Суддя першої інстанції - Ісаєнко Ю.А.
Суддя-доповідач - Малашкевич С.А.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
07 серпня 2009 року справа № 2а-1001/09/0570
зал судового засідання у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Малашкевич С.А.
суддів: Геращенко І.В.
Арабей Т.Г.
| при секретарі судового засідання | Літвіновій Л.О. | за участю представників: |
| від позивача: | Не прибули | від відповідачів : | Не прибули |
| розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу | Державної податкової інспекції у м. Краматорську | на постанову | Донецького окружного адміністративного суду | від | 04 червня 2009 р. | у справі | №2а-1001/09/0570 | за позовом | ТОВ «КСІ-У» | до відповідачів | 1)Жовтневої міжрайонної Державної податкової інспекції у м. Маріуполі 2)Державної податкової інспекції у м. Краматорську | про | Визнання дій неправомірними та визнання недійсним рішення,-
ВСТАНОВИЛА: Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 04 червня 2009р. частково задоволено позовні вимоги ТОВ «КСІ-У» до Жовтневої міжрайонної Державної податкової інспекції у м. Маріуполі, Державної податкової інспекції у м. Краматорську внаслідок чого визнано недійсним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у м. Краматорську від 19.12.08р. № 0005712304 в частині застосування штрафних санкцій у розмірі 7820,00грн. В апеляційній скарзі Державна податкова інспекція у м. Краматорську просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Представники сторін до судового засідання не прибули, хоча належним чином були повідомлені про час та місце його проведення. Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне. Першим відповідачем була проведена перевірка залу гральних автоматів, що належить позивачеві, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, за результатами якої складений акт № 0228/05/81/23/33792358 від 03.12.2008р., на підставі та за висновками якого другим відповідачем було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.12.2008р. № 0005712304, яким за порушення п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 7820 грн. Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про неправомірність рішення № 0005712304 другого відповідача про застосування до позивача штрафних санкцій в сумі 7820 грн. Згідно до п.2 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку. За приписами ст.15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Перевірка позивача була здійснена згідно з наказом начальника Жовтневої МДПІ м. Маріуполя, на підставі відповідних направлень, державними податковими інспекторами цієї податкової інспекції. З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що перевірка позивача була здійснена першим відповідачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством. Підставою для застосування штрафних санкцій послужило встановлене актом перевірки порушення позивачем вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстрів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776 від 01.06.00 року щодо не проведення розрахункової операції через РРО, натомість проведення розрахунків через гральні автомати, які не зареєстровані в органах ДПС та не переведені у фіскальний режим. Згідно до п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Як встановлено у справі, позивач використовує у своїй діяльності гральний автомат, на якому відсутні фіскальні функції. Виходячи із специфіки роботи грального автомата, надання права на гру відбувається без участі оператора (обслуговуючий персонал), який взагалі не приймає грошові кошти. Тобто, гральний автомат виступає як суб'єкт надання цього права, а оператор, не може впливти на процес надання послуги і виключений з нього. Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001р. N 121 «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій” Міністерство промислової політики зобов'язано було забезпечити організацію розроблення автоматів з продажу товарів (послуг), які відповідатимуть зазначеним вимогам, а також запам'ятовуючих пристроїв (фіскальної пам'яті) для оснащення автоматів, що вже діють. Однак, нормативно обґрунтовані технічні вимоги до автоматів з продажу товарів (послуг), а також запам'ятовуючі пристрої (фіскальна пам'ять) для оснащення діючих автоматів відсутні, оскільки вимога п. 2 Постанови № 121 не виконана. Натомість, держава дозволяє суб'єктам господарювання використовувати ігрові автомати таких моделей, що підтверджується наявністю у позивача ліцензії. З урахуванням викладеного, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції щодо відсутності підстав для застосування до позивача відповідальності у вигляді штрафних санкцій. Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Керуючись статтями 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, - УХВАЛИЛА: Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Краматорську на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 04 червня 2009 р. по справі № 2а-1001/09/0570 - залишити без задоволення. Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 04 червня 2009р. по справі №2а-1001/09/0570 - залишити без змін. Ухвала прийнята у нарадчій кімнаті, повний текст проголошений у судовому засіданні. Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення. Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Головуючий: Малашкевич С.А.
Судді: Геращенко І.В. Арабей Т.Г.