ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2009 року Справа № 2а- 20402/09/1270
Категорія 6.6.5
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Качуріної Л.С.
при секретарі: Смішливій І.М.
в присутності сторін:
представник позивача - Кузьміна Н.О.
відповідач - не з'явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Стахановської об'єднаної Державної податкової інспекції в Луганській області до суб'єкта підприємницької діяльності, фізичної особи - ОСОБА_1про стягнення суми фінансових санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
12 лютого 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Стахановської об'єднаної Державної податкової інспекції в Луганській області до суб'єкта підприємницької діяльності, фізичної особи - ОСОБА_1про стягнення суми фінансових санкцій.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що 27.11.2008 року працівниками Стахановської ОДПІ в Луганській обл. на підставі направлення № 000257 від 20.11.2008 року було здійснено перевірку господарської одиниці - магазина, що належить відповідачу та розташованого за адресою: АДРЕСА_1 щодо додержання СПД - фізичною особою ОСОБА_1вимог законодавства щодо розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.
За результатами перевірки складено акт від 21.11.2008 р. № 0046/12/04/23/2116014549, з яким відповідач був ознайомлений, другий екземпляр акту отримав - 21.11.2008 року.
Рішенням від 27.11.2008 р. № 0001262303 відповідно до п.1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 1776-111 від 01.06.2000р. (із змінами і доповненнями) до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1застосовані штрафні санкції у сумі 82 грн. 50 коп.
Рішенням від 27.11.2008 р. № 0001262303 відповідно до 5 частині 2 статті 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1застосовані штрафні санкції у сумі 1700грн.00 коп.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було вручене ОСОБА_127.11.2008 року.
Суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1станом на теперішній час суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1782 грн. 50 коп. сплачено не було.
Позивач просив суд стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи - підприємця ОСОБА_1суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1782грн. 50 коп. на користь Державного бюджету України.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не доповів, про дату, місце та час слухання справи був повідомлений належним чином.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності виконкомом Стахановської міської ради 22.11.2006р. під номером 2 392 017 0000 005508 і наданий час реєстрація не скасована і не припинена.
27.11.2008 року працівниками Стахановської ОДПІ в Луганській обл. на підставі направлення № 000257 від 20.11.2008 року було здійснено перевірку господарської одиниці - магазин, що належить відповідачу та розташований за адресою: АДРЕСА_1 щодо додержання СПД - фізичною особою ОСОБА_1вимог законодавства щодо розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.
Перевірку здійснено співробітниками ДПІ в Артемівському районі у місті Луганську Ранович М.В. та Кобєц С.М.
Перевіркою було встановлено, що підтверджується актом від 21.11.2008 р. № 0046/12/04/23/2116014549 порушення вимог Закону України від 06.07.1995р. „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”
А саме:
- п.1 ст.3 проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- п.2 ст. З видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Крім того встановлено порушення Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". За результатами перевірки було встановлений факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, а саме: здійснена реалізація горілки "Казацька Рада" - 1 пляшки міцністю 40% ємністю 0,5 л за ціною 16 грн. 50 коп. за 1 пляшку.
Рішенням від 27 листопада 2008 р. № 0001262303 відповідно до п.1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 1776-111 від 01.06.2000р. (із змінами і доповненнями) до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1застосовані штрафні санкції у сумі 82 грн. 50 коп.
Рішенням від 27 листопада 2008 р. № 0001262303 відповідно до 5 частині 2 статті 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1застосовані штрафні санкції у сумі 1700грн.00 коп.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було вручене ОСОБА_1 27.11.2008 року.
Суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1станом на теперішній час суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1782 грн. 50 коп. не було сплачено.
Відповідно до вимог статті 15 Закону про РРО передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Статтею 16 даного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Згідно з п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно з п.2 ст.3 цього ж Закону суб'єкти підприємницької діяльності зобовязанний видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону про РРО за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
У відовідності до ч.10 ст. 15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Згідно з абз.5 ч.2 ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування економічних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Стахановської об'єднаної Державної податкової інспекції в Луганській області до суб'єкта підприємницької діяльності, фізичної особи - ОСОБА_1про стягнення суми фінансових санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, (ідент. номер НОМЕР_1, адреса:АДРЕСА_1) суму фінансових санкцій:
у розмірі 1700 грн. на користь державного бюджету р/р № 31114106700085 в УДК м. Стаханова код 24046662 Банк ГК ДКУ в м. Луганську МФО 804013.
у розмірі 82, 50 грн на користь державного бюджету р/р № 31116104700085 в УДК м. Стаханова код 24046662 Банк ГК ДКУ в м. Луганську МФО 804013.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанову у повному обсязі складено та підписано 28 липня 2009 року.
Суддя Л.С. Качуріна