Єдиний державний реєстр судових рішень Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3 ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.09.2009 р. № 2а-40411/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.
при секретарі судового засідання - Макогон Н.О.
за участю сторін:
представника позивача - Яковлева Олена Сергіївна, діє на підставі довіреності № 10111/10/10-012 від 24.07.2009р.,
представник відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної Податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецавтодорсервіс"
простягнення заборгованості , -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецавтодорсервіс" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецавтодорсервіс" до державного бюджету України суми заборгованості у розмірі 328,87 грн., обґрунтовуючи свої вимоги наступним.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Спецавтодорсервіс" зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради народних депутатів, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію від 28 березня 2000 року, № 04059243Ю0017720 та згідно рішення начальника Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова (далі - ДПІ) поставлено на облік як платник податків 06 квітня 2000 року за № 147. Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами. Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1 статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-111 (далі - Закон № 2181) податкові органи відносяться до категорії контролюючих. Також згідно зі ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»; пункту 7.7.1, 7.7.2 пункту 7.1, 7.2 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість", п. 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платники податків зобов’язані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов’язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов’язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів. Згідно даних особових рахунків встановлено, що сума заборгованості перед бюджетом України Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецавтодорсервіс" станом на 22 липня 2009 року становить 328,87 грн., у тому числі: з податку на прибуток — 328,58 грн., з пені - 0,29 грн. Податковий борг з податку на прибуток виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 20;04.2007 р., №0003341510 про визначення суми додаткового зобов'язання у розмірі -328,58 грн. з податку на прибуток, яке винесено начальником ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова на підставі акта перевірки від 20.04.2007р., № 1630. Борг підприємства погашено не було. Також згідно обліку платника податків нарахована пеня в сумі 0,29 грн. Відповідно до ст. 5 Закону № 2181-111 податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації, та платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків. Підпунктом 3.2.1 пункту 3.2 статті З Закону №2181-111 визначено, що в будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законом з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі. Відповідно до пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181 у разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а» - «в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зообов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язанню протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. Підпунктом 3.2.1 пунктом 3.2 статті 3 Закону №2181-111 визначено, що в будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законом з питань оподаткування уповноважений-утримувати податок, збір (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі.
Представник позивача - Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова Яковлева О.С. – підтримала позовні вимоги, просила їх задовольнити, посилаючись на зазначені у позові обставини.
Відповідач у судове засідання, призначене на 13 серпня та 02 вересня 2009 року не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений повістками з поштовими повідомленнями, які направлялися за офіційним місцем знаходження, згідно довідки органу реєстрації. Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником. Таким чином, відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання, його повторне неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши пояснення сторін по справі, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Спецавтодорсервіс" зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради народних депутатів 28 березня 2000 року (свідоцтво про державну реєстрацію від 28 березня 2000 року № 04059243Ю0017720). (а.с.7), та згідно рішенню заступника начальника Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова поставлене на облік як платник податків, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 06 квітня 2000 року за № 147.
Згідно до акту № 1630/15-111/30882768 від 20.04.2007 року ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності на підставі п. 1 ст. 11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" зі змінами та доповненнями, Головним державним податковим інспектором відділу адміністрування податку на прибуток Жеребкіною Ю.М. проведена невиїзна документальна перевірка в приміщенні ДПІ Комінтернівського району м. Харкова платника податку на прибуток ТОВ "Спецавтодорсервіс" в присутності посадових осіб підприємства керівника ТОВ "Спецавтодорсервіс" Соколова О.Г. з питання неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток за 11 місяців 2006 року та 2006 рік. Перевіркою встановлено: на порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зі змінами та доповненнями, п. 16.4 ст. 16 Закону України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" зі змінами та доповненнями платником податку на прибуток не подана (несвоєчасно подана): декларація з податку на прибуток за 11 місяців 2006 року. За неподання податкової декларації у строки, визначені законодавством, або її затримку відповідальність платника податку передбачена п.п. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" із змінами та доповненнями.
Загальна сума податкового боргу відповідача станом на теперішній час становить 328,87 грн., з них згідно довідки ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова про стан розрахунків з бюджетом ТОВ "Спецавтодорсервіс" сума пені складає 0,29 грн., сума недоїмки складає 328 грн. 58 коп. (а.с. 6).
Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов’язаннями направляло податкове повідомлення - рішення № 0003341510/0 від 20 квітня 2007 року про сплату боргу за основним платежем у розмірі 340,00 грн., яке було повернуто без вручення адресату, в зв'язку з чим були складені акти працівниками ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова № 351/24-50 від 30.08.2007 року, № 572/24-057 від 22.06.2007 року (а.с. 10-11).
З пояснень представника позивача, наданих у судовому засіданні, встановлено, що позивачем було зараховано переплату по поточним платежам в рахунок погашення суми за податковим зобов"язанням, через що сума боргу зменшилась, але в повному обсязі відповідачем сплачена не була.
Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов’язаннями направляло податкові повідомлення - рішення № 1/363 від 07 травня 2007 року, № 2/582 від 23 липня 2007 року про сплату боргу за основним платежем у розмірі 329,58 грн., які також повернулися без вручення адресату за спливом строку зберігання (а.с.18-19).
Згідно наданих розрахунків ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова ТОВ "Спецавтодорсервіс" було сплачено суму боргу часткову, в розмірі 1 грн. 00 коп., тому не сплачена сума боргу товариством до ДПІ складає 328 грн. 58 коп., на яку згідно обліку платнику податку нарахована пеня у сумі 0,29 грн.
Відповідно до ст. 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій відноситься здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) визначено як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов' язання.
Згідно з пп. 16.1.1, 16.1.2, 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. При самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом. Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу. У разі часткової сплати суми податкового боргу нарахування пені зупиняється на таку сплачену частку.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.
Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 9, ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування», ст. ст. 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», абз. 1 преамбули, ст. ст. 1, 4, 5, 16 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної Податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецавтодорсервіс" про стягнення заборгованості – задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецавтодорсервіс" (код 30882768; адреса: вул. польова, 140, м. Харків, 61184) на користь Державної Податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова (код 24134589 в установі банку ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, р/р 31114009700005, код платежу 11021000; адреса: вул. Чорноморська, б. 3, м. Харків, 61035) суму заборгованості в розмірі 328 (триста двадцять вісім) грн. 87 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.
Постанова у повному обсязі виготовлена 04 вересня 2009 року.
Суддя Мар'єнко Л.М.