Рішення № 45365534, 17.06.2015, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
17.06.2015
Номер справи
912/3200/14
Номер документу
45365534
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2015 рокуСправа № 912/3200/14 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Глушкова М.С. розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: прокурора міста Кіровограда в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Кіровоградська міська рада, м. Кіровоград

до відповідача: Публічного акціонерного товариства "Укрнафта", м. Київ

про внесення змін до договору оренди землі

Представники:

прокуратури - Петров Т.І., наказ №42у від 15.01.2015 року;

позивача - Андрєєв А.О., довіреність № 89-мр/з від 05.05.2015 року;

відповідача - Кривоносов Є.М., довіреність № 10-935/д від 19.12.2014 року.

Прокурор міста Кіровограда звернувся до господарського суду з позовом в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Кіровоградська міська рада, до публічного акціонерного товариства "Укрнафта" (надалі - ПАТ "Укрнафта"), у якому просить суд внести зміни до договору оренди землі від 18.04.2006 року, укладеного між Кіровоградською міською радою та публічним акціонерним товариством "Укрнафта" щодо земельної ділянки площею 1930,08 кв.м по вул. Московській, 179 в м. Кіровограді, а саме:

друге речення пункту 3 Договору викласти в наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданого Управлінням Держземагентства у Кіровоградському районі 29.05.2014 року за №1128/04-24-14а, становить - 556589 грн. 30 коп.";

перше речення пункту 6 Договору викласти у такій редакції: "Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та розмірі 3246 грн. 77 коп. на місяць".

Рішенням господарського суду Кіровоградської області від 23.12.2014 року, залишеним без змін постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 12.02.2015 року, в задоволені позову відмовлено повністю та стягнуто з Кіровоградської міської ради на користь Державного бюджету України 1 218 грн. судового збору.

Постановою Вищого господарського суду України від 15.04.2015 року рішення господарського суду Кіровоградської області від 23.12.2014 року та постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 12.02.2015 у справі № 912/3200/14 скасовано, справу передано на новий розгляд до господарського суду Кіровоградської області.

26.05.2015 року матеріали справи № 912/3200/14 надійшли до господарського суду Кіровоградської області.

Ухвалою господарського суду від 27.05.2015 року справу призначено до розгляду в судове засідання та від сторін витребувано необхідні для розгляду справи документи.

У засіданні 11.06.2015 року на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України оголошено перерву до 14:00 17.06.2015 року.

Під час нового розгляду справи прокурор заявлені позовні вимоги обґрунтовує тим, що рішенням Кіровоградської міської ради "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кіровограда" від 03.12.2009 року № 2904 затверджено інший, ніж встановлено розділом 3 Договору оренди земельної ділянки від 18.04.2006 року, розмір нормативної грошової оцінки земель. Затвердження інших розмірів нормативної грошової оцінки земельної ділянки потребує внесення змін до договору, зокрема і в частині розміру орендної плати, так як відповідні діючі умови не відповідають вимогам чинного законодавства.

Позивач в судовому засіданні 17.06.2015 року підтримав позицію прокурора та просив задовольнити позов у повному обсязі.

У додаткових поясненнях від 10.06.2015 року прокурор, посилаючись на норми Закону України "Про оцінку земель", Податкового кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 року № 213 "Про Методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів", наказу Державного комітету України по земельних ресурсах від 27.01.2006 року № 18/15/21/11 "Про Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів", Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та постанову Вищого господарського суду України від 15.04.2015 року у даній справі, зазначає про те, що рішення міської ради від 03.12.2009 року № 2904 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Кіровограда"

доведено до відома населення шляхом опублікування на офіційному веб-сайті Кіровоградської міської ради;

є чинним та в судовому порядку оскаржено не було;

не є регуляторним актом у розумінні вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Відповідач позов не визнав, вважає його безпідставним і у додаткових поясненнях (з урахуванням постанови ВГСУ від 15.04.2015 року у даній справі) просить господарський суд у задоволенні вимог прокурора м. Кіровограда в інтересах держави в особі Кіровоградської міської ради відмовити. Не заперечуючи повноважень позивача щодо вирішення земельних питань, в тому числі і визначення та встановлення плати за землю, відповідач з посиланням на положення статей 59, 74 Закону України "Про місцеве самоврядування", статей 1, 7, 8, 9, 10, 17 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", статті 22 Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" пов'язує можливість застосування до спірних правовідносин рішення Кіровоградської міської ради від 03.12.2009 року № 2904 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Кіровограда" лише за умови його оприлюднення у друкованих засобах масової інформації. Враховуючи, що позивачем не надано господарському суду належних доказів такого оприлюднення, тому, за твердженням відповідача, зазначене рішення, на якому ґрунтується позов, не набрало чинності і підстави його застосування при вирішенні даного спору відсутні.

Присутній у судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позов у повному обсязі.

Представник відповідача вимоги прокурора не визнав на підставі доводів, викладених у відзиві та додаткових поясненнях.

Дослідивши наявні матеріали справи, оцінивши доводи, наведені присутніми у судовому засіданні прокурором та представниками сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд

В С Т А Н О В И В:

18.04.2006 року між Кіровоградською міською радою (надалі - орендодавець) та відкритим акціонерним товариством "Укрнафта" (відкрите акціонерне товариство "Укрнафта" відповідно до рішення загальних зборів акціонерів від 22.03.2011 змінило тип та назву товариства на публічне акціонерне товариство "Укрнафта", що підтверджується Статутом товариства, зареєстрованим 23.03.2011 року за номером 10741050026002352 (т.1, а.с.126-162), та спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 24.09.2014 року (т.1,а.с.13-25)) (надалі - орендар) на підставі рішення Кіровоградської міської ради від 08.12.2005 №1590 "Про регулювання земельних відносин" (т.1, а.с.6) укладено договір оренди земельної ділянки (т.2, а.с.7-10). Зазначений договір 18.04.2006 року посвідчено приватним нотаріусом Кіровоградського нотаріального округу Звіздун Н.К. та зареєстровано в реєстрі за № 1773.

Укладений між сторонами договір зареєстрований в міському відділенні Кіровоградської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" при Держкомземі України, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 10.05.2006 року за №70 (надалі - договір оренди землі).

За умовами вказаного договору в оренду Орендарю передається земельна ділянка загальною площею 1930,08 кв. м, в тому числі по угіддях: 1930,08 кв. м землі, які використовуються в комерційних цілях, що знаходиться в м. Кіровограді по вулиці Московській, 179 для розміщення АЗС з пунктом автосервісу строком на 25 років, починаючи з дати державної реєстрації даного договору (пункти 1, 3, 5 договору оренди землі).

У відповідності до змісту пункту 3 договору грошова оцінка земельної ділянки, відповідно до висновку про грошову оцінку земельної ділянки, виданого 13.03.2006 року Кіровоградським міським управлінням по земельним ресурсам, становить 173 707,20 грн.

Згідно акта приймання-передачі об'єкта оренди від 18.04.2006 року (т.1, а.с.11) Орендодавець передав, а Орендар прийняв земельну ділянку площею 1930,08 кв. м.

В розділі "Орендна плата" (пункти 6,7,8) договору оренди землі від 18.04.2006 року сторони, зокрема, узгодили, що орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та в розмірі 1 013,29 грн., без урахування ПДВ, на місяць відповідно до розрахунку, що додається до даного Договору, починаючи з дня державної реєстрації договору оренди землі (при цьому розрахунок орендної плати (т.1, а.с.10) свідчить, що сторонами орендна плата визначена на рівні 7 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки). Кошти за оренду земельної ділянки вносяться на р/р №33214812600002 в УДК в Кіровоградській області, МФО 823016, код 24145329, отримувач: Фінансове управління Кіровоградської міської ради, код платежу для юридичних осіб - 13050200. Орендна плата вноситься Орендарем щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції.

В цьому ж розділі (пункт 9) сторони передбачили, що на кожен наступний рік орендна плата переглядається протягом січня-лютого такого року з урахуванням індексації грошової оцінки земельної ділянки, збільшення розмірів ставки земельного податку, зміни умов господарювання, передбачених договором, що підтверджено документами або в інших випадках, передбачених законом.

Пунктом 36 розділу "Зміна умов договору і припинення його дії" договору оренди землі від 18.04.2006 року встановлено, що зміна умов договору відбувається за взаємною згодою сторін та підлягає нотаріальному посвідченню. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору, спір розв'язується у судовому порядку.

Положеннями ч. 1 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" до істотних умов договору оренди землі віднесено орендну плату. При цьому у договорі в обов'язковому порядку має бути зазначено її розмір, індексацію, форму платежу, строки, порядок її внесення і перегляду та відповідальність за її несплату.

Відповідно до вимог статей 21, 22 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у державній і комунальній власності, справляється виключно в грошовій формі.

Питання регулювання земельних відносин, затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад, належить до виключної компетенції міської ради і підлягають вирішенню на пленарних засіданнях ради.

Відповідно до вимог статті 13 Закону України "Про плату за землю" (у редакції чинній на момент укладення та реєстрації договору оренди землі від 18.04.2006 року та прийняття позивачем рішення від 03.12.2009 року № 2904) підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності є договір оренди такої земельної ділянки. За договором оренди землі від 18.04.2006 року, укладеним між сторонами, узгоджений розмір орендної плати, як встановлено господарським судом, ставиться у залежність від нормативної грошової оцінки землі.

У зв'язку із введенням в дію з 1 січня 2011 року Податкового кодексу України Закон України "Про плату за землю" втратив чинність (ч. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу). А Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України" від 02.12.2010 року №2576-VI, який набрав чинності з дня набрання чинності Податковим кодексом України, до частини другої статті 21 Закону України "Про оренду землі" внесені зміни, в силу яких розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Як встановлено ст. 289 Податкового кодексу України, для визначення розміру орендної плати, використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Зазначена норма кореспондується із положеннями ч. 5 ст. 5 та п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону України "Про оцінку земель".

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Щодо земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, як встановлено ст. 18 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років і технічна документація з такої оцінки затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою (ст. 23 Закону України "Про оцінку земель") .

З наведеного слідує, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок не залежить від волевиявлення сторін договору оренду землі, а є способом регулювання державою плати за користування землею. Проведення і затвердження останньої має передувати укладенню договору оренди землі. Розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності формується на підставі даних нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки. Отже, у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки у порядку і строки, передбачені діючим законодавством, підлягає перегляду і розмір орендної плати.

Рішенням Кіровоградської міської ради від 03.12.2009 року № 2904 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Кіровограда" затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Кіровограда, в тому числі: схему економіко-планувального зонування міста Кіровограда; середню базову вартість одного квадратного метра земель у розмірі 170,06 грн.; нормативну грошову оцінку земель міста; локальні коефіцієнти, які характеризують місце розташування земельних ділянок у місті; схему впливу локальних факторів, що характеризують місце розташування земельних ділянок у місті (т.1, а.с.21-43).

Одночасно вказаним рішенням міська рада затвердила рекомендовані розміри орендної плати за використання земельних ділянок міста Кіровограда (додаток 5 до рішення № 2904).

Зазначене рішення міської ради, за змістом пункту 3, введено в дію з 1 січня 2010 року.

16 лютого 2010 року Кіровоградською міською радою рішенням № 3025 внесено зміни до додатку 5 рішення Кіровоградської міської ради від 3 грудня 2009 року № 2904 та викладеного його в новій редакції (т.1, а.с.44-48).

Доказом розміру нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки у відповідності до вимог ч. 2 ст. 20 Закону України "Про оцінку земель" є витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Згідно даних витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданої 29.05.2014 року Управлінням Держземагенства у Кіровоградському районі за № 1128/04-24-14а, розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 1930,08 кв.м земель, що використовується ПАТ "Укрнафта" в комерційних цілях для розміщення автозаправочної станції, по вул. Московській, 179 в місті Кіровограді становить 556 589 грн. 30 коп.(т.1, а.с.12).

Вказаний розмір земельної ділянки не відповідає даним нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки, зазначеним у пункті 3 договору оренди земельної ділянки від 18.04.2006 року, відповідно різниться і розмір орендної плати, який залежить від зміненої нормативної грошової оцінки. Дані обставини слугували причиною виникнення спору між сторонами і відповідно звернення прокурора до господарського суду в інтересах держави в особі Кіровоградської міської ради про внесення змін до договору оренди землі від 18.04.2006 року.

Звертаючись з позовом до господарського суду у даній справі прокурор міста Кіровограда правомірно обґрунтував необхідність захисту інтересів держави. Предметом спору у справі є внесення змін до договору оренди землі щодо розміру орендної плати, яка віднесена до складу загальнодержавних податків, є регульованою і формує доходну частину, в тому числі і Державного бюджету. Отже, невідповідність розміру орендної плати в укладеному сторонами договорі оренди землі вимогам чинного законодавства порушує інтереси держави і спонукає їх захист. Оскільки Кіровоградська міська рада уповноважена державою здійснювати контроль за додержанням земельного законодавства та використанням земель, прокурором правильно визначено орган, який уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

Частиною 4 статті 23 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що рішення рад щодо технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок набирають чинності у строки, встановлені пунктом 271.2. статті 271 Податкового кодексу України. У вказаній нормі Податкового кодексу України встановлено, що зазначені рішення рад офіційно оприлюднюються відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому випадку норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим.

На дату прийняття позивачем рішення № 2904 норми Закону України "Про оцінку земель" не передбачали такої вимоги щодо порядку набрання чинності рішеннями рад про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Порядок набрання чинності рішеннями рад у вказаний період регламентувався Законами України "Про місцеве самоврядування", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Як встановлено ч. 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( у редакції, чинній на момент прийняття рішення) акти, зокрема, рад, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Згідно положень ч. 1 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (у редакції чинній на момент прийняття рішення) рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Конституційний Суд України у своєму рішенні від 16.04.2009 року у справі №1-9/2009 (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування, вирішуючи питання місцевого значення, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово, а ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію.

Частиною 5 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію. Також ч. 11 цієї норми закону зобов'язує доводити акти органів місцевого самоврядування до відома населення.

На дату прийняття Кіровоградською міською радою рішення № 2904 норма ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" не містила посилання щодо застосування до прийнятих органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами актів, які є регуляторними, вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". Проте, органи місцевого самоврядування за приписами ч. 1 ст. 1 зазначеного Закону (у редакції чинній на день прийняття рішення міською радою) віднесені до регуляторних органів. За визначенням, наданим у цій же статті Закону, регуляторним актом визнається прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно - правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання; інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відносно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно - правовим актом.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 12 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, офіційно оприлюднюються в друкованих засобах масової інформації відповідних рад, а у разі їх відсутності - у місцевих друкованих засобах масової інформації, визначених цими органами та посадовими особами, не пізніш як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання.

Із зазначеними нормами кореспондуються положення ст. 22 Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", згідно яких рішення органів місцевого самоврядування публікуються в офіційних виданнях (відомостях, бюлетенях, збірниках, інформаційних листках тощо) та друкованих засобах масової інформації відповідних органів місцевого самоврядування.

Позивач у даній справі прийняв рішення № 2904 від 03.12.2009 року "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кіровограда", в п. 1 якого встановлено середню базову вартість одного квадратного метра земель, визначені показники і коефіцієнти (у графічному (схематичному) та текстовому варіантах), які класифікують земельні ділянки міста по цільовому призначенню, виду функціонального їх використання і місця розташування. Затвердження зазначених диференційованих показників і коефіцієнтів робить їх базовими для розрахунку нормативної грошової оцінки конкретної земельної ділянки і відповідно обов'язковими для застосування у відносинах між органом місцевого самоврядування, органами державної влади, суб'єктами господарювання та громадянами при визначенні розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників і механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. Отже за своїм змістом дане рішення позивача прийнято на виконання вимог ст. 23 Закону України "Про оцінку земель", ст. 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 30 Закону України "Про землеустрій", його дія розповсюджується на невизначене коло осіб, розраховано на неодноразове застосування, тобто діє впродовж певного періоду часу і незалежно від того, виникли чи припинилися конкретні правовідносини у сфері земельних відносин.

Згідно викладеного вказане рішення ради про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кіровограда відноситься до числа актів нормативно - правового характеру та є регуляторним актом, а отже підлягає офіційному оприлюдненню у друкованих засобах масової інформації у порядку та строки визначені вищезазначеними законами.

За таких обставин, господарський суд вважає безпідставними та спростованими вищенаведеними доводами твердження позивача про те, що рішення міської ради № 2904 не містить у сукупності ознак, які б давали підстави віднести його до нормативно-правового та регуляторного акта, і відповідно не потребує офіційного оприлюднення у друкованих засобах масової інформації.

Відсутність офіційного оприлюднення даного рішення тягне за собою наслідки не набрання ним чинності і неможливості його застосування.

Позивачем надавались господарському суду пояснення (т.1, а.с.84-86, 172-175), яким підтверджено факт відсутності офіційного оприлюднення рішень Кіровоградської міської ради № 2904 від 03.12.2009 року та № 3025 від 16.02.2010 року у офіційному друкованому засобі масової інформації міської ради - віснику "Вечірня газета" після їх прийняття на день розгляду даного спору.

Посилання позивача на те, зазначені рішення були доведені до відома населення шляхом опублікування їх на офіційному веб-сайті Кіровоградської міської ради в мережі Інтернет у відповідності до ст. 14 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та таким чином набрали чинності, спростовується наступним.

Матеріали справи містять пояснення позивача від 23.12.2014 року, відповідно до змісту яких рішення Кіровоградської міської ради від 03.12.2009 року № 2904 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кіровограда" було офіційно оприлюднено на веб-сайті Кіровоградської міської ради в мережі Інтернет за адресою: http//www.kr-rada.gov.ua., але як вбачається з листа відділу по роботі із засобами масової інформації від 18.12.2014 року, інформація про день опублікування вищевказаного рішення у відділі відсутня, у зв'язку з давністю прийняття останнього, крім того вказане рішення не розміщено (офіційно оприлюднене) у встановленому законом порядку в друкованих засобах масової інформації Кіровоградської міської ради (офіційним друкованим засобом масової інформації Кіровоградської міської ради є вісник Кіровоградської міської ради "Вечірня газета") (т.1, а.с.172-195).

Крім того, згідно положень ст. 104 регламенту Кіровоградської міської ради, затвердженого рішенням Кіровоградської міської ради від 17 грудня 2010 року № 36, рішення міської ради нормативно-правового характеру набувають чинності з дня їх офіційної публікації у інформаційному віснику Кіровоградської міської ради "Вечірня газета", якщо в них не встановлено пізніший строк.

Враховуючи, що дата офіційного оприлюднення рішення рад має вирішальне значення в контексті положень частини 4 статті 23 Закону України "Про оцінку земель" та пункту 271.2. статті 271 Податкового кодексу України для подальшого застосування відповідного рішення ради, відсутність доказів того, коли саме були оприлюдненні рішення Кіровоградської міської ради від 03.12.2009 року № 2904 та від № 3025 від 16.02.2010 року на веб-сайті Кіровоградської міської ради в мережі Інтернет, факт відсутності офіційного оприлюднення рішень Кіровоградської міської ради № 2904 від 03.12.2009 року та № 3025 від 16.02.2010 року у офіційному друкованому засобі масової інформації міської ради - віснику "Вечірня газета" після їх прийняття, свідчить про відсутність підстав для внесення змін до договору оренди землі від 18.04.2006 року у редакції, запропонованій у позові прокурора міста Кіровограда, а отже, в позові слід відмовити повністю.

В судовому засіданні 17.06.2015 року господарським судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Керуючись ст. ст. 33, 34, 43, 44, 49, 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його підписання до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області.

Повне рішення складено 22.06.2015 року.

Суддя М.С. Глушков