Справа № 444/1215/15-п
Провадження № 3/444/401/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 червня 2015 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жовква матеріали справи , які надійшли від Жовківського районного відділу ГУ ДСНС України у Львівської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого: заступником директора в ПП «Бізнес-Ойл», індивідуальний ідентифікаційний №1797509479, судом не встановлено,-
- за ст.188-16 ч.1 КпАП України,-
в с т а н о в и в :
26.05.2015 року о 11 год. 15 хв. головним інспектором з питань цивільного захисту та техногенної безпеки Жовківського РВ ГУДСНС України у Львівській області капітаном служби цивільного захисту ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення відносно заступника директора в ПП «Бізнес-Ойл», а сааме: при перевіці території та приміщення ПП «Бізнес-Ойл», яке знаходиться за адресою в с.Сопошин, Жовківского району, Львівської області, було виявлено невиконання, а саме : виконання вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту відповідно до Законів України Про правові засади цивільного захисту (ст. 2), Про пожежну безпеку (ст.7), пункту 4 Положення про Державну інспекцію техногенної безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року №392, а саме :
- не впроваджено систему раннього виявлення надзвичайних ситуацій та сповіщення людей у разі їх винекнення, шляхом: розроблення та погодження технічних завдань; розроблення технічної документації; монтажу комплексу системи виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій;
- не здійснено процедуру виявлення на обєкті джерел та чинників небезпеки відповідно до методики ідентифікації потенційно небезпечних обєктів, яка затверджена наказом МНС №98 від 23.02.2006р.;
- не розроблено план локалізації і ліквідації аварій (катастроф) з подальшим погодженням, із спеціально уповновженим центральним органом виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (ст.25 закону україни «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного характеру»);
- не проведено паспортизайцію небезпечного обєкту (п.21 «Положення про паспортизацію
потенційно небезпечних обєктів» затвердженого Наказом МНС України від 16.08.2005р
№140 «Про внесення змін до Наказу МНС України №338 від 18.12.2000р»);
- не забезпечено особовий склад нафтобази сертифікованими засобами індивідуального захисту (ст.8 Закону україни «Про цивільну оборону України» від 03.02.1993 року №2974-XII;
- посадовими особами керівного складу цивільної особорни не пройдено підготовку на обласних курсах ЦО (ст.88 ЗУ №1859 ст.35 ЗУ №1809 пункт 3.1. ПТБ.).
Правопорушник в судове засідання не прибув, не повідомивши суд про причини своєї неявки, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, та від нього не надійшло клопотань про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ст.268 КпАП України, явка правопорушника в судове засідання , за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.188-16 ч.1 КпАП України не є обовязковою. А тому суд приходить до переконання, за можливе розглянути справу у відсутності правопорушника.
Факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-16 ч.1 КУпАП ОСОБА_1 підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серія ЛВТгБ №034618 від 26.05.2015 року,
- приписом про про застосування запобіжних заходів №11 від 25.06.2013 року,
- наказом № 4-1 від 01.07.2014 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 призначено відповідальним за пожежну безпеку та техногенну безпеку на ПП «Бізнес-Ойл»,
- супровідним листом Вих №17/921 від 27.05.2015 року.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст.188-16 ч.1 КпАП України є вірною.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер скоєного правопорушення , дані про особу правопорушника , який до адміністративної відповідальності притягується вперше.
Як обставину , що помякшує відповідальність правопорушника ОСОБА_1 враховую те, що він у вчиненому щиро розкаявся.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено.
Санкція ст.188-16 ч.1 КУпАП, передбачає стягнення у вигляді штрафу.
Приходжу до переконання , що до правопорушника з врахуванням вище перелічиних обставин , доцільним буде обрати стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст.4 п.2 п.п.5 Закону України Про судовий збір з останніми змінами та доповненнями від 23.10.2013 року, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,03 розміру мінімального заробітної плати.
Керуючись ст.ст.27,188-16 ч.1,280,283,284,307-310 КпАП України, суддя,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-16 ч.1 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 170 (сто сімдесять) грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого: заступником директора в ПП «Бізнес-Ойл», індивідуальний ідентифікаційний №1797509479) судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп., який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України , та які слід сплати по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області : отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р 31212206700286 , МФО - 825014 , ЄДРПОУ - 36762986 , код - 36762195 , призначення платежу : судовий збір.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора , за винятком постанов про застосування стягнення , передбаченого ст.32 КпАП України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником , потерпілим , його представником або на неї може бути винесено подання прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до органу державної податкової служби у Жовківському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області для подальшого предявлення до виконання органу державної виконавчої служби за місцем знаходження суду та за місцем проживання правопорушника, роботи або місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з дня винесення .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України .
Суддя Мартинишин Я. М.