копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2015 р. Справа № 804/6697/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіРябчук О.С. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Державного підприємства «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
27 травня 2015 р. Криворізька південна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (далі - позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект»(далі - відповідач) про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків Державне підприємство «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект», в рахунок погашення податкового боргу на користь бюджету податкової заборгованості по податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності, в сумі 115033,00грн.
В судове засідання представник позивача не прибув, надав клопотання про розгляд справи за відсутністю уповноваженого представника в порядку письмового провадження. В клопотанні також зазначив, що підтримує позовні вимоги, викладені в адміністративному позові, та наполягає на задоволенні позову в повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог позивач в позові зазначив наступне. Станом на 08.04.2015 р. ДП «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» має податковий борг в загальному розмірі 115033грн. з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності, який виник внаслідок несплати Криворізькою філією підприємства суми грошового зобов'язання, самостійно визначеного у податковій декларації, та нарахованих штрафних (фінансових) санкцій за порушення податкового законодавства. Вимогу про сплату податкового боргу від 03.10.2013 р. №205-15 на суму 5659,45грн. вручено відповідачу. Проте, сума заборгованості залишається не погашеною відповідачем, що зумовлює накопичення.
В ході судового розгляду справи позивачем надано клопотання про заміну сторони належним позивачем, посилаючись при цьому на постанову КМУ від 06.08.2014 р. №311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України.
З урахуванням зазначеного, судом здійснено заміну Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області належним позивачем - Криворізькою південною об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Відповідач в судове засідання не з'явився з урахуванням належного повідомлення про судове засідання. Про причини неявки в судове засідання суд не повідомлено, будь-яких клопотань або заперечень на позовні вимоги не надано.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Державне підприємство «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» зареєстровано рішенням Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради 27.10.1995 р., про що 29.06.2005 року здійснено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців 1 224 120 0000 013857; ідентифікаційний код 02497789.
Згідно з витягу з ЄДРПОУ Державне підприємство «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» діє на підставі модельного статуту, в тому числі через Криворізьку філіюДержавного підприємства «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» (код ЄДРПОУ 33613494).
Згідно з довідкою форми №4-ОПП від 08.04.2015 р.Криворізька філіяДержавного підприємства «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» узята на облік як платник податків з 14.07.2005 р. за №4473.
Наразі Криворізька філіяДержавного підприємства «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» перебуває на податковому обліку в Криворізькійпівденній об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Згідно з Розрахунком суми грошових вимог по Криворізькій філіїДержавного підприємства «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» станом на 08.04.2015 р. відповідач має заборгованістьпо податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності (код бюджетної класифікації 11020100), в сумі 115033,00грн., що виник внаслідок несплати по строку узгоджений податкових зобов'язань:
- по податковому повідомленню-рішенню від 19.01.2015 р. №0000081502;
- по податковій декларації з податку на прибуток від 26.02.2015 р. №9081061244 (а.с.7).
Так, матеріалами справи підтверджено, що 10 грудня 2014 року фахівцем Криворізькоїпівденної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській областіпроведено камеральну перевірку Криворізької філіїДержавного підприємства «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» за звітний податковий період: 01.03.2014 р. - 23.10.2014 р.
За результатами перевірки складено Акт №1154/15-02/33613494 від 10.12.2014 р., за висновками якого платником порушено терміни сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток, яке визначено в декларації №9089479109 від 04.02.2014 р. протягом строків, визначених п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.
Копію акту направлено Криворізькій філіїДержавного підприємства «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» та отримано 16.12.2014р., про що свідчить відмітка на поштовому повідомленні про вручення рекомендованого відправлення.
19.01.2015 р. на підставі Акту №1154/15-02/33613494 від 10.12.2014 р. відносно Криворізької філіїДержавного підприємства «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» винесено податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0000081502 про нарахування 21479,00грн. штрафних санкцій, тобто 20% розміру грошового зобов'язання, сплаченого із затримкою.
Копія податкового повідомлення-рішення від 19.01.2015 р. №0000081502 направлена платнику рекомендованим поштовими відправленням, проте не вручено, оскільки конверт повернувся на адресу відправника з відміткою поштового відділення від 23.02.2015 р. про «закінчення терміну зберігання».
Також, позивачем до позову надано копію податкової декларації з податку на прибуток підприємств від 26.02.2015 р. №9081061244 за звітний 2014 рік.
В рядку 14 декларації з податку на прибуток підприємств від 26.02.2015 р. №9081061244 «Податок на прибуток за звітний податковий період» визначено платником у розмірі 93554грн.
По строку оплати - 11.03.2015 р. - суму самостійно визначеного податку Криворізькою філією відповідача не сплачено.
Відповідно до наданої позивачем довідки (а.с.8) станом на 08.04.2015 р. за Криворізькою філією підприємством рахується недоїмка по платежу 11020100 у розмірі 115033грн.
Матеріалами справи також підтверджено надіслання та вручення відповідачу податкової вимогивід 03.10.2013 р. №205-15 на суму 5659,45грн.
На момент вирішення спору в суді доказів сплати суми боргу надано не було.
Згідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п. 36.1 - 36.3 ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
За правилами ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 57.3, 57.4 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 59.4 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Згідно до вимог ст. 58.3, 59.1 Податкового кодексу України податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Згідно з п. 14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України податковим боргом вважається сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п. 95.1, 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше, ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направлено до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Оцінюючи усі докази, досліджені судом у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Законодавець чітко визначив порядок дій контролюючих органів в разі виявлення податкового боргу у господарюючого суб'єкта, що передують стягненню цього боргу в судовому порядку.
В ході судового розгляду справи встановлено та матеріалами справи підтверджено, що відповідач як юридична особа діє на підставі модельного статуту.
Сума податкової заборгованості, що заявлена позивачем у даній справі до стягнення, визначена Криворізькій філії відповідача згідно податкового повідомлення-рішення від 19.01.15 р. №0000081502 про нарахування штрафних санкцій за прострочення сплати задекларованого зобов'язання в декларації №9089479109 від 04.02.2014 р.
Направлення Криворізькій філії Державного підприємства «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» податкового повідомлення-рішення від 19.01.15 р. №0000081502 на адресу, що зазначена в ЄДР, підтверджується матеріалами справи.
Докази оскарження податкового повідомлення-рішення від 19.01.15 р. №0000081502 відсутні.
Отже, сума грошового зобов'язання у вигляді штрафних санкцій у розмірі 21479грн., нарахована контролюючим органомв податковому повідомленні-рішенні від 19.01.15 р. №0000081502, набула статусу податкового боргу.
Окрім того, відповідачем не сплачено по граничному строку самостійно задеклароване філією зобов'язання в декларації від 26.02.2015 р. 9081061244 у сумі 93554грн.
За таких обставини, загальна сума податкового боргу з податку на прибуток, не сплаченого відповідачем по терміну сплати, становить 115033грн. (21479грн.+93554грн.)
Крім того, матеріалами справи підтверджено виконання позивачем вимог ст.59 Податкового кодексу України щодо формування боржнику податкової вимоги про сплату боргу № 205-15 від 03.10.2013 р.
Податкова вимога отримана відповідачем. Докази оскарження вимоги або її скасування відсутні.
Отже, в ході судового розгляду справи встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 115 033грн. є саме податковим боргом відповідача, позивачем здійснено всі передбачені чинним законодавством заходи щодо стягнення податкового боргу у розмірі 115033грн.
Враховуючи викладене, а також відсутність відповідних проплат на погашення суми боргу (в тому числі часткових), суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню в повному обсязі, а саме, кошти у розмірі 115033грн. підлягають стягненню з рахунків відповідача в обслуговуючих банках.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 17, 69-72, 86, 158-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Державного підприємства «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» про стягнення коштів - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» (код ЄДРПОУ 02497789) на користь державного бюджету суму податкового боргу по податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності, у розмірі 115033 грн. (сто п'ятнадцять тисяч тридцять три гривні 00 копійок) шляхом стягнення коштів з відкритих рахунків Державного підприємства «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» у банках, обслуговуючих вказаного платника податків.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 17.06.2015 Суддя З оригіналом згідно Помічник судді О.С. Рябчук О.С.Рябчук М.М.Бухтіярова