Ухвала суду № 45404773, 22.06.2015, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2015
Номер справи
820/3594/15
Номер документу
45404773
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2015 р.Справа № 820/3594/15Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Бегунца А.О.

Суддів: Старостіна В.В. , Рєзнікової С.С.

за участю секретаря судового засідання Машури Г.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Чернігівської митниці Державної фіскальної служби на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 22.04.2015р. по справі № 820/3594/15

за позовом Приватного підприємства "Альватрейдінг"

до Чернігівської митниці Державної фіскальної служби

про скасування рішення та картки відмови,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, Приватне підприємство "Альватрейдінг", звернувся до суду з позовом до Чернігівської митниці Державної фіскальної служби (далі-відповідач, Чернігівська митниця ДФС), в якому просив: скасувати рішення відповідача про коригування митної вартості товарів № 102000010/2015/000071/2 від 03.04.2015року; скасувати картку відмови відповідача в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 102110000/2015/00083.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 22.04.2015 року адміністративний позов задоволено.

Скасовано рішення Чернігівської митниці Державної фіскальної служби про коригування митної вартості товарів №102000010/2015/000071/2 від 03 квітня 2015 року; скасовано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №102110000/2015/00083 Чернігівської митниці Державної фіскальної служби. Стягнуто з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства "Альватрейдінг" (адреса: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, буд. 29, кім. 10, код ЄДРПОУ: 39334823) судовий збір в сумі 445 (чотириста сорок пять) грн. 05 коп.

Відповідач, не погодившись із судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 22.04.2015 року та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги, відповідач посилається на прийняття оскаржуваної постанови з порушенням норм матеріального та процесуального права, а також на доводи та обставини, викладені в апеляційній скарзі.

Чернігівська митниця ДФС зазначає, що подані позивачем до митного оформлення документи не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості, чи відомостей щодо ціни, яка була сплачена або підлягає сплаті за придбаний товар.

Позивач надав письмові заперечення на апеляційну скаргу, в яких, посилаючись на обґрунтованість та об'єктивність рішення суду першої інстанції, просив залишити її без задоволення, постанову суду першої інстанції - без змін.

Представники сторін в судове засідання апеляційної інстанції не з'явилися, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином.

Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України, неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що Приватне підприємство "Національні традиції", яке відповідно до умов Договору № 11/11-14 про надання послуг по декларуванню товарів, взяло на себе зобов'язання надати Приватному підприємству "Альватрейдінг" послуги по декларуванню товарів, майна, транспортних засобів та інших предметів, 03 квітня 2015 року звернулося до Чернігівської митниці ДФС для митного оформлення (випуску) товарів, які було поставлено згідно Контракту №АL-YBL29/08/14 від 29 серпня 2014 року, укладеного між Приватним підприємством "Альватрейдінг" та ZHEJIANG YABOLAN ELECTRIC APPLIANCE CO., LTD, відповідно до умов якого ZHEJIANG YABOLAN ELECTRIC APPLIANCE CO., LTD взяло на себе зобов'язання поставити Приватному підприємству "Альватрейдінг" товари в асортименті, а Приватне підприємство "Альватрейдінг" зобов'язалося оплатити товар згідно з умовами даного Контракту.

Контракт №АL-YBL29/08/14 укладеного між Приватним підприємством "Альватрейдінг" та ZHEJIANG YABOLAN ELECTRIC APPLIANCE CO., LTD 29.08. 2014 року.

Згідно статті 3 Контракту №АL-YBL29/08/14 від 29 серпня 2014 року поставка товару за даним контрактом здійснюється у повній відповідності з "ІНКОТЕРМС-2010", а умови поставки для кожної партії товару визначаються і узгоджуються сторонами в рахунку-фактурі.

Партія товару, яку було поставлено на виконання умов Контракту №№АL-YBL29/08/14 від 29 серпня 2014 року та за митним оформленням (випуском) якої Приватне підприємство "Національні традиції" звернулася до Чернігівської митниці ДФС, поставлялася на умовах, визначених інвойсом №YBL 2015032 від 02 лютого 2015 року, відповідно до якого товар поставляється за базисом поставки СFR Одеса (вартість і фрахт) Інкотермс 2010".

Тобто ZHEJIANG YABOLAN ELECTRIC APPLIANCE CO., LTD взяло на себе зобов'язання сплатити витрати і фрахт, необхідні для доставки товару в зазначений порт призначення.

Як вказує стаття 2 Контракту №АL-YBL29/08/14 від 29 серпня 2014 року загальна кількість і асортимент товару, що підлягає поставці складається з товарних партій, кількість яких визначається у рахунку-фактурі на кожну партію товару.

Виходячи з інформації, зазначеної в інвойсі №YBL 2015032 від 02 лютого 2015 та пакувальному листі до зазначеного інвойсу, партія товару, яка підлягає поставці задається з литих дисків, загальною кількістю 2 696 одиниць та вартістю 54 890,56 доларів США.

Товар, визначений інвойсом №YBL 2015032 від 02 лютого 2015 року, було передано перевізнику SEAGOD GLOBAL LOGISTIC (SHENZHEN) СО., LTD, що підтверджується коносаментом №141NВ3362 від 02 лютого 2015 року в якому вказується, що товар прибуде у місце призначення контейнерами CCLU 7437397 та CCLU6581687, як і вказано в пакувальному листі.

Кількість та вартість товару, що поставляється, підтверджується також видатковою накладною № YBLЗ0/004/2/1 від 30 січня 2015 року, яка визначає, що на виконання Контракту №АL-YBL29/08/14 від 29 серпня 2014 року контейнерами CCLU17437397 та CCLU6581687 буде здійснено поставку литих дисків загальною кількістю 2 696 одиниць та вартістю 54 890,56 доларів США.

До порту призначення товар, якій поставлено за Контрактом №АL-YBL29/08/14 від 29 серпня 2014 року, прибув у березні 2015 року.

Вказаний товар у порту призначення (м. Одеса) отримано Товариством з обмеженою відповідальністю "Голден груп ЛТД", який відповідно до умов Договору № 19-172 на транспортно-експедиторське обслуговування від 19 листопада 2014 року, укладеного між Приватним підприємством "Альватрейдінг" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Голден груп ЛТД", надає транспортно-експедиторські послуги щодо перевезення експортно-імпортних вантажів по території України, та передано перевізнику Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 для доправлення його до Чернігівської митниці ДФС для митного оформлення (випуску) товарів.

За результатами розгляду митної декларації 03.04.2015 року та документів, які підтверджують митну вартість товару, поставленого за умовами контракту №АL-YBL29/08/14 від 29 серпня 2014 року, Чернігівською митницею ДФС винесено рішення про коригування митної вартості товарів № 102000010/2015/000071/2 від 03.04.2015року, а також видано відповідну картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 102110000/2015/00083.

Не погодившись з вказаними рішенням та карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення, позивач оскаржив їх до суду.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з безпідставності прийняття рішення про коригування заявленої митної вартості товарів та картки відмови у прийнятті митних декларацій, митному оформленні випуску чи пропуску товарів з огляду на наявність всіх необхідних документів для її визначення за ціною договору, наявності відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості, відсутності доказів неможливості застосування вказаного методу оцінки.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 Митного кодексу України митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Згідно з ч. 2 ст. 53 Митного кодексу України документами, які підтверджують митну вартість товарів, є: 1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у ч. 5, 6 ст. 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості; 2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності; 3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об'єктом купівлі-продажу); 4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; 5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; 6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів; 7) копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню; 8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.

За приписами ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України визначено, що у разі якщо документи, зазначені у ч. 2 цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу митного органу зобов'язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: 1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається; 2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом); 3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов'язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту); 4) виписку з бухгалтерської документації; 5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів; 6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; 7) копію митної декларації країни відправлення; 8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.

Згідно з ч. 1 ст. 57 Митного кодексу України визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами: 1) основний - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції); 2) другорядні: а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.

Разом з тим, відповідно до ч. 2, 3 ст. 57 Митного кодексу України передбачено, що основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод - за ціною договору (вартість операції). Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу.

Згідно ч. 5, 6 ст. 57 Митного кодексу України у разі неможливості визначення митної вартості товарів згідно з положеннями ст.ст. 59 і 60 цього Кодексу за основу для її визначення може братися або ціна, за якою ідентичні або подібні (аналогічні) товари були продані в Україні не пов'язаному із продавцем покупцю відповідно до ст. 62 цього Кодексу, або вартість товарів, обчислена відповідно до ст. 63 цього Кодексу. При цьому кожний наступний метод застосовується, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу.

Відповідно до ч. 4 ст. 57 Митного кодексу України застосуванню другорядних методів передує процедура консультацій між митним органом та декларантом з метою визначення основи вартості згідно з положеннями ст.ст. 59 і 60 цього Кодексу. Під час таких консультацій митний орган та декларант можуть здійснити обмін наявною у кожного з них інформацією за умови додержання вимог щодо її конфіденційності.

Наказом Міністерства Фінансів України 24.05.2012 р. №598 затверджено Форму рішення про коригування митної вартості товарів, а також Правила заповнення рішення про коригування митної вартості товарів.

Так, відповідно до Правил заповнення рішення, у графі 33 "Обставини прийняття Рішення та джерела інформації, що використовувалися митним органом для визначення митної вартості" зазначаються причини, через які митна вартість імпортованих товарів не може бути визначена за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції), у тому числі: 1)неподання основних документів, які підтверджують відомості про заявлену митну вартість товарів (згідно з переліком та відповідно до умов, наведених у статті 53 Кодексу); 2) невірно проведений розрахунок митної вартості; 3) невідповідність обраного декларантом або уповноваженою ним особою методу визначення митної вартості товару умовам, наведеним у главі 9 розділу ІІІ Кодексу; 4) надходження до митного органу документально підтвердженої офіційної інформації митних органів інших країн щодо недостовірності заявленої митної вартості.

Згідно ч. 2, 3 ст. 54 Митного кодексу України контроль правильності визначення митної вартості товарів за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції), здійснюється митним органом шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом, за відсутності застережень щодо застосування цього методу, визначених у ч. 1 ст. 58 цього Кодексу. За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів митний орган визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування відповідно до положень ст. 55 цього Кодексу.

За змістом ч.1 ст. 55 Митного кодексу України рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту, приймається митним органом у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо митним органом у випадках, передбачених ч. 6 ст. 54 цього Кодексу, виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів.

Як свідчать письмові докази, на підтвердження заявленої митної вартості товарів, що поставлялися відповідно до умов Контракту №АL-YBL29/08/14 від 29 серпня 2014 року декларантом було подано: контракт №АL-YBL29/08/14 від 29 серпня 2014 року, доповнення до Контракту №АL-YBL29/08/14 від 29 серпня 2014 року, додаткову угоду №1 до Контракту №АL-YBL29/08/14 від 29 серпня 2014 року від 02 січня 2015 року, міжнародна товарно-транспортна накладна №3264 від 31 березня 2015 року, міжнародна товарно-транспортна накладна №3264/1 від 31 березня 2015 року, коносамент №141NВ3362 від 02 лютого 2015 року, калькуляція № YBL11/004/1 від 11 лютого 2015 року, інвойс № YBL2015032 від 02 лютого 2015 року, пакувальний лист до інвойсу № YBL 2015032 від 02 лютого 2015 року; видаткова накладна № YBL З 0/004/2/1 від 30 січня 2015 року, відвантажувальна специфікація YBL 5/004/2 від 05 лютого 2015 року, звіт про оцінку майна №04-04/04/39 від 02 квітня 2015 року, лист №4.02/03 від 04 лютого 2015 року, лист №16.02/07 від 16 лютого 2015 року, лист №16.02/08 від 16 лютого 2015 року, лист №17.02/6 від 17 лютого 2015 року, лист №39 від 03 квітня 2015 року, лист № YBL 032/4 від 16 лютого 2015 року, лист № YBL 032/5 від 16 лютого 2015 року, лист № YBL 032/7 від 17 лютого 2015 року, якісна характеристика № YBL 4/004/2 від 04 лютого 2015 року, прайс-лист № YBL 29/004/2 від 29 січня 2015 року.

Як випливає з інвойсу № YBL 2015032 від 02 лютого 2015 року, відповідно до якого відбулася поставка товару, товар поставлявся за базисом поставки СРК Одеса (вартість і фрахт) "Інкотермс 2010".

Слід зауважити, що поставка товару на умовах СРК Одеса (вартість і фрахт) "Інкотермс 2010" передбачає, що у фактурну вартість товару вже включені витрати, які впливають на митну вартість товару, а саме перевезення товару до порту призначення (фрахт).

Вказана обставина підтверджується листом ZHEJIANG YABOLAN ELECTRIC APPLIANCE CO., LTD № YBL 032/4 від 16 лютого 2015 року в якому чітко визначається, що вартість морського перевезення включена до ціни товару, вказаної у інвойсі № YBL 2015032 від 02 лютого 2015 року.

Водночас, про включення до ціни товару вартості фрахту свідчить і калькуляція, надана ZHEJIANG YABOLAN ELECTRIC APPLIANCE CO., LTD 11 лютого 2015 року за № YBL 11/004/1.

Як вбачається з матеріалів справи, за базисом СРК (вартість і фрахт) "Інкотермс 2010" не передбачають обов'язку страхування товару, ZHEJIANG YABOLAN ELECTRIC APPLIANCE CO., LTD як постачальником не здійснювалося морське страхування товару від ризику загибелі або пошкодження під час перевезення, що підтверджується повідомленням ZHEJIANG YABOLAN ELECTRIC APPLIANCE CO., LTD № YBL 032/7 від 17 лютого 2015 року, яким Приватне підприємство "Альватрейдінг" було повідомлено, що у відношенні до товарів, відвантажених за інвойсом № YBL 2015032 від 02 лютого 2015 року, контейнерами ССLU437397 та ССLUТ6581687, страхування вантажу не здійснювалося.

Враховуючи вказані обставини для цілей визначення митної вартості товару, поставленого відповідно до умов Контракту №АL- YBL 29/08/14 від 29 серпня 2014 року за інвойсом № YBL 2015032 від 02 лютого 2015 року такі складові митної вартості товару, який було поставлено, як витрати на транспортування, навантаження/вивантаження та страхування не потребують додаткового підтвердження та коригування.

Колегія суддів зауважує, що Чернігівська митниця ДФС, приймаючи рішення про коригування митної вартості товарів поставлених відповідно до умов Контракту № АL- YBL 29/08/14 від 29 серпня 2014 року (Рішення про коригування митної вартості товарів №102000010/2015/000071/2 від 03 квітня 2015 року) за резервним методом, обмежившись загальною фразою про те, що декларантом заявлені не повні відомості про митну вартість товару, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, не вказала які саме складові митної вартості товарів є непідтвердженими, а також не зазначила чому саме з документів, які було подано декларантом неможливим є встановлення даних складових.

Колегія суддів відхиляє доводи апелянта стосовно того, що прайс-лист № YBL 29/004/2 від 29 січня 2015 року не містить інформації щодо періоду дії цін та країн на які поширюється дана цінова пропозиція, з огляду на наступне.

Як випливає зі звичаїв ділового обороту та етикету, прайс-лист направляється контрагенту виключно у тому випадку, коли його зацікавила комерційна пропозиція, направлена попередньо суб'єкта господарювання.

Прайс-лист - це довідник цін (тарифів) на товари та/або види послуг, який адресований безпосередньо конкретному покупцю.

Оскільки чинним міжнародним законодавством не встановлено типової форми прайс-листа, згідно загальноприйнятої світової практики прайс-лист має містити відомості, яких достатньо будь-якому покупцю для отримання інформації щодо умов продажу товару, а саме: найменування товару, артикул, якість товару (за необхідності), одиниці виміру (штуки, упаковки тощо), ціну, з обов'язковим зазначенням валюти, контактна інформація про продавця та будь-які інші положення, що стосуються умов продажу товарів.

Враховуючи той факт, що прайс-лист було направлено Приватному підприємству "Альватрейдінг", інформація, що міститься в прайс-листі відповідає іншим документам, що супроводжували проведення господарської операції, не викликає жодних сумнівів той факт, що цінова пропозиція поширюється на країну в якій здійснює свою господарську діяльність Приватне підприємство "Альватрейдінг", а ціни є актуальними на час здійснення замовлення щодо поставки партії товару, в зв'язку з чим, зауваження з цього приводу Чернігівської митниці ДФС є недоречними.

Також, колегія суддів відхиляє посилання апелянта на ту обставину, що калькуляція на товар № YBL11/004/1 від 11 лютого 2015 року надана не виробником товару GUANGZHOU QUANSHENG AUTO-PARTS CO., LTD, а постачальником ZHEJIANG YABOLAN ELECTRIC APPLIANCE CO., LTD., з огляду на наступне.

Калькуляція - це визначення витрат у вартісній (грошовій) формі на виробництво одиниці або групи товарів. Оскільки такі витрати безпосередньо пов'язані з процесом виробництвом товарів, то володіти такою інформацією, зважаючи на її конфіденційність, може тільки виробник або пов'язані з ним особи.

Калькуляція собівартості (попередня, кошторисна, планова) - визначення розміру витрат у грошовій формі як по окремих видах діяльності, виробничих процесах, структурних підрозділах, так і в цілому по підприємству на виробництво (збут) одиниці продукції, виконаних робіт (послуг) за допомогою економічно обґрунтованих методів. Планова калькуляція собівартості продукції використовується для здійснення планової калькуляції ціни. Під час планового калькулювання ціни до виробничої собівартості також додаються адміністративні витрати, витрати на збут, інші операційні витрати, фінансові витрати, плановий прибуток, податки (податок на додану вартість).

Таким чином, у планових калькуляціях собівартості продукції та ціни повинні знайти своє відображення вартість сировини, матеріалів, товарів, які в подальшому використовуються у виробництві.

Однак, калькуляція витрат на виготовлення товару може бути замінена на калькуляцію ціни товару, в якій у відсотковому відношенні зазначаються витрати на сировину, комунальні платежі, заробітну плату тощо.

До того ж за інформацією, яка розміщена в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі Інформаційно-довідковим департаментом ДФС України в категорії 202.02 у разі включення до ціни товару всіх складових вартості товару, калькуляція може бути прийнятна, як від виробників товару так і від постачальника.

Враховуючи вищевикладене, відсутні підстави для відмови у прийнятті до уваги при визначенні митної вартості товарів, поставлених на виконання умов Контракту № AL-YBL29/08/14 від 29 серпня 2014 року, калькуляції, наданої постачальником вказаного товару.

Щодо доводів Чернігівської митниці ДФС про страхування товарів, колегія суддів звертає увагу суду на наступне.

В матеріалах справи знаходяться листи № 17.06/6 від 17 лютого 2015 року, згідно яким страхування вантажу за інвойсом №YBL2015032 від 02.02.2015 року Приватним підприємством «Альватрейдінг» не здійснювалось та № YBL032/7 від 17 лютого 2015 року, згідно яким страхування вантажу за інвойсом №YBL2015032 від 02.02.2015 року Постачальником ZHEJIANG YABOLAN ELECTRIC APPLIANCE CO., LTD не здійснювалось також.

Крім того, в рішенні про коригування митної вартості товарів №102000010/2015/000071/2 від 03 квітня 2015 року жодних посилань на цей факт немає, тобто під час розмитнення ці листи були прийняті без зауважень.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку про те, що відповідачем не доведено, що декларант у декларації митної вартості зазначив не усі складові числового значення митної вартості, неправильно здійснив розрахунок, записав до декларації недостовірні або неточні відомості.

Враховуючи вказані обставини, у Чернігівської митниці ДФС були відсутні підстави для відмови у визначенні митної вартості товарів за ціною договору (контракту) та застосування резервного методу визначення митної вартості товарів.

Згідно зі ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що Чернігівською митницею ДФС не доведено правомірність рішення про коригування митної вартості товарів від 03.04.2015 р. №102000010/2015/000071/2, а також обґрунтованість картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №102110000/2015/00083.

Таким чином, переглянувши постанову суду першої інстанції, колегія суддів підтверджує, що при її прийнятті суд першої інстанції дійшов вірних юридичних висновків щодо встановлених обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального права.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Чернігівської митниці Державної фіскальної служби залишити без задоволення.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 22.04.2015р. по справі № 820/3594/15 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Бегунц А.О.Судді(підпис) (підпис) Старостін В.В. Рєзнікова С.С.