Рішення № 45365052, 18.05.2015, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
18.05.2015
Номер справи
910/15642/14
Номер документу
45365052
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.05.2015Справа №910/15642/14За позовом Приватного підприємства «Метал-Сервіс»

До Київської міської ради

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача

Громадська організація «Київська міська спілка автомобілістів»

Про внесення змін до договору

Суддя Спичак О.М.

Представники сторін:

від позивача Гуртов О.О.- представник за довіреністю;

від відповідача: Власенко І.І. - представник за довіреністю;

від третьої особи: не з'явився

На підставі статті 85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні 18.05.2015 судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне підприємство "Метал-Сервіс" (надалі - ПП "Метал-Сервіс") звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Київської міської ради, за участю третьої особи Громадської організації "Київська міська спілка автомобілістів" (надалі - ГО "Київська міська спілка автомобілістів"), в якому (з урахуванням заяви про зміну предмету позову) просило суд внести зміни до нової редакції договору оренди землі, викладеній в угоді про поновлення та про внесення змін та доповнень до договору оренди земельної ділянки від 03 вересня 2013 року, посвідченій Кравченко Н.П., приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу та зареєстрованій в реєстрі за №169, шляхом виключення абз. 17 п/п 8.4 п.8 щодо зобов'язання орендарів перерахувати місту кошти через Головне управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) як компенсацію витрат за інженерну підготовку та гідронамив території.

Рішенням Господарського суду м. Києва від 22.08.2014 року у справі № 910/15642/14 (суддя Підченко Ю.О.) позов задоволено, внесено зміни до нової редакції Договору оренди земельної ділянки від 19.01.2007 р., викладеній в угоді про поновлення та про внесення змін та доповнень до Договору оренди земельної ділянки від 03.09.2013 р., укладеного між Громадською організацією "Київська міська спілка автомобілістів" (04050, м. Київ, вул. Дегтярівська, 8-А; ідентифікаційний код 05508648) та Приватним підприємством "МЕТАЛ-СЕРВІС" (02099, м. Київ, вул. Ялтинська, 5-Б; ідентифікаційний код 32769553) та Київською міською радою (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код ЄДРПОУ 22883141), що посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Кравченко Н.П. та зареєстрований в реєстрі за №169, шляхом виключення абзацу 17 п. 8.4 п. 8 Договору щодо зобов'язання орендарів перерахувати місту кошти через Головне управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) як компенсацію витрат за інженерну підготовку та гідронамив території.

Стягнуто з Київської міської ради (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 36, ідентифікаційний код 22883141) на користь Приватного підприємства "МЕТАЛ-СЕРВІС" (02099, м. Київ, вул. Ялтинська, 5-Б; ідентифікаційний код 32769553) судовий збір в сумі 1 218,00 (одна тисяча двісті вісімнадцять) грн. 00 коп.

Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням, Приватне підприємство "Метал-Сервіс" звернулося з апеляційною скаргою до Київського апеляційного господарського суду.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 12.11.2014 року у справі 910/15642/14 апеляційну скаргу Приватного підприємства "Метал-Сервіс" залишено без задоволення, а рішення Господарського суду м. Києва від 22.08.2014 року у справі № 910/15642/14 залишено без змін.

Не погоджуючись з постановою Київського апеляційного господарського суду від 12.11.2014 року у справі 910/15642/14, Приватне підприємство "Метал-Сервіс" звернулося з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України.

Постановою Вищого господарського суду України від 26.02.2015 року у справі № 910/15642/14 касаційну скаргу Приватного підприємства "Метал-Сервіс" задоволено, постанову Київського апеляційного господарського суду м. Києва від 12.11.2014 р. Та рішення Господарського суду міста Києва від 22.08.2014 року у справі № 910/15642/14 скасовано, а справу передано на новий розгляд до Господарського суду м. Києва.

Згідно автоматичного розподілу справ від 10.03.2015 року, справу № 910/15642/14 було передано на розгляд судді Спичаку О.М.

Ухвалою суду від 13.03.2015 року розгляд справи № 910/15642/14 призначено до розгляду на 03.04.2015 року.

Представник позивача 31.03.2015 року через канцелярію суду подав письмові пояснення по справі, а в судовому засіданні 03.04.2015 року надав усні пояснення по суті спору, відповідно до яких позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.

У судовому засіданні 03.04.2015 року представник відповідача подав відзив на позовну заяву, а також надав усні пояснення по суті спору, відповідно до яких проти задоволення позовних вимог заперечував.

Представник третьої особи в судове засідання 03.04.2015 року не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином.

У судовому засіданні 03.04.2015 року, відповідно до частини 3 статті 77 Господарського процесуального кодексу України, оголошено перерву до 21.04.2015 року.

У судовому засіданні 21.04.2015 року представник позивача надав усні пояснення по суті спору, відповідно до яких позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача у даному судовому засіданні надав усні пояснення по суті спору, відповідно до яких проти задоволення позовних вимог заперечував.

Представник третьої особи в судове засідання 21.04.2015 року не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином.

Крім того, представник відповідача подає клопотання про продовження строку вирішення спору на 15 днів, яке судом розглянуто та задоволено.

У судовому засіданні 21.04.2015 року, відповідно до частини 3 стаття 77 Господарського процесуального кодексу України, оголошено перерву до 18.05.2015 року.

В судовому засіданні 18.05.2015 представник позивача заявлений позов (з урахуванням заяви про зміну предмета позову) підтримав у повному обсязі, просив суд позов задовольнити.

Позовні вимоги обґрунтовані зміною законодавства України, що регулюють правовідносини сторін, а саме: позивач посилається на ч. 7 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" якою заборонено органам місцевого самоврядування вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, та, крім того, згідно з пунктом 7 розділу V Прикінцевих положень вказаного закону якщо договором про пайову участь, який укладений до набрання чинності цим Законом, передбачена сплата пайової участі замовником будівництва (повністю або частково) в обсягах інших, ніж визначено цим Законом, такий договір підлягає приведенню у відповідність із цим Законом, будь-які рішення органів місцевого самоврядування про надання замовником будівництва будь-яких послуг, передачу активів у будь-якій формі (матеріальній чи нематеріальній), передачу частини (відсоткової частки) площ, прийнятих в експлуатацію об'єктів містобудування, крім пайової участі відповідно до цього закону, прийняті до набрання чинності цим законом, підлягають приведенню у відповідність з цим законом. З урахуванням викладеного, позивач вказує на наявність підстав для виключення абз. 17 п/п 8.4 п.8 нової редакції договору оренди землі, викладеній в угоді про поновлення та про внесення змін та доповнень до договору оренди земельної ділянки від 03 вересня 2013 року, посвідченій Кравченко Н.П., приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу та зареєстрованій в реєстрі за №169.

Представник відповідача в судовому засіданні 18.05.2015 проти заявленого позову заперечував. У письмовому відзиві наголошував на тому, що рішення Київської міської ради від 21.12.2006 № 374/431, яким ПП «Метал-Сервіс» та ГО «Київська міська спілка автомобілістів» надано в спільну короткострокову оренду на 5 років земельну ділянку площею 1,91 га для будівництва житлового комплексу з об'єктами побутової та адміністративної інфраструктури та підземним паркінгом на просп. Героїв Сталінграда, 2-б в Оболонському районі м. Києва - є чинним, в установленому порядку - не скасовано, і саме наведеним рішенням встановлено обов'язок перерахування коштів. Крім того, відповідач вказував на те, що обумовлені законом підстави для внесення змін до умов договору оренди - відсутні.

Третя особа в судове засідання 18.05.2015 представників не направила, причин неявки представників суд не повідомила. Про проведення судового засідання повідомлена належним чином за адресою свого місцезнаходження.

Згідно із п. 3.9.2 постанови N 18 від 26.12.2011 Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

За таких обставин, з метою дотримання процесуальних строків вирішення спору, суд дійшов висновку, що наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення у відповідності до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, а неявка представників третьої особи не перешкоджає вирішенню справи по суті за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Київської міської ради №374/431 від 21.12.2006 "Про передачу земельної ділянки" затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки Громадській організації "Київська міська спілка автомобілістів" та Приватному підприємству " Метал-Сервіс " для будівництва житлового комплексу з об'єктами побутової та адміністративної інфраструктури та підземним паркінгом на просп. Героїв Сталінграда, 2-б в Оболонському районі міста Києва; передано Громадській організації "Київська міська спілка автомобілістів" та Приватному підприємству " Метал-Сервіс ", за умови виконання п. 3 цього рішення, в спільну короткострокову оренду на 5 років земельну ділянку площею 1,91 га для будівництва, житлового комплексу з об'єктами побутової та адміністративної інфраструктури та підземним паркінгом на просп. Героїв Сталінграда, 2-б в Оболонському районі міста Києва за рахунок міських земель, не наданих у власність чи користування.

Пунктом 3.11 рішення Київської міської ради №374/431 від 21.12.2006 р. "Про передачу земельної ділянки" на Громадську організацію "Київська міська спілка автомобілістів" та Приватне підприємство "МЕТАЛ-СЕРВІС" покладено обов'язок перерахувати місту кошти через Головне управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) як компенсацію витрат за інженерну підготовку та гідронамив території.

19.01.2007 між Київською міською радою, Громадською організацією "Київська міська спілка автомобілістів" та Приватним підприємством " Метал-Сервіс" укладено Договір оренди земельної ділянки, за умовами якого відповідач, на підставі рішення Київської міської ради від №374/431 від 21.12.2006, зобов'язався за актом приймання-передачі передати, а ПП "Метал-Сервіс" та ГО "Київська міська спілка автомобілістів" - прийняти в спільну оренду (строкове платне користування) земельну ділянку площею 1,9139 га для будівництва, житлового комплексу з об'єктами побутової та адміністративної інфраструктури та підземним паркінгом на просп. Героїв Сталінграда, 2-б в Оболонському районі міста Києва строком на 5 років.

07.09.2012 між Київською міською радою, Громадською організацією "Київська міська спілка автомобілістів" та Приватним підприємством " Метал-Сервіс" укладено Угоду про поновлення та про внесення змін та доповнень до договору оренди земельної ділянки, якою зокрема сторони дійшли згоди поновити на 5 років договір оренди земельної ділянки площею 1,91 га для будівництва житлового комплексу з об'єктами побутової та адміністративної інфраструктури та підземним паркінгом на просп. Героїв Сталінграда, 2-б в Оболонському районі м. Києва.

Відповідно до п. 8.4 Договору (в редакції Угоди про поновлення та внесення змін та доповнень до Договору оренди земельної ділянки від 03.09.2013 р.) ПП "Метал-Сервіс" та ГО "Київська міська спілка автомобілістів" зобов'язались перерахувати місту кошти через Головне управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) як компенсацію витрат за інженерну підготовку та гідронамив території.

31.07.2013 між Департаментом економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Громадською організацією "Київська міська спілка автомобілістів" та Приватним підприємством "Метал-Сервіс" було укладено Договір пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва №174 пунктом 1.1 якого визначено, що предметом цього договору є сплата забудовником-1 (ПП "Метал-Сервіс") пайової участі (внесків) на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва у зв'язку з будівництвом житлового комплексу з об'єктами побутової та адміністративної інфраструктури та підземним паркінгом на просп. Героїв Сталінграда, 2-б в Оболонському районі міста Києва, а саме:

І черга: житлового будинку №1 секції 1-1, 1-2 (загальна площа квартир 10519,30 кв.м) з нежитловими приміщеннями (офіси) загальною площею 1264,60 кв.м. (за даними БТІ);

ІІ черга: житлового будинку №1 секція 1-3 (загальна площа квартир 7676,55 кв.м.) з нежитловими вбудованими приміщенням (офіси) загальною площею 782,05 кв.м.

Відповідно до п.п. 1.2, 1.2.1, 1.2.2 Договору, розмір пайового внеску становить: у зв'язку із будівництвом І черги (секції 1-1, 1-2), відповідно розрахунків 1.1 та 1.2 від 26.07.2013 р., 2 965,11 тис. грн. (без ПДВ); у зв'язку із будівництвом ІІ черги (секція 1-3), відповідно до розрахунків 2.1 та 2.2 від 26.07.2013 р., 2 066,20 тис. грн.. (без ПДВ) та підлягає уточненню після надання фактичних даних технічної інвентаризації та техніко-економічних показників ІІ черги об'єкту, визначеного в п. 1.1 цього договору.

Забудовник-1 зобов'язаний перерахувати пайовий внесок за І чергу будівництва у сумі 2 965,11 тис. грн. (без ПДВ) та за ІІ чергу будівництва у сумі 2 066,20 тис. грн.. (без ПДВ) на умовах, визначених у цьому договорі (п. 2.1 Договору).

Пунктом 2.2 Договору визначено, що забудовник-1 та забудовник-2 зобов'язані до введення ІІ черги об'єкту, визначеного в п. 1.1 цього договору, в експлуатацію звернутися до Департаменту економіки та інвестицій для проведення остаточних розрахунків пайового внеску за фактичними техніко-економчними показниками.

Довідкою №050/18-6547 від 01.08.2013 р. Департамент економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) підтвердив, що ПП "Метал-Сервіс" та ГО "Київська міська спілка автомобілістів" виконали умови Договору пайової участі №174 від 31.07.2013 р.

Згідно із п. 10 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву" від 16.09.2008 р. №509-VІ Закон України "Про планування і забудову територій" доповнено ст. 27-1 згідно з частиною 8 якої органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів, крім пайової участі (внеску) замовника, встановленої цією статтею.

Законом України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" № 800-VІ від 25.12.2008 р. внесено зміни до ч. 8 ст. 27-1 Закону України "Про планування і забудову територій" та встановлено, що органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема, житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі (внеску) замовника, встановленої цією статтею.

17.02.2011 р. Верховною Радою України прийнято Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" (набрав чинності з 12.03.2011 р.) частиною 7 статті 40 якого закріплено, що органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, передбаченої цією статтею, а також крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 30 цього Закону.

Відповідно до пункту 7 розділу V Прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" будь-які рішення органів місцевого самоврядування про надання замовником будівництва будь-яких послуг, передачу активів у будь-якій формі (матеріальній чи нематеріальній), передачу частини (відсоткової частки) площ прийнятих в експлуатацію об'єктів містобудування, крім пайової участі відповідно до цього Закону, прийняті до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із цим Законом.

Листом вих. №288 від 03.04.2014 р. ПП "Метал-Сервіс" звернулось до Київської міської ради з вимогами про визнання протиправним та скасувати рішення Київської міської ради III сесії V скликання №374/431 від 21.12.2006 р. в частині п.п. 3.11. п. 3, що стосується зобов'язань ПП "Мстал-Сервіс" та ГО "Київська міська спілка автомобілістів" щодо перерахування місту коштів через Головне управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) як компенсацію витрат за інженерну підготовку та гідронамив території, визнання протиправним, та внесення змін до договору оренди земельної ділянки 19.01.2007 р., а саме: виключити абз. 18 п.п. 8.4 п. 8, в якому міститься зобов'язання щодо перерахування місту коштів через Головне управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) як компенсацію витрат за інженерну підготовку та гідронамив території та визнання протиправним та виключення абз. 17 п.п. 8.4 п. 8 з нової редакції договору оренди земельної ділянки, викладеної в угоді про поновлення та про внесення змін та доповнень до договору оренди земельної ділянки 03.09.2013.

Листом №057025-4306 від 06.05.2014 Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повідомило ПП "Метал-Сервіс", що ним підготовлено проект рішення Київської міської ради з порушеного питання, який буде опрацьовано відповідно до Регламенту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Як встановлено судом, і що не заперечувалось сторонами спору, на момент вирішення спору рішення Київської міської ради від 21.12.2006 № 374/431, яким ПП «Метал-Сервіс» та ГО «Київська міська спілка автомобілістів» надано в спільну короткострокову оренду на 5 років земельну ділянку площею 1,91 га для будівництва житлового комплексу з об'єктами побутової та адміністративної інфраструктури та підземним паркінгом на просп. Героїв Сталінграда, 2-б в Оболонському районі м. Києва - є чинним, в установленому порядку - не скасовано.

Згідно зі статтею 202 Цивільного кодексу України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до частин 1-3, 5 статті 203 Цивільного кодексу України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства; особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності; волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі; правочин має вчинятися у формі, встановленій законом; правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

Частиною 1 статті 652 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання.

Частиною 2 статті 652 цього Кодексу встановлено, якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов:

1) в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане;

2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися;

3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору;

4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.

Отже, закон пов'язує можливість зміни договору безпосередньо не з наявністю істотної зміни обставин, а з наявністю чотирьох умов, визначених частиною 2 статті 652 вказаного Кодексу, при істотній зміні обставин.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону; замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Частиною 7 статті 40 цього ж Закону, визначено, що органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, передбаченої цією статтею, а також крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 30 цього Закону.

Пунктом 7 розділу V Прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що будь які рішення органу місцевого самоврядування про надання замовником будівництва будь-яких послуг, передачу активів у будь-якій формі (матеріальній чи нематеріальній), передачу частини (відсоткової частки) площ, прийнятих в експлуатацію об'єктів містобудування, крім пайової участі, прийняті до набрання чинності цим Законом, які на поточний момент не виконані у повному обсязі замовниками будівництва, підлягають приведенню у відповідність із цим Законом.

Частина 1 статті 33 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до статті 43 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Враховуючи вищенаведене, судом встановлено, що частиною 7 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", який набрав чинності вже після прийняття Київською міською радою №374/431 від 21.12.2006 "Про передачу земельної ділянки", встановлено необхідність приведення у відповідність до вказаного Закону саме рішень органу місцевого самоврядування, а не укладених на виконання наведених рішень договорів оренди земельних ділянок.

Як встановлено судом, і що не заперечувалось сторонами спору, на момент вирішення спору рішення Київської міської ради від 21.12.2006 № 374/431, яким ПП «Метал-Сервіс» та ГО «Київська міська спілка автомобілістів» надано в спільну короткострокову оренду на 5 років земельну ділянку площею 1,91 га для будівництва житлового комплексу з об'єктами побутової та адміністративної інфраструктури та підземним паркінгом на просп. Героїв Сталінграда, 2-б в Оболонському районі м. Києва - є чинним, в установленому порядку - не скасовано, а отже, істотна зміна обставин, з якими закон пов'язує внесення змін у договір - не настала в силу відсутності сукупності умов, встановлених ст. 652Цивільного кодексу України, у зв'язку з чим у суду відсутні правові підстави для внесення змін в укладений між сторонами правочин.

При цьому, суд враховує і те, що Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" не передбачає звільнення забудовників від зобов'язань, які виникли за раніше укладеними договорами, а лише передбачає можливість існування цих зобов'язань виключно в грошовій формі, що зокрема і було узгоджено сторонами в абз. 17 п/п 8.4 п.8 договору оренди землі, викладеному в угоді про поновлення та про внесення змін та доповнень до договору оренди земельної ділянки від 03 вересня 2013 року, посвідченій Кравченко Н.П., приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу та зареєстрованій в реєстрі за №169, щодо зобов'язання орендарів перерахувати місту кошти через Головне управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) як компенсацію витрат за інженерну підготовку та гідронамив території.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вимога позивача (з урахуванням заяви про зміну предмета позову) не є законною та обґрунтованою, не була доведена належними та допустимими доказами, а тому задоволенню не підлягає.

Судовий збір, відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, покладається судом на позивача.

Керуючись ст.ст. 33, 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Приватного підприємства "Метал-Сервіс" до Київської міської ради, за участю третьої особи Громадської організації "Київська міська спілка автомобілістів" про внесення змін до нової редакції договору оренди землі, викладеній в угоді про поновлення та про внесення змін та доповнень до договору оренди земельної ділянки від 03 вересня 2013 року, посвідченій Кравченко Н.П., приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу та зареєстрованій в реєстрі за №169, шляхом виключення абз. 17 п/п 8.4 п.8 щодо зобов'язання орендарів перерахувати місту кошти через Головне управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) як компенсацію витрат за інженерну підготовку та гідронамив території - відмовити повністю.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

дата підписання рішення - 25.05.2015.

Суддя О.М.Спичак