Постанова № 4624716, 11.08.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.08.2009
Номер справи
2а-20633/09/1270
Номер документу
4624716
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНОЙ АДМІНІТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 серпня 2009 року Справа № 2а- 20633/09/1270

Категорія 6.7

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Качуріної Л.С.,

При секретарі: Смішливій І.М.,

в присутності сторін:

представник позивача - Бугаєвська І.А.

Кикоть О.Г.

представник відповідача - Журов С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Луганській області до Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Рубіжне про зобов'язання виконати вимогу , -

В С Т А Н О В И В:

20 лютого 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Луганській області до Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Рубіжне про зобов'язання виконати вимогу.

Контрольно-ревізійним управлінням в Луганській області, відповідно до плану роботи КРУ в Луганській області на IV квартал 2008 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Рубіжне Луганської обл. за період з 01.01.2006 р. по 01.10.2008 р.

За результатами ревізії складено акт від 21.11.2008 № 210-21/014, який був прийнятий посадовими особами Відповідача та підписаний без зауважень 25.11.2008 року.

За результатами ревізії встановлено фінансових порушень, на загальну суму 29981,36 грн., з яких на теперішній час не відшкодованими залишаються 13564,65 грн.

Позивачем на ім'я Відповідача було направлено вимогу про усунення порушень виявлених ревізією. Виходячи з викладеного, вбачається, що не всі вимоги Позивача було виконано.

Станом на 20.02.2009 року вимога про усунення виявлених ревізією порушень № 210-14/1285 від 25.11.2008 залишається не виконаною у повному обсязі, а саме не відшкодовано 13 564, 65 грн.

Виходячи з вищезазначеного позивач просив зобов'язати Відповідача - Міську державну лікарню ветеринарної медицини в м. Рубіжне виконати п.п. 2, 4, 5 Вимоги Позивача від 25.11.2008 № 210-14/1285.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

Представник відповідача позовних вимог визнав частково, суду надав заперечення, згідно якому просив суд відмовити в задоволені позову за необґрунтованістю.

Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Контрольно-ревізійним управлінням в Луганській області, відповідно до плану роботи КРУ в Луганській області на IV квартал 2008 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Рубіжне Луганської обл. за період з 01.01.2006 р. по 01.10.2008 р.

За результатами ревізії складено акт від 21.11.2008 № 210-21/014, який був прийнятий посадовими особами Відповідача та підписаний без зауважень 25.11.2008 року. У ході перевірки були виявлені наступні порушення:

- в порушення п. 23, 46, 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 та п. 3 Переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання, затвердженого постановою КМУ від17.05.2002№659 встановлено покриття видатків, пов'язаних з наданням платних послуг, за рахунок коштів загального фонду кошторису на суму 10128,14грн., а саме: заробітна плата працівників Лабораторії, які надають платні послуги виплачувалась за рахунок загального фонду. Таким чином, за період з 01.07.2007 р. по 01.10.2008 р. відповідачем здійснено покриття видатків із надання платних послуг за рахунок коштів загального фонду кошторису в сумі 10128,14 грн.

- в порушення п. 5 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 № 228 та ст. 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16 липня 1999 року N 996-ХІV протягом періоду з 01.01.2006 по 01.10.2008 Відповідачем не нараховувалась Управлінню ветеринарної медицини плата за спожиті комунальні послуги (електроенергія, водопостачання, природний газ) і Управлінням не сплачувалась, в результаті чого, за рахунок коштів Лікарні сплачена вартість комунальних послуг, спожитих Управлінням в сумі 1304,27 грн.

- в порушення пункту 1 статті 2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992 року №2269-ХІІ, передано безкоштовно в оренду окремо індивідуально визначене майно, за період з 01.01.2008 року по 01.10.2008 року Лікарнею недоотримано доходів в сумі 2132,24 грн.

За результатами ревізії встановлено фінансових порушень, на загальну суму 29981,36 грн.

Згідно п. 7 ст. 10 ЗУ «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26 січня 1993 року № 2636-ХІІ Контрольно-ревізійним відділом у м. Рубіжне Луганської обл. було пред'явлено вимогу № 210-14/1285 від 25.11.2008 року.

Станом на 20.02.2009 року вимога про усунення виявлених ревізією порушень № 210-14/1285 від 25.11.2008 залишається не виконаною у повному обсязі, а саме не відшкодовано 13 564, 65 грн.

Відповідно до п. 10 ст. 10 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" від 26.01.1993 № 2939-ХИ органам державної контрольно-ревізійної служби надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень чинного законодавства України.

Згідно ст. 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" від 26.01.1993 № 2939-ХІІ передбачено, що головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудити та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущені посадових і матеріально відповідальних осіб.

Слід зазначити, що відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону, законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Вимогу позивача щодо відшкодування суми зайвих витрат по оплаті комунальних послуг, фактично спожитих Управління ветеринарної медицини в м. Рубіжне - 1304, 27 грн. представник відповідача визнав. У суду не має підстав для неприйняття часткового визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси

Однак, суд не приймає до уваги позицію відповідача, згідно якої вважається неприпустимим нарахування заробітної плати працівникам, які виконують платні послуги, виключно із спеціального фонду, лише тому, що Міська державна лікарня ветеринарної медицини в м. Рубіжне, є неприбутковою державною установою.

За таких підстав, суд вважає правомірним видання начальником Контрольно-ревізійного управління в Луганській області вимоги до Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Рубіжне про усунення фінансових порушень № 210-14/1285 від 25.11.2008, тому приходить до висновку про необхідність зобов'язання відповідача виконати визначені вимогами КРУ заходи .

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають повному задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Відповідно до п. 15 ст. 4 декрету Кабінету Міністрів України "Про держмито" від 21.01.1993 №7-93 фінансові органи звільняються від сплати держмита. Згідно п.27 ст.2 Бюджетного кодексу України до місцевих фінансових органів віднесено і органи, які здійснюють контроль за витрачанням бюджетних коштів, якими відповідно до ст. 113 Бюджетного кодексу України є органи державної контрольно-ревізійної служби в Україні.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Луганській області до Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Рубіжне про зобов'язання виконати вимогу задовольнити повністю.

Зобов'язати Відповідача - Міську державну лікарню ветеринарної медицини в м. Рубіжне , ін.к. 00710351 виконати п.п. 2, 4, 5 Вимоги Контрольно-ревізійного відділу у . Рубіжне Контрольно-ревізійного управління в Луганській обл. від 25.11.2008 № 210-14/1285 .

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанову складено в повному обсязі та підписано 16 серпня 2009 року.

СУДДЯ Л.С.Качуріна