Постанова № 4577361, 26.08.2009, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.08.2009
Номер справи
2-а-11035/09/2170
Номер документу
4577361
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

u

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2009 р. 12 год. 00 хв.

Справа № 2-а-11035/09/2170  

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Хом'якової В.В.,

при секретарі: Кусик Г.С.,

за участю представника позивача: Окіпнюк О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

 Державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської області

до Комунального підприємства "Очисні споруди смт. Лазурне"

про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб,

встановив:

 Державна податкова інспекція у Скадовському районі Херсонської області (позивач) звернулась до адміністративного суду з позовом про стягнення з комунального підприємства "Очисні споруди смт. Лазурне" Скадовського району Херсонської області (відповідач) 43138 грн. 56 коп. заборгованості зі сплати податку з доходів фізичних осіб. В обґрунтування своїх позовних вимог представник позивача вказує на те, що комунальне підприємство має заборгованість до бюджету по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 43138 грн. 56 коп. станом на 15.06.09, на день розгляду справи в суді в добровільному порядку сплачено тільки 1000 грн. Представник позивача підтримує позовні вимоги, просить задовольнити позов з урахуванням часткової сплати податку.

Відповідач заперечень до позову не надав, явку уповноважених представників в судове засідання 27 липня та 26 серпня 2009 року не забезпечив, хоча повістки та ухвали надсилались судом за юридичною адресою. У зв'язку з нез'явленням представника відповідача та ненаданням витребуваних доказів, відповідно до вимог частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на основі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:

Комунальне підприємство "Очисні споруди смт. Лазурне" є суб'єктом підприємницької діяльності - юридичною особою, платником податків.

Відповідно до статті 17 Закону "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22 травня 2003 року № 889-IV, яка визначає осіб, відповідальних за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої само зайнятої особи). Згідно п/п. 17.2. Закону № 889 особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, є, зокрема, для оподатковуваних доходів з джерелом їх походження з України - податковий агент. Відповідач, який є працедавцем в даному випадку, є податковим агентом. Відповідачем подавались до ДПІ податкові розрахунки сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку форми № 1ДФ, тобто, форми обліку податку з доходу фізичних осіб, але податкові зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб сплачувались несвоєчасно та не в повному обсязі.

Державна податкова інспекція у Скадовському районі Херсонської області провела планову виїзну перевірку комунального підприємства "Очисні споруди смт. Лазурне" з питань повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб, в результаті якої складено акт перевірки від 09.12.08 № 882/23/34323255. Перевіркою виявлено факт порушення відповідачем строків сплати до бюджету податку з доходів фізичних осіб ( п. 8.1 ст. 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб". Станом на 01.10.08 сума утриманого податку з доходів фізичних осіб, але не перерахованого до бюджету складає 28760 грн. Згідно поданих відповідачем розрахунків форми № 1 ДФ за 1У квартал 2008 року до бюджету підлягало сплаті 10102 грн. 29 коп., за 1 квартал 2009 року - 5275 грн. 35 коп. Фактично відповідачем сплачено в 1-му кварталі 2009 року 1000 грн. податку. Заборгованість по податку з доходів фізичних осіб станом на 01.04.09 складала 43138 грн. 56 коп.

Представник позивача в судовому засіданні повідомила про сплату в травні 2009 року 1000 грн. податку з доходів.

Відповідно до пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Пунктом 1.3 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

Відповідач доказів перерахування до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб суду не надав. Згідно положень підпунктів 3.1.1 пункту 3.1 статті З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян … про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Відповідно до підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 цього Закону джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в сумі 42138 грн. 56 коп. Провадження по справі закривається в частині стягнення 1000 грн. боргу.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. 94, п. 1 ч. 1 ст. 157, ст.ст.158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив :

 1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Стягнути з комунального підприємства "Очисні споруди смт. Лазурне" (Херсонська область, Скадовський район, смт. Лазурне, вул. Набережна, 2, код 34323225) в доход бюджету на р/рах. 33219800700269 код платежу 11010102 УДК 24103683 МФО 852010 заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 42138 грн. (сорок дві тисячі сто тридцять вісім гривень) 56 коп.

3. Закрити провадження в частині стягнення 1000 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 01 вересня 2009 р. .

Суддя Хом'якова В.В.