Справа № 615/945/15-к
пр.1-кс/615/172/15
У Х В А Л А
15.06.2015 м. Валки
Слідчий суддя Валківського районного суду Харківської області Товстолужський О.В., при секретареві Неділько І.О., за участю слідчого Давидова О.В., розглянувши винесене в кримінальному провадженні №42015220240000010 клопотання про проведення позапланової ревізії,
в с т а н о в и в:
15.06.2015 року до Валківського районного суду Харківської області надійшло клопотання слідчого СВ Валківського РВ ГУМВС України у Харківській області (з обслуговування Валківського та Коломацького районів) ОСОБА_1 про проведення позапланової ревізії.
В клопотанні зазначено, що 25.05.2015 року прокурором Валківської міжрайонної прокуратури розпочато досудове розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 191 КК України по факту розтрати посадовими особами тендерного комітету відділу освіти Валківської районної державної адміністрації бюджетних коштів у сумі 25600 грн. 00 коп. шляхом зловживанням своїм службовим становищем.
Крім того, в клопотанні зазначено, що при проведенні у 2012 році тендерним комітетом відділу освіти Валківської райдержадміністрації конкурсних торгів на закупівлю вугілля камяного, посадовими особами комітету усупереч вимогам Закону України «Про здійснення державних закупівель», невірно визначено критерії оцінки пропозицій конкурсних торгів від учасників. Відповідно до розділу №5 «Оцінки пропозицій конкурсних торгів та визначення переможця» комітетом визначено 2 основних критерія оцінки пропозицій конкурсних торгів від учасників, а саме: ціни та умови оплати, в той час, коли, для закупівлі вугілля, згідно вимог ч. 5 ст. 28 Закону України «Про здійснення державних закупівель», повинний бути лише один критерій оцінки, а саме ціна. Визначення комітетом відділу освіти Валківської райдержадміністрації вищевказаних критеріїв оцінки пропозицій конкурсних торгів від учасників, надало можливість посадовим особам при проведенні тендеру прийняти менш вигідну пропозицію від учасника торгів та закупити в нього вугілля камяного за найвищою ціною з наданих пропозицій конкурсних торгів.
Зі змісту клопотання витікає, що до процедури оцінки комітетом були допущені пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_2 та ФОП ОСОБА_3 Пропозиція ФОП ОСОБА_2 мала такі умови: ціна 88960 грн. відстрочка платежу 365 календарних днів, а пропозиція ФОП ОСОБА_3 ціна 114560 грн. відстрочка платежу 1095 календарних днів. Незважаючи на більш вигідну пропозицію ФОП ОСОБА_2, посадові особи комітету прийняли пропозицію менш вигідну від ФОП ОСОБА_3 та закупили у останньої вугілля камяного за найвищою ціною з наданих пропозицій конкурсних торгів, що призвело до зайвого витрачання бюджетних коштів в сумі 25600 грн.
Слідчий, з метою вирахування розтрачених посадовими особами тендерного комітету відділу освіти Валківської райдержадміністрації бюджетних грошових коштів, прохає провести позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності відділу освіти Валківської районної державної адміністрації (ЄДРПОУ 02146392), що знаходиться за адресою: Харківська область, Валківський район, м. Валки, вул. Карла Лібкнехта, 5.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та прохав його задовольнити, пояснив, що проведення ревізії надасть змогу встановити реальний розмір шкоди завданий державі, злочинними діями тендерним комітетом відділу освіти Валківської РДА.
Слідчий суддя, вислухавши слідчого, вивчивши матеріали справи, прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань інформація досудового розслідування щодо кримінального провадження №42015220240000010 була внесена 25.05.2015 року за ознаками кримінального правопорушення ч. 2 ст. 191 КК України.
Відповідно до документації конкурсних торгів на закупівлю камяного вугілля від 2011 року затвердженого відділом освіти Валківської РДА, розділом 5 «Оцінка пропозицій конкурсних торгів та визначення переможця» передбачає 2 основні критерії: ціна та умови оплати, яким відведено 70 та 30 відсотків відповідно.
Згідно звіту про результати проведення процедур відкритих і двоступеневих торгів та попередньої кваліфікації №6 від 19.03.2012 року, ціна і стислий опис умов пропозицій учасників торгів становить: ФОП ОСОБА_2: ціна 88960 грн. 00 коп.; відстрочка платежу 365 календарних днів; ФОП ОСОБА_3 ціна 114560 грн. 00 коп.; відстрочка платежу 1095 календарних днів; ФОП ОСОБА_4 ціна 179200 грн. 00 коп.; відстрочка платежу 310 календарних днів; ФОП ОСОБА_5 ціна 140800 грн. 00 коп.; відстрочка платежу 180 календарних днів.
Згідно з протоколом оцінки пропозицій конкурсних торгів №11 від 20.02.2012 року, пропозиція ФОП ОСОБА_2 була оцінена в сумі 80 балів, а ФОП ОСОБА_3 в сумі 84,36 бали.
Згідно повідомлення учасникам про результати процедури закупівлі, відділ освіти Валківської РДА визнав найбільш економічно вигідною пропозицією щодо закупівлі камяного вугілля пропозицію ФОП ОСОБА_3, цінова пропозиція якої становить 114560 грн.
Відповідно до договору про закупівлю товарів за державні кошти, відділ освіти Валківської РДА і ФОП ОСОБА_3 уклали договір на поставку камяного вугілля в сумі 114560 грн. Розрахунок здійснюється протягом 1095 календарних днів.
Згідно з накладною №7 від 09.09.2012 року, відділ освіти Валківської РДА здійснив перерахування державних коштів за камяне вугілля ФОП ОСОБА_3 в повній сумі вартості вугілля, а саме: 114560 грн. 00 коп.
Відповідно до довідки від 21.05.2015 року, щодо дотримання вимогу Закону України «Про здійснення державних закупівель», внаслідок порушення посадовими особами комітету з
конкурсних торгів відділу освіти Валківської РДА при закупівлі камяного вугілля в 2012 році та порядку №228 закупівля вугілля камяного була проведена за найвищою ціною з наданих пропозицій конкурсних торгів, що призвело до зайвого витрачання бюджетних коштів в сумі 25600 грн. 00 коп. та відповідно до збитків на зазначену суму.
Таким чином, є підстави вважати, що було скоєне кримінальне правопорушення.
Згідно з ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України», позапланові перевірки субєктів господарської діяльності незалежно від форм власності проводяться органом фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Відповідно до ст. 223 КПК України, слідчі дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Зібрані докази під час кримінального провадження та їх належна оцінка, вказує на достатність відомостей, що завдяки такій слідчій дії буде досягнута мета у вигляді встановлення розмірі шкоди завданої державі.
Таким чином, для забезпечення повного та обєктивного розслідування кримінального правопорушення, а саме: для встановлення можливого розміру спричиненої шкоди завданої неправомірними діями відділом освіти Валківської РДА державі, необхідно призначити позапланову ревізію.
Враховуючі вищевикладене та керуючись ст. 223 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання - задовольнити.
Провести позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності відділу освіти Валківської районної державної адміністрації (ЄДРПОУ 02146392), в частині діяльності відділу щодо закупівель камяного вугілля відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель», що знаходиться за адресою: Харківська область, Валківський район, м. Валки, вул. Карла Лібкнехта, 5.
Проведення ревізії доручити Державній фінансовій інспекції в Харківській області (ЄДРПОУ 21266914), яка знаходиться за адресою: м. Харків, площа Свободи, буд. 5, підїзд 4 Держпрому, 8 поверх.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя : О ОСОБА_6