Ухвала суду № 45103376, 15.06.2015, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2015
Номер справи
809/2352/15
Номер документу
45103376
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"15" червня 2015 р.Справа № 809/2352/15

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши матеріали адміністративного

позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАД"

до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області

про визнання дій неправомірними та незаконними, зобов'язання до вчинення дій та скасування повідомлення про реалізацію,-

В С Т А Н О В И В:

12 червня 2015 року Товариство з обмеженою відповідальністю "ВАД" звернулося до суду з адміністративним позовом до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та незаконними, зобовязання до вчинення дій та скасування повідомлення про реалізацію.

Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі та дотримання позивачем вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.

За приписами частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

У відповідності до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

В свою чергу зі змісту частини 4 статті 105 слідує, що адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Щодо змісту позовних вимог та викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, суд зазначає наступне.

В позовній заяві позивач просить:

1. Прийняти дану позовну заяву до свого провадження та розглянути її по суті;

2. Визнати дії державного виконавця Сапіжака Івана Івановича відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Івано-Франківської області та дії посадових осіб управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області щодо передачі на реалізацію автогазозаправочного пункту, який складається з операторної (матеріал стіна-цегла) в плані позначеною літерою А, загальною площею 19,9 кв.м., автогазозаправної модульної станції та газової колонки неправомірними та незаконними;

3. Зобовязати державного виконавця Сапіжака Івана Івановича відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Івано-Франківської області та начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Івано-Франківської області припинити реалізацію автогазозаправочного пункту, який складається з операторної (матеріал стіна-цегла) в плані позначеною літерою А, загальною площею 19,9 кв.м., автогазозаправної модульної станції та газової колонки.

4. Зобовязати начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Івано-Франківської області повернути документи щодо передачі на реалізацію автогазозаправочного пункту, який складається з операторної (матеріал стіна-цегла) в плані позначеною літерою А, загальною площею 19,9 кв.м., автогазозаправної модульної станції та газової колонки у відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Івано-Франківської області.

5. Скасувати повідомлення про реалізацію автогазозаправочного пункту, який складається з операторної (матеріал стіна-цегла) в плані позначеною літерою А, загальною площею 19,9 кв.м., автогазозаправної модульної станції та газової колонки.

Таким чином, в пункті 2 позовних вимог позивач просить визнати дії невизначеного кола посадових осіб Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області щодо передачі на реалізацію автогазозаправочного пункту, який складається з операторної (матеріал стіна-цегла) в плані позначеною літерою А, загальною площею 19,9 кв.м., автогазозаправної модульної станції та газової колонки, неправомірними та незаконними. Дана позовна вимога унеможливлює прийняття судом всебічного та обґрунтованого судового рішення по даній справі, так як невідомо дії яких саме посадових осіб слід досліджувати в судовому засіданні та давати їм належну правову оцінку.

Щодо вимоги про зобовязання державного виконавця Сапіжака І.І. Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Івано-Франківської області та начальника Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Івано-Франківської області припинити реалізацію майна, зазначеного в пункті 3 позовних вимог, то позивачем в позовній заяві не наведено жодного обґрунтування, з посиланням на конкретні норми законодавства, щодо компетенції вказаних посадових осіб державної виконавчої служби на вчинення таких дій, рішень, форми їх реалізації. Аналогічно, позивачем в позовній заяві не наведено жодного обґрунтування позовної вимоги про зобовязання начальника Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Івано-Франківської області повернути документи щодо передачі на реалізацію майна (пункт 4 прохальної частини позовної заяви).

Також позивач заявляючи вимогу до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Івано-Франківської області про скасування повідомлення про реалізацію автогазозаправочного пункту, який складається з операторної (матеріал стіна-цегла) в плані позначеною літерою А, загальною площею 19,9 кв.м., автогазозаправної модульної станції та газової колонки суду, не викладено жодного обґрунтування, з посиланням на норми права, про те, що вказане повідомлення є рішенням субєкта владних повноважень, що воно прийнято відповідачем у справі - Управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції Івано-Франківської області та правових підстав для його скасування.

З огляду на вказане, суд дійшов висновку про те, що позивачу слід привести позовну заяву у відповідність до вимог статей 105, 106, 181 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до вимог частини 1 статті 108 згаданого Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАД" до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та незаконними, зобов'язання до вчинення дій та скасування повідомлення про реалізацію - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 23 червня 2015 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ ОСОБА_1