Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
17.06.09Справа №2а-8566/08/8 (12:30г) Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Дрягіні В.П. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Алушті
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Південна компанія"
про стягнення 169,70 грн.
Представники сторін:
від позивача: не зявився;
від відповідача : не зявився.
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Алушті АРК звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Південна компанія" про стягнення за рахунок активів відповідача суми податкового боргу у розмірі 169,70грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем у порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» своєчасно не повернуто свідоцтво платника податку на додану вартість, у звязку із чим до нього застосовані штрафні санкції, які відповідачем у добровільному порядку не сплачені. Передбачені Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000р. заходи стягнення позитивних результатів не дали.
У судове засідання, що відбулося 17.06.09р., сторони явку представників не забезпечили, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією з рекомендованим повідомленням про вручення. Крім того, відповідача про день, час та місце розгляду справи було повідомлено через оголошення у газеті « Алуштинський вісник » №21 від 29.05.09р.
15.06.09р. до суду надійшло клопотання від позивача про розгляд справи у відсутність його представника. У наведеному клопотанні позивач повідомляє суду, що підтримує позовні вимоги у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Південна компанія" з 05.08.02р. зареєстроване Управлінням по економіці та ринковим відношенням Алуштинського міськвиконкому, як юридичну особу, що підтверджується довідкою з ЄДРПОУ та свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.13-15) та взято на облік як платник податків у Державній податковій інспекції у м. Алушті, що підтверджується довідкою (зворотній бік а.с.13).
Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Враховуючи вищевикладене, відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Судом встановлено, що 26.09.2006 р. працівниками Державної податкової інспекції у м. Алушті проведено невиїзну документальну перевірку дотримання вимог податкового законодавства Товариством з обмеженою відповідальністю "Південна компанія", в ході якої виявлені порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” N 2181-III від 21.12.2000 р. (із змінами та доповненнями) (далі Закон № 2181) .
Результати перевірки були відображені в акті №1418/15-2/3187464 від 26.09.06р. (а.с.16-17), у звязку з не можливістю вручення наведений акт було повернуто ДПІ в м. Алушта, про що також було складено акт №196/15-2 від 06.10.06 р. (зворотній бік а.с.19).
Судом встановлено, що в ході вищенаведеної перевірки щодо перевірки своєчасності подання до податкового органу свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, ДПІ у м. Алушті зясовано, що відповідно до п.9.8.(ґ) ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» 198/97-ВР від 03.04.1997 року по ініціативі податкового органу було складено акт №7 від 23.11.2005 року, про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість. Вищевказаний акт відправлено поштовою кореспонденцією з повідомленням №273 від 28.11.2005 року та повернуто поштою в зв'язку з відсутністю адресата за юридичною адресою, а саме м. Алушта, с. Лучисте, вул. Шосейна, буд. 22. 02.12.2005 року до ДПІ м. Алушта поштою повернуто письмом з актом №7 від 23.11.2005 року, та складено акт №2 від 02.12.2005р. про неможливість вручення акта про анулювання свідоцтва платника ПДВ. Згідно з п. 9.8. (г') ст.9 Закону України "Про податок на додану вартість'" № 198/97-ВР від 03.04.1997 року підприємство повинно протягом двадцяти календарних днів від дати прийняття рішення про анулювання повернути до податкового органу реєстраційне свідоцтво. Якщо анулювання реєстрації здійснювалось за ініціативою податкового органу затримка в поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки надання податкової звітності по цьому податку (зворотній бік а.с. 16).
Відповідно до п.п.17.1.7. п.17.1. ст.17 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
-при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
-при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
-при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
За порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181, а саме несвоєчасне повернення свідоцтва платника ПДВ, анульованого за ініціативою податкового органу, до відповідача було застосовано фінансові санкції відповідно п.п. 17.1.7. п.п. 17.1. ст. 17 Закону № 2181 у розмірі 170 грн. згідно податкового повідомлення-рішення № 0005191502/0 від 10.10.06р. (а.с. 18).
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону № 2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
З матеріалів справи вбачається, що інспекторами ДПІ в м. Алушті 13.06.2007р. складений акт № 22/15-2 від 19.10.06р. про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення № 0005191502/0 від 10.10.06р. у звязку із чим згідно з вимогами Закону № 2181 зазначене податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці податкових оголошень (а.с.19).
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що вищезазначене податкове повідомлення-рішення прийнято з порушенням вимог діючого законодавства.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджено податкове зобовязання, нараховане контролюючим органом в сумі 170,00 грн., тоді як сплачено тільки 30 коп., заборгованість з штрафних санкцій склала 169,70грн.
Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України „Про порядок погашення зобовязань перед бюджетом та державними цільовими фондами” у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів такого платника податків.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Відповідно до п.3.1. ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на Законі України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.
У повному обсязі постанову виготовлено17.06.09 р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути зарахунок активів з Товариства з обмеженою відповідальністю "Південна компанія" (98530, м. Алушта, с. Лучисте, вул. Шосейна, б. 22; код ЄДР 31817464 рахунки невідомі) у дохід державного бюджету (банк одержувача: ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, код ЄДР 34740913, р/р 31119029700007, код платежу 14010100) заборгованість зі сплати штрафних санкцій за несвоєчасне повернення до органу податкової служби свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, анулюваного за ініціативою податкового органу у сумі 169,70 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Кушнова А.О.