ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-4425/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2009 року, 11 год. 00 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Кравчука В.М.,
при секретарі судового засідання Ганачівській Л.Ю.,
за участю представників:
від позивача: Баран Л.М.
від відповідача: не з'явився
розглянувши у судовому засідання адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (надалі - ДПІ) у Яворівському районі Львівської області до Комунального підприємства «Старичі» про стягнення податкового боргу в сумі 12 376,46 грн. за рахунок активів платника, в тому числі з банківських рахунків,
В С Т А Н О В И В :
ДПІ у Яворівському районі Львівської області звернулась до суду з адміністративним позовом до КП «Старичі» про стягнення податкового боргу в сумі 12 376,46 грн., в тому числі з банківських рахунків.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позові, просить його задовольнити. В обгрунтування позовних вимог, покликається на те, що відповідач має податковий борг, а саме по податку на додану вартість - в сумі 12 376,46 грн. ( в т.ч. 986,54 грн. - штрафних санкцій, 127,46 грн. - пеня). У зв'язку з чим державною податковою інспекцією відповідно до п. п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” визначено, що зазначені суми платежів є узгодженими та несплаченими у встановлені законодавством строки, а тому вимога про стягнення є безспірною, крім того у відповідності до п.17.1.7 п.17.1 ст.17 цього ж Закону до платника податку застосовано штрафні санкції.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Подав суду клопотання про розгляд справи у його відсутності. Заперечень по суті спору не надав. У відповідності до ст. 71 КАС України справа слухається за наявними у ній матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідач - Комунальне підприємство «Старичі» зареєстроване Яворівською районною державною адміністрацією Львівської області 27.08.2003 р., в підтвердження чого позивачем до позовної заяви додано довідку статистики за № 3869, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.
Відповідач взятий на облік платника податків в ДПІ у Яворівському районі Львівської області.
Судом встановлено, відповідач як платник податку на додану вартість, за період з січня по квітень 2009 року подавав податкові декларації по податку на додану вартість, в яких самостійно визначив суми податкового зобов'язання, а саме:
- за січень 2009 р. - 2 031,00 грн., яке частково сплачено в сумі 1 617,54 грн., згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.02.2009 р.;
- за лютий 2009 р. - 5 524,00 грн., згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.03.2009 р.;
- за березень 2009 р. - 1 039,00 грн., згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 17.04.2009 р.;
- за квітень 2009 р. - 4 286,00 грн., згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.05.2009 р.;
Задекларовані суми платежів КП «Старичі» своєчасно не сплачені, а тому податковим органом було нараховано штрафні санкції, про що винесено податкове повідомлення-рішення форми «Ф» № 0000101600/0 від 19.05.2009 р. у розмірі 20 % узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченої з затримкою на суму 763,11 грн. та податкове повідомлення-рішення форми «Ф» № 0000091600/0 від 19.05.2009 р. у розмірі 50 % узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченої з затримкою на суму 223,43 грн.
Крім того, податковою інспекцією нараховано пеню на несплачену суму податку в розмірі 127,46 грн.
Спірні правовідносини, які склались між позивачем та відповідачем, регулюються Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 року з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №2181) та Законом України „Про систему оподаткування” № 1251-XII від 25.06.1991 року з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон № 1251-XII).
Відповідно до ст.4 Закону України „Про систему оподаткування” платниками податків, зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов»язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов»язкових платежів) у встановлені законами терміни, а відповідно до вимог ст.20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.
У відповідності до п.1.2 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року за №2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до 4.1.1. п.4.1 ст.4 Закону № 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно положень п.5.1, п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону № 2181, податкове зобов»язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації; податкове зобов»язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пп.4.2 та 4.3 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, за винятком випадків його апеляційного чи судового оскарження у визначені законодавством строки.
Відповідно до п.5.3.1 ст.5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації, а саме за базовий податкови (звітний) період (календарний місяць, календарний квартал, календарний рік) день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов»язання платників податків і підлягає сплаті.
Відповідно до 5.4.1. Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Податковим боргом (недоїмкою) у відповідності до п.1.3 ст.1 згадуваного Закону вважається податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.17.1. ст.17 Закону № 2181 штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.
Підпунктом 17.1.7. п.17.1 ст.17 цього ж Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах, зокрема, при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
Відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що вказана ним сума податкових зобов'язань оспорювалася в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи, Суд дійшов висновку, що згадане податкове зобов'язання дійсно є податковим боргом.
Відповідач не надав Суду доказів на підтвердження факту погашення боргу перед бюджетом та не спростував вимог позивача.
У відповідності до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до вимог підп. 3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи наведене, Суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача податкового боргу, тому позов підлягає до задоволення. Разом з тим, позивач не надав Суду доказів наявності активів відповідача, тому Суд вважає, що стягнення слід звернути на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках відповідача.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 11, 14, 69-71, 86, 94, 128, 158, 160-163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства «Старичі» (місцезнаходження: 81052, Львівська область, Яворівський район, с. Старичі, вул. Шевченка, 23, ідентифікаційний код 32599846) на користь Державного бюджету України 12 376 гривень 46 копійок за рахунок активів платника - грошових коштів, що знаходяться на банківських рахунках.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 01 вересня 2009р. о 10:30
Суддя Кравчук В.М.