Постанова № 4598713, 15.06.2009, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2009
Номер справи
2а-38133/09/2070
Номер документу
4598713
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2а- 38133/09/2070

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2009 р.                                                                                 м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого –судді Бартош Н.С.,

при секретарі Зблоцькій Г.П.,

за участі представників: позивача - Горєлкової В.М., відповідача - Вовк З.Н.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові справу за адміністративним позовом Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватної фірми "МОН" стягнення адміністративно - господарських санкцій ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою до приватної фірми "Мон", про стягнення з відповідача адміністративно - господарських санкцій у розмірі 4025,00 грн.

В позовній заяві представник позивача зазначив, що, на його думку, відповідачем не виконані вимоги Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 06.10.2005 р. за № 2960-IV-ВР. (надалі - Закон № 2960), внаслідок чого відповідач повинен сплатити адміністративно - господарські санкції у розмірі 47688,68 грн. за чотири робочих місця, призначених для працевлаштування інвалідів та незайнятих інвалідами.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позову в повному обсязі та надав до суду письмове заперечення. В обгрунтування заперечень проти позову представник відповідача пояснив, що на приватній фірмі "Мон" існує одне робоче місце для інваліда, про що відповідач своєчасно подавав звітність до Жовтневого районного центру зайнятості м. Харкова, але останнім на дані робочі місця інваліди не направлялися.

Вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши наявні докази по справі, судом встановлено наступне.

Відповідно до ст. 19 Закону № 2960, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів, відповідно до нормативу, встановленого частиною першою ст. 19 і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Судом встановлено, що відповідач перебуває на обліку в Харківькому обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів, як підприємство, яке використовує в своїй діяльності найману працю. Відповідно до звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік, наданого відповідачем до Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, на приватній фірмі "Мон" кількість незайнятих робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, складає одну одиницю.

Статтею 18 Закону № 2960, встановлено, що забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. При цьому обовязок підприємства по створенню робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов'язком підбирати та працевлаштовувати інвалідів на створені робочі місця. Такий обов'язок покладається на органи працевлаштування, що перелічені в частині першій ст. 18 Закону № 2960.

Зі звітів відповідача, поданих до Лозівського міжрайонного центру зайнятості за формою статистичної звітності № 3-ПН, затвердженої наказом Державного комітету статистики № 420 від 19.12.2005 року, вбачається, що підприємство у 2008 році не інформувало центр занятості належним чином про наявність вільних робочих місць на підприємстві та потребу у направленні йому центром зайнятості інвалідів для працевлаштування, оскільки звітність про наявність вакансій фактично подавалася відповідачем лише у квітні, липні, вересні та листопаді 2008 р., а повинна була подаватися при наявності вакансій, тобто на протязі кожного місяця, до моменту працевлаштування інваліда на вільну вакансію.

Відповідно до ч.1, ч.2, ст. 218 ГК України, підставою господарсько - правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання чи неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для пропущення господарського правопорушення.

Статтею 238 ГК передбачено, що, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно - господарські санкції, тобто заходи організаційно - правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Таким чином, адміністративно - господарські санкції можуть бути застосовані до учасника господарських відносин за порушення ним правил, встановлених законодавчими актами, при наявності в діях суб'єкту господарювання вини у вчиненні такого порушення та якщо ним не приймались заходи, спрямовані на недопущення господарського правопорушення.

Судом встановлено, що Приватною фірмою "Мон" не були повністю виконані вимоги Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" щодо прийняття заходів для працевлаштування інвалідів та до органів державної служби зайнятості відповідачем надавалася неповна інформація про наявність на ПФ "Мон" вільних робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення з відповідача адміністративно - господарських санкцій у розмірі 4025,00 грн. є законними та обгрунтованими і вказані позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватна фірма "МОН" про стягнення адміністративно - господарських санкцій – задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з приватної фірми "Мон" (61064, м. Харків, вул. Нариманова, 10-А, р/р 26008301813901 в БВ № 4 філії "ВІД ПІБ", МФО 351458, код ЄДРПОУ 21212918) на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 1 під'їзд, к. 16, р/р 31219230700003 в ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24134567) адміністративно - господарські санкції у розмірі 4025 (чотири тисячі двадцять п'ять) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України –з дня складання у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

          Повний текст постанови виготовлено 22.06.2009 року.

Суддя -