а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2009 р. Справа № 2-а-2651/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Сторчака Володимира Юрійовича,
При секретарі судового засідання: Гонта Інна Олександрівна
За участю представників сторін:
позивача : Кудріна А.В. - представник за дорученням
відповідача : Без"язичний Ю.П.
прокурор: Бабчук Н.Л.
розглянувши матеріали справи
за позовом: Прокурора Замостянського району м.Вінниці в інтересах держави в особіДержавної податкової інспекції у м.Вінниці
до: Приватного підприємства "Вінницький торговий дім"
про: стягнення податкового боргу за рахунок активів
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Замостянського району м.Вінниці в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Вінниці до Приватного підприємства "Вінницький торговий дім" про стягнення податкового боргу за рахунок активів.
Позов мотивовано тим, що станом на 06.05.2009 р. за відповідачем рахується заборгованість по податку на додану вартість в загальній сумі 672,92 грн..
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити в повному обсязі .
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю.
Вислухавши пояснення прокурора, представників позивача та відповідача дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов слід задоволити, з наступних підстав.
Приватне підприємство "Вінницький торговий дім" зареєстроване реєстраційною палатою Вінницької міської ради, наказ №845-р від 18.12.2003 року, реєстраційний № 24901446ю0030836, ідентифікаційний код 32754374.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати перевірки своєчасності достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності.
Судом встановлено, що позивачем проведено перевірку відповідача щодо своєчасності подання податкової звітності.
Проведеною перевіркою встановлено що приватним підприємством "Вінницький торговий дім" в порушення п.п 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" п.п.7.8 п.8 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" несвоєчасно подано податкові декларації з податку на додану вартість за липень-жовтень місяці 2008 року, термін подання яких щомісячно до 20 числа наступного за звітним .
За вищезазначені порушення до підприємства згідно п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" застосовані штрафні санкції у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або затримку подання податкових декларації з податку на додану вартість. До цього часу підприємство не сплатило вищезазначений борг до бюджету.
Згідно розрахунку наданого позивачем, станом на 06.05.2009 року за відповідачем рахується заборгованість по податку на додану вартість в сумі 672, 92 грн..
У відповідності з п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України „Про порядок зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає платнику податкові вимоги.
Податковою інспекцією відповідачеві направлено першу податкову вимогу за № 1/300 від 15.02.2009 р., та другу податкову вимогу №2/769 від 05.05.2009 року, проте податковий борг відповідача станом на день звернення та розгляду справи є несплаченим та становить 672, 92 грн.
Статтею 20 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов’язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 1.6 ст. 1 вищезазначеного Закону України, примусове стягнення податкової заборгованості –це передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
У відповідності до п.1.7 ст. 1 та п.п. 3.1.1 п. 3.1. ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов‘язань виключно за рішенням суду, а активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Пунктом 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” встановлено, що органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їхнього майна.
Відповідно до ст.2, п.п 3.1.1 п.3.1 ст.З, ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" органом, уповноваженим здійснювати заходи з погашення податкового боргу, штрафних санкцій є виключно податкові органи.
Згідно зі ст.4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні" державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, в підпорядкуванні якої знаходиться ДІЛ у м. Вінниці . Статтею 2 вказаного Закону передбачено, що одним із завдань державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства , повнотою та своєчасністю сплати до бюджету податків і зборів.
Несплата податків порушує інтереси держави, оскільки спричиняє шкоду економічним інтересам держави, а відповідно до п.2 ст.121 Конституції України на прокуратуру покладено функцію представництва інтересів держави в суді.
Частиною 2 статті 124 Конституції України передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 цього Кодексу).
Враховуючи те, що на час вирішення справи, доказів про сплату заборгованості Приватного підприємства "Вінницький торговий дім" по сплаті податку на додану вартість загальній сумі 672, 92 грн. не має, відповідач в судовому засіданні позов визнає, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому позов підлягає задоволенню в повному об’ємі.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1.Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства"Вінницький торговий дім" (21001, м.Вінниця, пров.Індустріальний, 8, код ЄДРПОУ 32754374) заборгованість по податку на додану вартість за рахунок активів в сумі 672, 92 грн. ( шістсот сімдесят дві грн. 92 коп.) в дохід державного бюджету України.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 05.08.09
Суддя /підпис/ Сторчак Володимир Юрійович
Копія вірна
Суддя:
Секретар: