Справа № 444/1216/15-п
Провадження № 3/444/402/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 червня 2015 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жовква матеріали справи , які надійшли від Відділу Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України в Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, 18 кв. 3, працюючого: адміністратором АЗС МПП " Ірена" , індивідуальний ідентифікаційний № НОМЕР_1,
- за ст. 188-16 ч.1 КпАП України,-
В С Т А Н О В И В :
20.05.2015 року головим інспектором Жовківського РВ Головного управління ДСНС України у Львівській області майором служби цивільного захисту ОСОБА_2, складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за невиконання пунктів припису № 16 від 23.02.2014 р. виданим Державною інспекцією цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України в Львівській області, а саме яке полягає у невиконанні законних вимог посадових осіб спеціального впровадженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а саме: відсутні заходи протиаварійного захисту відповідно до ПЛАС (підпункт 3.1.1 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджених наказом МНС України №557 від 15.08.2007 року, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 03.09.2007 року №1006/14273); Допускаються до роботи особи, які у встановленому порядку не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з ПЛАС (п. 10.2. НПАОП 0.00-4.33-99"Положення щодо розробки планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій");Відсутній перелік керівного складу та посадових осіб, які підлягають навчанню у мережі курсів цивільної оборони (п. 3.1. МНС № 97 від 23.04.2001 Про затвердження порядку здійснення підготовки населення на підприємствах, в установах та організаціях до дій при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру); Відсутній постійно поновлювальний запас відповідних медичних препаратів, сучасних анти дотів та інших фармацевтичних препаратів, у тому числі кисню (підпункт 3.1.1 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджених наказом МНС України №557 від 15.08.2007 року , зареєстровані в Міністерстві юстиції України 03.09.2007 року №1006/14273);Відсутнє фінансування витрат у порядку та обсягах, необхідних для повного і якісного забезпечення вимог цивільного захисту (стаття 88 ЗУ№ 1859 ЗУ № 1809 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджених наказом МНС України №557 від 15.08.2007 року , зареєстровані в Міністерстві юстиції України 03.09.2007 року №1006/14273 стаття 35 пункт 3.1); Не перепогоджено відповідно до чинних нормативно-правових актів План ліквідації аварій (план локалізації і ліквідації аварійних ситуацій та аварій) (п. 4.15 Положення щодо розробки планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій. Наказ Комітету по нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики України від 17.06.1999 № 112 стаття 25 ЗУ № 2245);Відсутнє планування та організації евакуаційних заходів на випадок загрози або виникнення надзвичайної ситуації, розрахунків укриття персоналу підприємств, установ, організацій (стаття 11 ЗУ № 1809 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджених наказом МНС України №557 від 15.08.2007 року , зареєстровані в Міністерстві юстиції України 03.09.2007 року №1006/14273 пункт 4.7):
Правопорушник в судовому засіданні вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю. Просить суворо не карати. Обіцяє виконати вимоги припису в повному обсязі.
В діях правопорушника вбачається склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.188-16 ч.1 КпАП України.
Факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-16 ч.1 КУпАП ОСОБА_1 підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення ЛВТгБ № 034650 від 26.05.2015 року,
- письмовими та особистими поясненнями правопорушника , згідно яких останній свою провину визнав повністю
- приписом Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України в Львівській області від 26.05.2015 року,
- наказом №214 від 31.12.2014 року, з якого вбачається що призначено в межах структурних підрозділів малго приватного підприємства «ІРЕНА» відповідальним за додтримання встановлених законодавством вимог з пожежної безпеки , цивільного захисту та техногенної безпеки адміністратора АЗС , а саме ОСОБА_1
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер скоєного правопорушення , дані про особу правопорушника , який до адміністративної відповідальності притягується вперше.
Обставин, які б обтяжували відповідальність правопорушника судом не встановлено .
Як обставину , що помякшує відповідальність правопорушника ОСОБА_3 враховую те, що він у вчиненому щиро розкаявся.
Санкція ст.188-16 ч.1 КпАП України , передбачає стягнення у вигляді штрафу.
Приходжу до переконання , що до правопорушника з врахуванням вище перелічиних обставин , доцільним буде обрати стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст.4 п.2 п.п.5 Закону України Про судовий збір з останніми змінами та доповненнями від 23.10.2013 року, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,03 розміру мінімального заробітної плати.
Керуючись ст.ст.27,188-16 ч.1,280,283,284,307-310 КпАП України, суддя,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст ст. 188-16 ч.1 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, 18 кв. 3, працюючого: адміністратором АЗС МПП " Ірена" , індивідуальний ідентифікаційний № НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп., який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України , та які слід сплати по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області : отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р 31212206700286 , МФО - 825014 , ЄДРПОУ - 36762986 , код - 36762195 , призначення платежу : судовий збір.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора , за винятком постанов про застосування стягнення , передбаченого ст.32 КпАП України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником , потерпілим , його представником або на неї може бути винесено подання прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до органу державної податкової служби у Жовківському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області для подальшого предявлення до виконання органу державної виконавчої служби за місцем знаходження суду та за місцем проживання правопорушника, роботи або місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з дня винесення .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України .
Суддя Мартинишин Я. М.