Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
27.05.2009 р. № 2-а- 37583/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Перцової Т.С. при секретарі судового засідання Ульященко Л.М.
за участю представників сторін :
позивача –Пономарьової Л.В.
відповідача –не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна податкова інспекція в Червонозаводському районі міста Харкова
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Прінтполідрук"
простягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернулася Державнаподаткова інспекція у Червонозаводському районі м.Харкова з позовом, в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Прінтполітдрук” до державного бюджету України суму заборгованості у розмірі 1647,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити. Свої вимоги обґрунтовує з посиланням на ст.ст. 3, 4, 5, 6, 7, 17 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 року (далі – Закон України № 2181), ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив. Про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями. Згідно ст.35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористалися.
Суд вважає, що не з’явлення відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи, розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно довідки про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та копії свідоцтва про державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю „Прінтполітдрук” зареєстровано виконавчим комітетом Харківської міської ради, дата реєстрації – 28.12.2007 року, реєстраційний запис № 1480102 0000 039112.
ТОВ „Прінтполітдрук” взято на облік платників податків в ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова 29.12.2007р. за № 934.
Судом встановлено, що сума заборгованості по податку на прибуток складається з самостійно узгоджених сум, які відповідач зобов’язан сплатити за податковими деклараціями з податку на прибуток № 55643 від 23.07.2008р. (термін сплати 19.02.2009р.) та № 122343 від 28.01.2009 року (термін сплати 19.02.2009р.), в яких була відображена сума податкового зобов’язання самостійно обчислена платником податків у загальному розмірі 1077,00 грн.
Також, відповідач має податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 570,00 грн., який виник внаслідок подання платником податків уточнюючих документів : №46332 від 09.07.2008р. у розмірі 1,00 грн.; №46329 від 09.07.2008р. у розмірі 1,00 грн.; №46332 від 09.07.2008р. у розмірі 15,00 грн.; №46329 від 09.07.2008р. у розмірі 15,00 грн.; №35054 від 04.06.2008р. у розмірі 96,00 грн.; №34263 від 22.05.2008р. у розмірі 320,00 грн.; №32689 від 20.05.2008р. у розмірі 21,00 грн.; №32689 від 20.05.2008р. у розмірі 96,00 грн.
З матеріалів справи вбачається, що сума податкового зобов’язання відповідача складається з сум узгоджених самостійно в вищенаведених податкових деклараціях. Вказана сума у встановлені законом строки не сплачена, у зв’язку із чим зазначена в них сума є сумою податкового боргу відповідача.
Відповідно до п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закону України № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Виходячи зі змісту п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №1281-III податкове зобов’язання самостійно визначене платником податків у податковій декларації вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. При цьому платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації (пп.5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону).
Згідно із п.п. 5.2.1. п. 5.2. ст.. 5 Закону України № 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Приписами абзацу 3 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181 встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 5.4.1. пункту 5.4. ст. 5 Закону України № 2181 визначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На підставі вказаного у відповідності до вимог п.п.6.2.1 п. 6.2. ст.6 Закону України № 2181, ДПІ було винесено відповідачу першу податкову вимогу від 21.05.2008р. № 1/460 та другу податкову вимогу від 23.06.2008 року № 2/528, які були направлені на адресу боржника поштою та, у зв’язку з відсутністю боржника за місцезнаходженням повернуті, про що складено відповідно акти про неможливість вручення податкової вимоги від 27.06.08р. №196 та від 31.07.2008р. № 221.
Виходячи зі змісту положень Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданням та функцією органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства.
Приписами статей 2, 4, 9 Закону України „Про систему оподаткування" встановлений обов'язок платників податків сплачувати податки і збори до бюджетів та до державних цільових фондів у порядку та на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Згідно п.3 ч.1, ч.4 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991 року №1251-XII (зі змінами та доповненнями) платники податків, зборів зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни і це зобов’язання припиняється їх сплатою. Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть відповідальність відповідно до законів України (ч.1 ст.11 Закону).
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданням органів державної податкової служби , зокрема є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також, неподаткових доходів, установлених законодавством (далі-податки, інші платежі).
Згідно ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об’єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов’язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до положень п.1.7. ст.1 Закону України № 2181 передбачено, що активи платника податків – кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України №2181 передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Підсумовуючи викладене, суд робить висновок, що ДПІ у Червонозаводському районі м.Харкова було здійснено заходи по стягненню податкового боргу платника податків, передбачені діючим законодавством, але вони не призвели до погашення в повному обсязі податкового боргу.
Судом встановлено, що як вбачається зі зворотного боку облікової картки платника податків на час розгляду справи Товариство з обмеженою відповідальністю „Прінтполітдрук” має податковий борг перед бюджетом у сумі 1647,00 грн.
На час розгляду справи вказана сума податкового боргу відповідачем не сплачена.
Беручи до уваги наведене, суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі м.Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю „Прінтполітдрук” про стягнення заборгованості до державного бюджету в сумі 1647,00 грн., документально та нормативно обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.
Керуючись ст.ст. 94, 161-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі м.Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю „Прінтполітдрук” про стягнення заборгованості до державного бюджету в сумі 1647,00 грн. - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Прінтполітдрук”(61050, м.Харків, вул.Червоношкільна набережна, 2, код 35586515) на користь Державного бюджету України заборгованість у розмірі 1647,00 грн. на розподільчий рахунок № 34129999700011 УДК Червонозаводського району, 24134627 банк ГУ ДКУ в Харківській області, 851011.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 09.02.2009 року.
Суддя Перцова Т.С.
З оригіналом згідно.