Справа № 509/2544/15-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2015 року. Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:
судді Курочки В.М.
при секретарі Задеряки Г.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Овідіополі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Овідіопольському районі про визнання протиправними дій та зобовязання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
09 червня 2015 року ОСОБА_1 звернулась до суду з названим адміністративним позовом, в якому зазначила, що Управлінням Пенсійного фонду України в Овідіопольському районі з 06.05.2015 р. їй на підставі Закону України «Про державну службу» була призначена пенсія за віком, але при визначенні розміру пенсії відповідач безпідставно відмовився урахувати інші виплати до її заробітної плати, а саме: індексацію, матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, грошову винагороду за вислугу років.
З наведених підстав позивач просила визнати протиправними дії відповідача та зобовязати його здійснити перерахунок пенсії з 06.05.2015 р. з урахуванням інших виплат індексації, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди за вислугу років.
Відповідач позов не визнав, посилаючись, що індексація, матеріальна допомога на оздоровлення, винагорода за вислугу років, надбавка за спеціальне звання не включені до складових заробітної плати державного службовця, які враховуються при визначенні розміру пенсії, а також, що з 01.06.2015 р. скасовані норми пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу».
Суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 6 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи чи інтереси.
Вимогами ч. 1 ст. 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, в межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Позивач була державним службовцем і пенсія за віком їй призначена на підставі ст. 37 Закону України «Про державну службу».
Відповідно до чинної станом на цей час ст. 5 Прикінцевих положень Закону України від 02.03.2015 р. №213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, а тому законні підстави для задоволення позовних вимог відсутні.
Керуючись ст.ст. 11,99-100, 158-163 КАС України, ст. 5 Закону України від 02.03.2015 р. №213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Овідіопольському районі про визнання протиправними дій та зобовязання вчинити певні дії відмовити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Одеської області через Овідіопольський районний суд протягом 10 днів з дня її оголошення.
Суддя:ОСОБА_2