Категорія 2.11.17
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 вересня 2009 року Справа № 2а - 22615/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Солоніченко О. В.
при секретарі: Писаренко К.В.,
за участю
представника позивача: Ошиєвської Н.Л. (довіреність № 1-1/49 від 06.01.2009 р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державного підприємства «Донбасантрацит» до Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень - рішень, визнання незаконними висновків актів камеральних перевірок,-
В С Т А Н О В И В :
08 травня 2009 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень - рішень, визнання незаконними висновків актів камеральних перевірок, в якому вказав, що від відповідача надійшли для узгодження акти невиїзних камеральних перевірок з питань несплати узгоджених сум податкових зобов'язань № 233/15-32446546 щодо несвоєчасної сплати до бюджету земельного податку та № 234/15-32446546 щодо несвоєчасної сплати до бюджету плати за користування надрами загальнодержавного значення. На підставі цих актів відповідачем 31.01.2009 року були прийняті податкові повідомлення - рішення про застосування штрафних санкцій. Із застосуванням штрафних санкцій позивач не згоден, тому просить скасувати податкові повідомлення - рішення про застосування штрафних санкцій та визнати незаконними висновки актів камеральних перевірок.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити, дав пояснення щодо суті позовних вимог.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Про дату та час слухання справи повідомлявся належним чином. Заперечень на позов не надав.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що на адресу ДП «Донбасантрацит» надійшли для узгодження акти невиїзних камеральних перевірок з питань несплати узгоджених сум податкових зобов'язань № 233/15-32446546 від 26.03.2009 року щодо несвоєчасної сплати до бюджету земельного податку та № 234/15-32446546 від 26.03.2009 року щодо несвоєчасної сплати до бюджету плати за користування надрами загальнодержавного значення.
На підставі вищевказаних актів були прийняті податкові повідомлення - рішення про застосування штрафних санкцій:
? № 0001541530/0 від 31.03.2009 року на суму 162,68 грн. за порушення граничного строку сплати земельного податку в сумі 1626,80 грн.;
? № 0001531530/0 від 31.03.2009 року на суму 696,38 грн. за порушення граничного строку сплати земельного податку в сумі 3481,90 грн.;
? № 0001521530/0 від 31.03.2009 року на суму 4628,42 грн. за порушення граничного строку сплати земельного податку в сумі 9256,84 грн.;
? № 0001511530/0 від 31.03.2009 року на суму 62754,01 грн. за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання з плати за користування надрами загальнодержавного значення в сумі 125508,02 грн.
Згідно ст. 241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення. Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями.
Відповідно до п.п. 17.1.7. Закону України № 2181 - ІІІ від 21.12.200 року «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
? при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
? при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
? при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки.
Згідно ст. 250 Господарського кодексу України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
З матеріалів справи вбачається, що перевіркою з питань несплати узгоджених сум податкових зобов'язань № 234/15-32446546 щодо несвоєчасної сплати до бюджету плати за користування надрами загальнодержавного значення охоплено період з 11.07.2006 року по 18.12.2007 року. Перевіркою з питань несплати узгоджених сум податкових зобов'язань № 233/15-32446546 щодо несвоєчасної сплати до бюджету земельного податку - з 31.01.2005 року по 26.03.2009 року.
Узгоджені платежі по платі за користування надрами загальнодержавного значення фактично були сплачені в період з 11.07.2006 року по 18.12.2007 року; платежі по платі за землю - з 12.07.2005 року по 20.03.2008 року.
Рішення про застосування штрафних санкцій були прийняті 31.03.2009 року, тобто після спливу строків, протягом яких до суб'єкта господарювання можуть бути застосовані адміністративно-господарські санкції.
Оскільки позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, тому суд вважає за необхідне скасувати податкові повідомлення - рішення від 31.03.2009 року № 0001541530/0, № 0001531530/0, № 0001521530/0, № 0001511530/0 та визнати незаконними висновки актів камеральних № 233/15-32446546, № 234/15-32446546.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державного підприємства «Донбасантрацит» задовольнити у повному обсязі.
Скасувати податкові повідомлення - рішення від 31.03.2009 року № 0001541530/0, № 0001531530/0, № 0001521530/0, № 0001511530/0.
Визнати незаконними висновки актів камеральних перевірок № 233/15-32446546, № 234/15-32446546.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ