копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
18 червня 2015 р. Справа № 818/1978/15 Cуддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради, Управління капітального будівництва та дорожнього господарства ОСОБА_2 міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко" про визнання незаконним та скасування рішення, визнання дій та бездіяльності незаконними, зобов'язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
До ОСОБА_2 окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до ОСОБА_2 міської ради, Управління капітального будівництва та дорожнього господарства ОСОБА_2 міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко", в якому просить:
- визнати незаконним і скасувати рішення ОСОБА_2 міської ради «Про надання в постійне користування земельних ділянок підприємствам, установам, організаціям» від 28.11.2012 № 1920МР в частині надання Управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства земельної ділянки по вул. Інтернаціоналістів, 51-В під розміщення житлового будинку;
- визнати дії ТОВ «БВК Федорченко» щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку за адресою: вул. Інтернаціоналістів, 51-В у м. Суми незаконними;
- визнати бездіяльність посадових осіб ОСОБА_2 міської ради щодо невжиття заходів щодо припинення будівництва всупереч чинному законодавству багатоквартирного житлового будинку за адресою: вул. Інтернаціоналістів, 51-В у м. Суми незаконною;
- зобов'язати Управляння реконструкції та капітального будівництва ОСОБА_2 міської ради та ТОВ «БВК Федорченко» надати ОСОБА_1 іншу квартиру, взамін належної йому, площею не меншою, ніж та, яку позивач зараз займає, з видом на озеро Чеха.
Ухвалою ОСОБА_2 окружного адміністративного суду від 18.06.2015 відмовлено у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради, Управління капітального будівництва та дорожнього господарства ОСОБА_2 міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко" про визнання незаконним та скасування рішення, визнання дій та бездіяльності незаконними, зобов'язання вчинити дії в частині позовних вимог до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко" про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про те, що даний позов в частині вимог до ОСОБА_2 міської ради та Управління капітального будівництва та дорожнього господарства ОСОБА_2 міської ради не підсудний ОСОБА_2 окружному адміністративному суду з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої статті 5 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні", система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Частиною першою статті 10 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що сільські, селищні, міські, районні у містах ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до статті 11 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчим органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади -також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади. У сільських радах, що представляють територіальні громади або сільської ради виконавчий орган ради може не створюватися. У цьому випадку функції виконавчого органу (крім розпорядження земельними та природними ресурсами) здійснює сільський голова одноособово.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Таким чином, враховуючи приписи вказаних правових норм та те, що першим і другим відповідачами по даній справі є органи місцевого самоврядування, даний спір в частині вимог до ОСОБА_2 міської ради та Управління капітального будівництва та дорожнього господарства ОСОБА_2 міської ради підсудний місцевому загальному суду як адміністративному, що виключає можливість розгляду цієї справи ОСОБА_2 окружним адміністративним судом.
Згідно із пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Проте, повернення позовної заяви не позбавляє права позивача на звернення з нею до відповідного місцевого загального суду як адміністративного суду у встановленому законом порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 165, 185 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради, Управління капітального будівництва та дорожнього господарства ОСОБА_2 міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко" про визнання незаконним та скасування рішення, визнання дій та бездіяльності незаконними, зобов'язання вчинити дії в частині позовних вимог про: визнання незаконним і скасування рішення ОСОБА_2 міської ради «Про надання в постійне користування земельних ділянок підприємствам, установам, організаціям» від 28.11.2012 № 1920МР в частині надання Управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства земельної ділянки по вул. Інтернаціоналістів, 51-В під розміщення житлового будинку; визнання бездіяльності посадових осіб ОСОБА_2 міської ради щодо невжиття заходів щодо припинення будівництва всупереч чинному законодавству багатоквартирного житлового будинку за адресою: вул. Інтернаціоналістів, 51-В у м. Суми незаконною; зобов'язання Управляння реконструкції та капітального будівництва ОСОБА_2 міської ради надати ОСОБА_1 іншу квартиру, взамін належної йому, площею не меншою, ніж та, яку позивач зараз займає, з видом на озеро Чеха - повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко
З оригіналом згідно
Суддя Є.Д. Кравченко