ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПРО ЗАКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ В ЧАСТИНІ ЗАЯВЛЕНИХ ВИМОГ
18 червня 2015 року Справа № 808/2804/15 м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Каракуші С.М.
за участю секретаря Рибакової М.В.
представника позивача ОСОБА_1
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу
за поданням: Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
до: Публічного акціонерного товариства «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма»
про: зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків,
ВСТАНОВИВ:
Мелітопольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Запорізькій області звернулась з поданням до Публічного акціонерного товариства «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма» про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках ПАТ «РЕФМА» та заборону відчуження майна.
Судом з власної ініціативи поставлено питання щодо закриття подання в частині заявлених вимог про заборону відчуження платником податків майна.
Представник позивача проти закриття подання в частині заявлених вимог не заперечувала.
Згідно з пунктом першим частини 1 статті 157 Кодексу адміністративна судочинства України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Окремим видом судового провадження, відмінним від загального (позовного) є провадження у справах за поданням податкових органів, поданим на підставі статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до частини 1 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо: 1) зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків; 2) підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків; 3) стягнення коштів за податковим боргом; 4) зобов'язання керівника підприємства провести інвентаризацію основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, які перебували або перебувають під митним контролем чи використовувалися цим підприємством разом із товарами, які були поміщені у відповідний митний режим; 5) надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Згідно з частиною 5 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалою відмовляє у прийнятті подання у разі, якщо: 1) заявлено вимогу, не передбачену частиною першою цієї статті; 2) із поданих до суду матеріалів вбачається спір про право.
Враховуючи, що частиною першою статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено право органу доходів і зборів на звернення із поданням про заборону відчуження платником податків майна, суд приходить до висновку, що вимоги подання в цій частині підлягають закриттю.
Заявник в даному випадку має право на звернення до суду з позовом про заборону відчуження Публічним акціонерним товариством «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма» майна в загальному порядку позовного провадження.
Керуючись статтями 157, 160, 165, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Закрити провадження в адміністративній справі в частині заявлених вимог про заборону відчуження платником податків майна.
Повторне звернення з тим самим поданням не допускається.
Роз'яснити заявнику, що розгляд спору щодо заборони відчуження платником податків майна може бути здійснено в порядку позовного провадження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали, а в разі складення ухвали у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує - з дня отримання копії ухвали, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Каракуша