2, 11, 160, 184, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст. 206, 211, 212, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, колегія судів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції - залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 11 червня 2009 року по справі № 2-а-21342 /09/1270 за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «Луганський хіміко - фармацевтичний завод» до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції та Головного Управління Державного казначейства України в Луганській області про стягнення коштів з державного бюджету - залишити без змін.

Вступна та резолютивна частини ухвали проголошені у судовому засіданні 01 вересня 2009 року в присутності представників сторін.

Ухвала у повному обсязі складена 04 вересня 2009 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі.

Головуючий: В.П. Юрченко

Судді: О.А. Нікулін

О.О.Радіонова