У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 727/1400/15-а
Головуючий у 1-й інстанції: Чебан В.М.
Суддя-доповідач: ОСОБА_1
25 червня 2015 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Мельник-Томенко Ж. М.
суддів: Гонтарука В. М. Сторчака В. Ю.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу виконавчого комітету Чернівецької міської ради на ухвалу Шевченківського районного суду м. Чернівці від 05 березня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2, третя особа на стороні позивача - приватне підприємство "Буковинатранссервіс" до виконавчого комітету Чернівецької міської ради про скасування рішення,
В С Т А Н О В И В :
У лютому 2015 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до виконавчого комітету Чернівецької міської ради, третя особа на стороні позивача приватне підприємство «Буковинатранссервіс» про скасування рішення виконавчого комітету міської ради.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Чернівці від 05.03.2015 року задоволено клопотання позивача про забезпечення позову та зупинено дію рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 23.09.2014 року №491/16..
Не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нову про відмову в задоволенні клопотання про забезпечення позову. Скаржник вказав на порушення судом першої інстанції норм процесуального права.
Сторони в судове засідання не зявились про дату, час та місце розгляду справи повідомлені завчасно та належним чином.
Враховуючи те, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні не обовязкова, колегія суддів у відповідності до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 197 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно задовольнити, а ухвалу суду першої інстанції скасувати, з наступних підстав.
Постановляючи оскаржувану ухвалу суд першої інстанції вказав, що клопотання про забезпечення позову, шляхом зупинення дії рішення виконкому, підлягає задоволенню, так як виходячи із змісту позовних вимог та аргументів, викладених у клопотанні про забезпечення позову суд вбачає порушення прав та інтересів позивача, зумовлене прийняттям рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 23.09.2014 року №491/16.
Суд апеляційної інстанції не погоджується з такими висновками суду першої інстанції враховуючи наступне.
Згідно з частиною 2 статті 117 КАС України ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову постановляє суд першої інстанції, а якщо розпочато апеляційне провадження, то таку ухвалу може постановити суд апеляційної інстанції.
Відповідно до частини 1 статті 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
В силу ч. 3 ст. 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.
Відповідно до п.17 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України №2 від 06 березня 2008 року Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ, в ухвалі про забезпечення позову суд повинен навести мотиви, з яких він дійшов висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також вказати ознаки, які свідчать про очевидність протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Таким чином, проаналізувавши подане позивачем клопотання про забезпечення позову, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що доводи позивача є такими, що не підтверджуються існуванням обставин, передбачених частиною 1 статті 117 КАС України, за яких може бути застосовано забезпечення позову, оскільки, позивачем у клопотанні про забезпечення позову не наведено, яким чином невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити або зробити неможливим виконання рішення суду, а також не зазначено підстав для висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам позивача. Посилання на ймовірні дії відповідача не підтверджені фактичними обставинами справи.
Також заявником не доведено той факт, що захист прав, свобод та інтересів позивача стане неможливим без вжиття заходів по забезпеченню позову, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, та не надано жодного доказу на доведення таких обставин та підстав.
За таких обставин суд апеляційної інстанції вважає заяву позивача про вжиття заходів забезпечення позову необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 199 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати ухвалу суду і постановити нову ухвалу.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції невірно застосував норми процесуального права, неповно з'ясував обставини справи, у зв'язку з чим ухвала підлягає скасуванню з ухваленням нової про відмову у задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 199, 202, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу виконавчого комітету Чернівецької міської ради задовольнити повністю.
Ухвалу Шевченківського районного суду м. Чернівці від 05 березня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2, третя особа на стороні позивача - приватне підприємство "Буковинатранссервіс" до виконавчого комітету Чернівецької міської ради про скасування рішення скасувати.
Постановити нову ухвалу.
У задоволенні клопотання ОСОБА_2 про забезпечення позову відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.
Головуючий Мельник-Томенко Ж. М.
Судді Гонтарук В. М.
ОСОБА_3