Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2009 р. Справа № 2а-18566/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Дмитрука В.В.
при секретарі судового засідання Годунок Т.О.,
за участю представника позивача Костюка А.Ю.,
представника відповідача Бобак Л.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Нововолинської об’єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Волиньвантажтранс» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Нововолинська ОДПІ звернулася в суд з позовом до ДП «Волиньвантажтранс» про стягнення податкового боргу, обґрунтувавши позовні вимоги тим, що відповідно до Закону України «Про систему оподаткування» від 25.05.1991 року відповідач - ДП «Волиньвантажтранс» є платником податків та обов’язкових платежів, проте належно їх не сплачує та не вживає дієвих заходів до погашення боргу, внаслідок чого станом на 30.05.2009 р. виникла заборгованість по сплаті податку з доходів фізичних осіб в сумі 71473,22 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.
Представник відповідача позов не визнала, подала до суду заперечення у якому пояснила, що погоджується з розміром заборгованості, що виникла внаслідок несплати підприємством податку з доходів фізичних осіб, проте вважає, що ДП «Волиньвантажтранс» не є боржником про сплаті зазначених податків, оскільки відповідно до Наказу Міністерства вугільної промисловості України від 18.11.2008р. № 605 його діяльність в період з грудня 2008р. по травень 2009р. було припинено шляхом проведення реорганізації, зокрема приєднання до ДП «Волиньвугілля», внаслідок чого останній є правонаступником усіх прав та обов»язків ДП «Волиньвантажтранс».
З’ясувавши обставини справи та перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509-XII від 04.12.1990 року з послідуючими змінами та доповненнями, завданням державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів, а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Наказом Міністерства вугільної промисловості України від 18.11.2008р. №605 припинено діяльність ДП «Волиньвантажтранс» шляхом реорганізації - приєднання до державного підприємства «Волиньвугілля».
З пояснень представника позивача, що не заперечується і представником відповідача, реєстраційні відомості про припинення юридичної особи шляхом проведення реорганізації- приєднання до ДП «Волиньвугілля» - ДП «Волиньвантажтранс» до Єдиного державного реєстру не вносились, як платних податків ДП «Волиньвантажтранс» в органах податкової служби з обліку не знімався.
Відповідно до ч.1 ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч.2 ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Згідно довідки №45 від 19.12.2006 року відповідач взятий на облік як платник податків з 19.12.2006 року за № 150.
Згідно додатку №1 Відомостей про нараховану і виплачену заробітну плату та ПДФО станом на 30.05.2009 року за ДП «Волиньвантажтранс» рахується борг по сплаті податку з доходів фізичних осіб в сумі 71473 22 грн.
Довідкою Нововолинської ОДПІ від 09.06.2009 р. № 52/17-34665171 про результати документальної невиїзної перевірки з питань правильності своєчасного перерахування податку з доходів фізичних осіб ДП «Волиньвантажтранс» стверджується про встановлені підприємством порушення ЗУ «Про податок з доходів фізичних осіб».
Згідно пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (далі –Закон №2181-ІІІ) узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до підп.3.1.1. п.3.1. ст.3 №2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Відповідно до ст.64 Бюджетного кодексу України податок з доходів фізичних осіб, який сплачується юридичною особою, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням та місцезнаходженням її підрозділів.
Враховуючи, що відповідач як платник податків і зборів не виконав в добровільному порядку зобов’язання по їх сплаті, чим завдав матеріальні збитки державі, тому позов слід задовольнити, зокрема, стягнути з активів ДП «Волиньвантажтранс» в дохід Державного бюджету м.Нововолинська податковий борг в розмірі 71473,22 грн.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст. 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», ст.64 Бюджетного кодексу України, ст.ст. 3, 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», суд
ПОСТАНОВИВ:
Стягнути з активів Державного підприємства «Волиньвантажтранс» в дохід Державного бюджету м.Нововолинська податковий борг в сумі 71473,22грн. (сімдесят одну тисячу чотириста сімдесят три гривні двадцять дві копійки).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі, тобто з 21 серпня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя В.В.Дмитрук