копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а-12888/08/0470
Категорія статобліку 6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 серпня 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Олійника В.М.
при секретарі Середа А.О.
за участю прокурора Киричок О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу з штрафних санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
25 листопада 2009 року прокурор м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі звернувся із адміністративним позовом до Дніпропетровського окружного адміністративного суду до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, в якому прокурор просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, р/р 26007501149631 (українська гривня) філія Центрально-міського відділення «Промінвестбанк», м. Кривий Ріг, МФО 305493; р/р 2600665965 (українська гривня) ВАТ «СЕБ БАНК» м. Київ, МФО 300175; р/р 26056001030001 (українська гривня), р/р 26001001030001 (українська гривня) філія ВАТ КБ «НАДРА» Дніпропетровське РУ, м. Дніпропетровськ, МФО 306016; р/р 2600832233912 (українська гривня) АБ «ДІАМАНТБАНК» м. Київ, МФО 320854) до бюджету (р/р №31110104700024 код платежу 21080911, одержувач УДК у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 24230992, МФО 805012) суму заборгованості з штрафної (фінансової ) санкції у розмірі - 10 000 грн. 00 коп.
В обґрунтування позову зазначено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа Кисляченко Олександр Сергійович станом на 11.11.08 р. має борг перед бюджетом в сумі 10 000 грн. 00 коп. зі штрафної (фінансової ) санкції, який виник в результаті несплати застосованої штрафної (фінансової) санкції, згідно рішення від 02.09.08 р. №0012092304, прийнятого на підставі акту від 21.08.08 р. №048102352304. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.
У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте подав заяву про розгляд справи без його участі та просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
Суд вважає, що відсутність відповідача в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши прокурора, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Прокурор м. Кривого Рогу Дніпропетровської області звернувся з позовом на захист порушених інтересів держави в особі уповноваженого державного органу - Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі.
Відповідно до п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладається представництво інтересів громадян чи держави в суді у випадках визначених Законом.
Відповідно до ст. 60 КАС України, у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
З матеріалів справи вбачається, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа Кисляченко Олександр Сергійович ( ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності рішенням виконкому Криворізької міської ради 20.05.2002 року, є платником податків і знаходиться на податковому обліку в Центральній міжрайонній державній податковій інспекції у м. Кривому Розі.
20.03.2007р. на підставі направлень фахівцями Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі проведена перевірка господарської одиниці позивача - турагенства, що розташоване за адресою : вул. Єсеніна, 9 м. Кривий Ріг та належить фізичній особі-підприємцю Кисляченко Олександру Сергійовичу, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, про що складений акт №048102352304 від 21.08.2008 р.
Як зазначено в акті, в ході проведення перевірки встановлені порушення ст.3, п.п. 1,2 п.6 ст.9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95-ВР та п.п. 2.2, п. 2.6 Положення про введення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Нацбанку України від 15.12.04 р. №637.
На підставі висновків акту перевірки відповідачем за порушення позивачем Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95-ВР , із змінами та доповненнями, Положення про введення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Нацбанку України від 15.12.04 р. №637, з урахуванням вимог п.1 ст.17 вказаного Закону, прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0012092304 від 02.09.2008 року. Згідно вказаного рішення до позивача застосовані штрафні санкції в загальній сумі 10000,00 грн.
Рішення Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0012092304 від 02.09.2008 року позивачем в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалось.
Приписами ст.ст. 8, 9, 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції органів державної податкової служби, до яких належать, зокрема, здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому порядку.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу», органи державної податкової служби, у випадках, в межах компетенції та порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль: за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Відповідно до пунктів 1, 2 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
У відповідності до п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог вказаної норми права до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.
Згідно ст.25 Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Таким чином позов прокурора підлягає задоволенню в повному обсязі.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 122, 162 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1, р/р 26007501149631 (українська гривня) філія Центрально-міського відділення «Промінвестбанк», м. Кривий Ріг, МФО 305493; р/р 2600665965 (українська гривня) ВАТ «СЕБ БАНК» м. Київ, МФО 300175; р/р 26056001030001 (українська гривня), р/р 26001001030001 (українська гривня) філія ВАТ КБ «НАДРА» Дніпропетровське РУ, м. Дніпропетровськ, МФО 306016; р/р 2600832233912 (українська гривня) АБ «ДІАМАНТБАНК» м. Київ, МФО 320854) на користь державного бюджету (р/р №31110104700024 код платежу 21080911, одержувач УДК у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 24230992, МФО 805012) суму заборгованості з штрафної (фінансової ) санкції у розмірі 10 000 грн. 00 коп. (десять тисяч гривень 00 коп.)
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 31 серпня 2009 року.
Суддя В.М.Олійник
З оригіналом згідно.
Суддя Олійник В.М.