МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Фрунзе, 35, смт. Макарів, Київська обл., 08000, т. (04578) 5-12-39
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" червня 2015 р. Справа № 370/1399/15-п
Суддя Макарівського районного суду Київської області Устимчук М.Ю., за участю старшого прокурора прокуратури Макарівского району Київської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від прокуратури Макарівського району Київської області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстровану та фактично проживаючу ІНФОРМАЦІЯ_2, депутата Забуянської сільської ради Макарівського району Київської області шостого скликання, працюючої на посаді завідуючої бібліотекою філією с. Забуяння Макарівського району, за ознаками адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, будучи депутатом Забуянської сільської ради Макарівського району Київської області 6-го скликання (депутатом місцевої ради), а тому субєктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», працюючи завідуючою бібліотекою-філією села Забуяння Макарівського району Київської області, діючи всупереч вимог ч. 1 ст. 12 вказаного Закону, за відсутності поважних на те причин несвоєчасно подала за місцем основної роботи до Макарівської районної централізованої бібліотечної системи декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеруза 2014 рік, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», чим допустила порушення вимог фінансового контролю.
Так, згідно з протоколом першої сесії Забуянської сільської ради Макарівського району VI скликання від 11.11.2010 та рішенням першої сесії Забуянської сільської ради Макарівського району VI скликання № 01-01-VI від 11.11.2010 ОСОБА_2 обрано депутатом Забуянської сільської ради шостого скликання.
Виходячи з положень ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради є депутатом місцевої ради.
Згідно з ч.3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Підпунктом «б» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено, що депутати місцевих рад є субєктами відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» субєкти декларування, якими є також депутати місцевих рад згідно з положеннями ст. 1 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік заформою, що додається до цього Закону.
Згідно з ч. 4 ст. 12 цього Закону порядок зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей, передбачених частиною третьою цієї статті, затверджується Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог, встановлених законом.
Порядок зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 16 від 11.01.2012 (далі - Порядок).
Цей Порядок визначає механізм зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру осіб, зазначених у пункті 1 та підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 4Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (в тому числі депутатів місцевих рад), та відомостей щодо відкриття такими особами валютного рахунка в установі банку-нерезидента (пункт 1 Порядку).
Згідно з п. 2 вказаного Порядку декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах осіб, зазначених у пункті 1 цього Порядку (в тому числі депутатів місцевих рад).
Виходячи із вищевказаних норм, депутати місцевих рад, які не працюють на постійній основі у відповідній раді, повинні подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік до кадрових підрозділів державних органів, підприємств, установ, організацій за місцем основної роботи.
Депутати місцевих рад, які працюють в раді на постійній основі, є самозайнятими особами, тимчасово непрацюючими або пенсіонерами подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік до апаратів відповідних рад або апаратів їх виконавчих комітетів.
Разом з тим встановлено, що ОСОБА_2, будучи депутатом Забуянської сільської ради Макарівського району Київської області шостого скликання, тобто будучи субєктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», працюючи завідуючою бібліотекою-філією села Забуяння Макарівського району Київської області, діючи всупереч вимог ч. 1 ст. 12 вказаного Закону, за відсутності поважних на те причин подала за місцем основної роботи до Макарівської районної централізованої бібліотечної системи декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеруза 2014 рік несвоєчасно, а саме 06.04.2015, хоча повинна була подати вказану декларацію у термін до 01.04.2015, як це визначено ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (згідно з вимогами Закону на час вчинення правопорушення).
При цьому, ОСОБА_2 була ознайомлена з обмеженнями та вимогами, встановленими Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», в тому числі щодо вимог фінансового контролю, про що особисто розписалася 22.01.2014 у відповідному письмовому попередженні. Факт усвідомлення ОСОБА_2 обовязку подання відповідних декларацій щорічно до 1 квітня також підтверджується поясненнями Забуянського сільського голови ОСОБА_3, секретаря Забуянської сільської ради ОСОБА_4, депутата вказаної місцевої ради ОСОБА_2 та директора Макарівської районної централізованої бібліотечної системи ОСОБА_5
Крім того, згідно з довідкою Макарівської районної централізованої бібліотечної системи № 5 від 08.06.2015, довідкою Забуянської сільської ради Макарівського району № 228 від 08.06.2015, поясненнями директора Макарівської районної централізованої бібліотечної системи ОСОБА_5, Забуянського сільського голови ОСОБА_3, секретаря Забуянської сільської ради ОСОБА_4 та депутата вказаної місцевої ради ОСОБА_2, остання з початку 2015 року до 06.04.2015 включно (до дати подання декларації) не перебувала у відпустці по догляду за дитиною, не була тимчасово непрацездатною, не перебувала за межами України та не перебувала під вартою, а тому вона не мала поважних причин для неподання декларації про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за 2014 рік у встановлений законом строк, тобто до 01.04.2015.
Отже, ОСОБА_2, будучи депутатом Забуянської сільської ради Макарівського району Київської області шостого скликання (депутатом місцевої ради), тобто будучи субєктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», працюючи завідуючою бібліотекою-філією села Забуяння Макарівського району Київської області, діючи всупереч вимог ч. 1 ст. 12 вказаного Закону, за відсутності поважних на те причин подала за місцем основної роботи до Макарівської районної централізованої бібліотечної системи в смт. Макарів декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеруза 2014 рік несвоєчасно, а саме 06.04.2015, хоча повинна була подати вказану декларацію у термін до 01.04.2015, як це визначено ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», чим допустила порушення вимог фінансового контролю.
При розгляді справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю. Її вина також підтверджується письмовими матеріалами справи та поясненнями правопорушника.
Дії ОСОБА_2 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП як порушення вимог фінансового контролю (в редакції статті станом на час вчинення правопорушення 06.04.2015 року).
Обставиною, яка помякшує відповідальність, є щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, не встановлено.
Враховуючи особу правопорушника, а саме те, що ОСОБА_2 позитивно характеризується за місцем проживання, до адміністративної відповідальності притягується вперше, а також враховуючи помякшуючу відповідальність обставину у вигляді щирого розкаяння винного, суд вважає, що ОСОБА_2 необхідно призначити адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому даною санкцією.
Відповідно до ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Остання редакція статті 172-6 КУпАП визначає більші розміри штрафу за вчинене ОСОБА_2 правопорушення в порівнянні з тими, які були визначені на час його вчинення, тобто нова редакція даної статті посилює адміністративну відповідальність за вчинене ОСОБА_2 діяння.
Враховуючи викладене, адміністративне стягнення ОСОБА_2 повинне бути призначено в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, яка діяла в редакції закону станом на час вчинення адміністративного корупційного правопорушення, тобто в редакції від 05.04.2015 року.
Згідно ст. 401 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 401, ч. 1 ст. 172-6, 221, 282 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір в дохід держави ( УДКСУ Макарівський район 22030001, код отримувача 38007165, на рахунок 31214206700385, банк отримувача ГУ ДКСУ у Київській області м. Київ, код банку отримувача 821018 ) в сумі 36 гривень 54 копійки.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови через Макарівський районний суд Київської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 КУпАП.
Суддя М.Ю. Устимчук