ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2015 року № 813/1774/15
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої cудді - Потабенко В.А.
за участю секретаря судового засідання - Петрика Р.І.,
з участю:
представника позивача - не прибув,
представника відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області до державного підприємства "Львіввугілля" про стягнення коштів з рахунків платника податків для погашення податкового боргу, -
в с т а н о в и в :
Сокальська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (далі - Сокальська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, позивач) звернулася до суду з позовом до державного підприємства "Львіввугілля" (далі - ДП "Львіввугілля", відповідач) про стягнення коштів з рахунків платника податків для погашення податкового боргу в сумі 1461114,98 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, скерував на електронну адресу суду клопотання від 15.05.2015 року за вх. № 771 ел., в якому просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі та проводити розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, причин неявки та відношення до позову суду не повідомив. Належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення судової повістки.
Зважаючи на клопотання представника позивача та на те, що представник відповідача належним чином, в силу приписів ст.ст. 33-35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), повідомлений про розгляд справи, суд дійшов висновку розглядати справу за відсутності сторін, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Дослідивши матеріали та з'ясувавши фактичні обставини справи, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити повністю, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ДП "Львіввугілля", код ЄДРПОУ 32323256, знаходиться за адресою: 80000, м. Львівська область, Сокальський район, м. Сокаль, вул. Б. Хмельницького, 26.
Згідно довідки Сокальської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області від 01.04.2015 року № 142/13-00-25-00-10-23/7 податковий борг відповідача, що підлягає до стягнення в даній адміністративній справі, становить 1461114,98 грн.
Вказана сума податкового боргу виникла на підставі:
- податкового повідомлення - рішення форми (Ш) від 13.03.2012 року № 0000381702 на суму 79687,90 грн.;
- податкового повідомлення - рішення форми (Ш) від 13.03.2012 року № 0000401702 на суму 921984,54 грн.;
- податкового повідомлення - рішення форми (Ш) від 13.03.2012 року № 0000421702 на суму 459442,54 грн.;
На підтвердження права звернення до суду про стягнення з відповідача даного боргу, позивачем долучено копії корінців податкових вимог форми "Ю1" № 1/171 від 17.06.2003 року, згідно якої загальна сума податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 17.06.2003 року становить 10398,98 грн., податкова вимога скеровувалася відповідачу та була ним отримана 17.06.2003 року, а також форми "Ю2" № 2/175 від 22.07.2003 року, згідно якої загальна сума податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 22.07.2003 року становить 9295317,02 грн.
Доказів оскарження вищевказаних податкових повідомлень-рішень та податкових вимог або сплати податкового боргу в матеріалах справи не міститься.
При вирішенні даної адміністративної справи суд керувався наступним.
Відповідно до ст. 16 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (надалі - ПК України), платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
У п. 31.1 ст.31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Пунктом 1 ст. 36 ПК України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. А також, податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Платниками податків згідно п. 15.1 ст. 15 ПК України визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок зі сплати податків та зборів.
Відповідно до п. 54.3.1 ст. 54 ПК, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.
Крім того, згідно п. 54.3.3 ст. 53 ПК України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.
Згідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У відповідності до п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
У відповідності до п. 1 ст. 109 ПК України, податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобов'язання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 57 ПК України.
Відповідно до п. 1.1 ст. 1 ПК України, кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 41.1 ст. 41 ПК України, органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно п. 20.1.28 ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПК України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Згідно наявної в матеріалах справи довідки про наявність боргу від 01.04.2015 року № 142/13-00-25-00-10-23/7, податковий борг відповідача, що підлягає до стягнення в даній адміністративній справі, становить 1461114,98 грн.
На даний час ця сума є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу, а, відтак, підлягає стягненню в примусовому порядку.
Враховуючи все вищенаведене, а також п. 20.1.18 ст. 20 ПК України, згідно якого органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, суд вважає позовні вимоги Сокальської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити повністю.
Стягнути з банківських рахунків державного підприємства "Львіввугілля" (код ЄДРПОУ 32323256, що знаходиться за адресою: 80000, Львівська область, Сокальський район, м. Сокаль, вул. Б. Хмельницького, 26) МФО 325365, Центральна фiлiя ПАТ "КРЕДОБАНК", № 2600201433432; 325365, Центральна фiлiя ПАТ "КРЕДОБАНК", № 2604308433432; МФО 325321, ЗАХIДНЕ ГРУ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" м. ЛЬВIВ, № 26000053812370; МФО 325321, ЗАХIДНЕ ГРУ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" м. ЛЬВIВ, 26001053816331; МФО 325321, ЗАХIДНЕ ГРУ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" м. ЛЬВIВ, № 26001053816331; 325321, ЗАХIДНЕ ГРУ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" м. ЛЬВIВ, № 26002053816330; МФО 325321, ЗАХIДНЕ ГРУ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" м. ЛЬВIВ, № 26006053814338; МФО 325321, ЗАХIДНЕ ГРУ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" м. ЛЬВIВ, № 26007053817389; МФО 325321, ЗАХIДНЕ ГРУ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" м. ЛЬВIВ, № 26040053800319; МФО 325321, ЗАХIДНЕ ГРУ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" м. ЛЬВIВ, № 26043053800338; МФО 325321, ЗАХIДНЕ ГРУ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" м. ЛЬВIВ, № 26045053800325; МФО 325321, ЗАХIДНЕ ГРУ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" м. ЛЬВIВ, № 26048053800311; МФО 325321, ЗАХIДНЕ ГРУ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" м. ЛЬВIВ, № 26049053800321; МФО 325796, ФЛЬВIВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПР АТОЩАД м. ЛЬВIВ, № 26030300079444; МФО 325796, ФЛЬВIВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПР АТОЩАД м. ЛЬВIВ, № 26040301079444; МФО 325796, ФЛЬВIВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПР АТОЩАД м. ЛЬВIВ, № 26041300079444; МФО 380764, ПАТ "КБ "Надра", № 20666251414001; МФО 380764, ПАТ "КБ "Надра", № 26000251005001; МФО 380764, ПАТ "КБ "Надра", № 26044251005001; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35230006002139; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35231016002159; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35232004002139; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35233003002139; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35234002002139; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35235001002139; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35236011002139; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35237009002139; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35237010002139; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35238008002139; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35238019002139; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35239007002139; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35243015002139; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35246012002139; МФО 300012, ПАТ Промiнвестбанк, № 26000619967789; МФО 300012, ПАТ Промiнвестбанк, № 26000619967790; МФО 300012, ПАТ Промiнвестбанк, № 26009619967791; МФО 300012, ПАТ Промiнвестбанк, № 26040619995131; МФО 300249, АТ "БРОКБІЗНЕСБАНК", № 26008104416001; МФО 300249, АТ "БРОКБІЗНЕСБАНК", № 26008104416001; МФО 300249, АТ "БРОКБІЗНЕСБАНК", № 26008104416001; МФО 300249, АТ "БРОКБІЗНЕСБАНК", № 26042104416001; МФО 300346, ПАТ "АЛЬФА-БАНК" У м. КИЄВI, № 26007010428501; МФО 300346, ПАТ "АЛЬФА-БАНК" У м. КИЄВI, № 26041010428501; МФО 305749, ПАТ "БАНК КРЕДИТ ДНIПРО", № 2600830395501; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26002306008480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26004304008480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26004304008480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26005303008480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26005303008480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26006302008480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26006302008480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26007301008480; МФО 325718, Ф-Я АТ"УКРЕКСIМБАНК" м. ЛЬВIВ, № 2600100012977; МФО 325718, Ф-Я АТ"УКРЕКСIМБАНК", м. ЛЬВIВ, № 2600400002977; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26007301008480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26040394038480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26042394058480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26047394008480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26049394028480; МФО 322830, АТ КБ "ТК КРЕДИТ", № 26005006594003; МФО 322830, АТ КБ "ТК КРЕДИТ", № 26006006594002; МФО 322830, АТ КБ "ТК КРЕДИТ", № 26007006594001; МФО 322830, АТ КБ "ТК КРЕДИТ", № 26041006594001; МФО 325796, ФЛЬВIВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПР АТОЩАД м. ЛЬВIВ, № 26005302079444; МФО 325796, ФЛЬВIВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПР АТОЩАД м. .ЛЬВIВ, № 26006301079444; МФО 325796, ФЛЬВIВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПР АТОЩАД м. ЛЬВIВ, № 26007300079444; МФО 325796, ФЛЬВIВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПР АТОЩАД м. ЛЬВIВ, № 26007300079444; МФО 325796, ФЛЬВIВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПР АТОЩАД м. ЛЬВIВ, № 26007300079444; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26002306008480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26002306008480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26002306008480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26001307008480; МФО 320995, ПАТ "БГ БАНК", № 26043394068480; МФО 325365, Центральна фiлiя ПАТ "КРЕДОБАНК", № 2604210433432; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35234001002141; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35229102002141; МФО 300904, АТ "Фортуна-банк", №
26007312099; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35233002002141; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35234078002141; МФО 899998, Казначейство України (ел. адм. подат.) № 37514000074814; МФО 825014, ГУ ДКСУ У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI, № 35236009002141 до бюджету податковий борг в сумі 1461114 (один мільйон чотириста шістдесят одна тисяча сто чотирнадцять) гривень 98 коп.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10 десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 15.06.2015 року.
Суддя Потабенко В.А.