Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2009 р. справа № 2а-19181/08/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Стирана В.В.
при секретарі Цургановій Г.В.
за участю
представника позивача
Куржупової Я.В.
представника відповідача
Якименка Д.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державного відкритого акціонерного товариства
«Трест «Донецькшахтобуд» в особі
Шахтобудівельного управління -7
до Управління Пенсійного фонду України у
Ворошилівському районі міста Донецька
про визнання рішень недійсними
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державного відкритого акціонерного товариства «Трест «Донецькшахтобуд» в особі Шахтобудівельного управління -7, звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Ворошилівському районі міста Донецька про визнання рішень недійсними.
В обґрунтування позову вказав, що УПФУ у Ворошилівському районі міста Донецька були прийняті рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків до ДВАТ «Донецькшахтобуд» № 1817/03-51/25115543, № 1818/03-51/25115543, №1819/03-51/25115543, № 1820/03-51/25115543, № 1821/03-51/25115543 від 26.08.2008 року.
Вважає, що вищевказані рішення є незаконними та винесеними УПФУ у Ворошилівському районі міста Донецька в порушення законодавче визначених вимог щодо нарахування штрафу та пені на суми страхових внесків, які не були сплачені.
За позивачем по Шахтобудівельному управлінню -7 дійсно існувала недоїмка по сплаті страхових внесків по лютий 2008 року. С березня 2008 року фактично позивачем було сплачено страхові внески за поточний період та частково погашав недоїмку, а не недоїмку, пеню чи фінансові санкції за інший період, як вважає Управління Пенсійного фонду України у Ворошилівському районі міста Донецька. В даний момент позивачем недоїмка погашена повністю.
Тому просить визнати недійсним спірні рішення Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, вважає його необґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню,суду надав письмові заперечення, просив у позові відмовити.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін у справі, дослідивши письмові докази, вважає встановленим наступне.
Шахтобудівельне управління -7 ДВАТ «Трест «Донецбкшахтобуд» зареєстроване в УПФУ у Ворошилівському районі міста Донецька як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування 10.03.1998 року за № 05-15-01-7738.
УПФУ у Ворошилівському районі міста Донецька є суб’єктом владних повноважень, яке в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженого Постановою КМУ від 24 жовтня 2007 р. N 1261, Положення про управління Пенсійного Фонду України в районах, містах, районах у містах, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 р. N 8-2 зі змінами та доповненнями , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 р. N 442/6730.
Згідно розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за січень 2008 року загальна сума страхових внесків складає 22145,05 грн.
Згідно розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за лютий 2008 року загальна сума страхових внесків складає 88241,24 грн.
Згідно розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за березень 2008 року загальна сума страхових внесків складає 122140,39 грн.
Згідно розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень 2008 року загальна сума страхових внесків складає 122941,76грн.
Згідно розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за травень 2008 року загальна сума страхових внесків складає 125887,44 грн.
Згідно розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за червень 2008 року загальна сума страхових внесків складає 139753,84 грн.
Згідно розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за липень 2008 року загальна сума страхових внесків складає 167071,11 грн.
Грошові кошти, які перераховані позивачем по вказаним розрахункам, були зараховані УПФУ у Ворошилівському районі міста Донецька в порядку календарної черговості в рахунок погашення заборгованості зі страхових внесків попередніх періодів, зазначених у платіжних дорученнях, копії який знаходяться у матеріалах справи.
Згідно рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків № 1817/03-51/25115543 від 26.08.2008 року, начальником управління УПФУ у Ворошилівському районі міста Донецька на підставі п.2 ч.9 ст.106 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за несвоєчасну сплату позивачем страхових внесків за були застосовані фінансові санкції у вигляді стягнення суми штрафу у розмірі 27739,93 грн. та нарахована пеня в розмірі 6909,70 грн.
Згідно рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків № 1818/03-51/25115543 від 26.08.2008 року, начальником управління УПФУ у Ворошилівському районі міста Донецька на підставі п.2 ч.9 ст.106 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за несвоєчасну сплату позивачем страхових внесків за були застосовані фінансові санкції у вигляді стягнення суми штрафу у розмірі 21560,34 грн. та нарахована пеня в розмірі 6741,88 грн.
Згідно рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків № 1819/03-51/25115543 від 26.08.2008 року, начальником управління УПФУ у Ворошилівському районі міста Донецька на підставі п.2 ч.9 ст.106 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за несвоєчасну сплату позивачем страхових внесків за були застосовані фінансові санкції у вигляді стягнення суми штрафу у розмірі 31551,84 грн. та нарахована пеня в розмірі 9997,59 грн.
Згідно рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків № 1820/03-51/25115543 від 26.08.2008 року, начальником управління УПФУ у Ворошилівському районі міста Донецька на підставі п.2 ч.9 ст.106 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за несвоєчасну сплату позивачем страхових внесків за були застосовані фінансові санкції у вигляді стягнення суми штрафу у розмірі 591,25 грн. та нарахована пеня в розмірі 153,72 грн.
Згідно рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків № 1821/03-51/25115543 від 26.08.2008 року, начальником управління УПФУ у Ворошилівському районі міста Донецька на підставі п.2 ч.9 ст.106 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за несвоєчасну сплату позивачем страхових внесків за були застосовані фінансові санкції у вигляді стягнення суми штрафу у розмірі 9749,39 грн. та нарахована пеня в розмірі 2060,48 грн.
ДВАТ «Трест «Донецькшахтобуд» протягом березня – червня 2008 року здійснює сплату страхових внесків в момент отримання грошових коштів на виплату заробітної плати і протягом базового періоду з визначенням призначення платежу в платіжних дорученнях як сплата поточної заборгованості.
Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються ЗУ № 1058 від 09.07.2003р. «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
По справі проведено судово - економічну експертизу, висновок якої № 6081/24 від 03.04.2009 року знаходиться у матеріалах справи.
Експертом зазначено, що оспорювані позивачем рішення застосовані за період з 30.07.2007 року по 17.07.2008 року, а розрахунок штрафних санкцій та пені надано за період з 21.02.2004 року по 17.07.2008 року експерту не надано можливим визначити суму зобов’язань та граничний термін сплати, по яких УПФУ у Ворошилівського району міста Донецька застосовано фінансові санкцій та пеню згідно спірних рішень.
Як встановлено експертом, згідно призначення платежу у наданих первинних документах суми страхових внесків за березень-червень 2008 року значиться направлені до сплати до настання граничного терміну сплати. На підставі первинних документів, картки особового рахунку та вимог п.5 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» має місце існування недоїмки по сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду Шахтобудівельним управлінням – 7 ДВАТ «Трест «Донецькшахтобуд»: 33,2 % за березень 2008 року з 21.04.2008 року по 14.05.2008 року, квітень 2008 року з 20.05.2008 року по 13.06.2008 року, травень 2008 року з 20.06.2008 року по 11.07.2008 року, за червень 2008 року недоїмки не значиться , нараховані страхові внески погашені за рахунок переплати. 1-5% за березень 2008 року з 21.04.2008 року по 13.06.2008 року, квітень 2008 року з 20.05.2008 року по 13.06.2008 року, квітень 2008 року , травень 2008 року з 20.06.2008 року по 11.07.2008 року,за червень 2008 року з 21.07.2008 року по 13.08.2008 року.
Судом приймається висновок експерта зважаючи на наступне.
У відповідності до ст.1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізична особа, яка використовує працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, який використовує працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України,
страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
У відповідності до ст. 18 цього закону розмір страхових внесків, у тому числі розмір частини внесків, що спрямовуються до Накопичувального фонду, встановлює Верховна Рада України відповідно для страхувальників і застрахованих осіб за результатами актуарних розрахунків, виходячи з того, що вони повинні забезпечувати надання особам пенсійних виплат і соціальних послуг, передбачених цим Законом, а також покриття адміністративних витрат для забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно ст. 19 Закону страхові внески до солідарної системи нараховуються: для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності».
У відповідності до п.4 ст.20 Закону сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду.
Терміни сплати і обов’язки страхувальника з цим пов’язані встановлені п.6 ст.20 Закону. Нормою закону передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць.
При цьому в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати.
У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду.
У разі несплати авансових платежів до страхувальників застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення із цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій ( п.2 ст. 106 Закону).
У разі несвоєчасної сплати страхувальником страхових внесків і наявності у нього заборгованості по сплаті недоїмки, штрафної санкції та пені, Законом встановлений порядок зарахування сум, що надходять від страхувальника. Норма п. 5 ст. 106 Закону складається із двох гіпотез та двох диспозицій.
Перша диспозиція статті визначає дії органу Пенсійного фонду по зарахуванню сум, що надходять від страхувальника або державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки. В цьому випадку, тобто коли страхувальник визначає призначення платежу на сплату недоїмки, суми страхових внесків, що надійшли погашають суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення.
В тому ж випадку, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій. Таким чином, норми другої диспозиції п.5 ст.106 Закону встановлюють черговість погашення страхувальниками різних складових частин заборгованості перед Пенсійним фондом, але не встановлюють залежність від дати виникнення заборгованості. Тобто, поки у страхувальника існує заборгованість по сплаті страхових внесків (недоїмка), поточні платежі не повинні зараховуватись у сплати фінансових санкції та пені.
Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про зобов’язання та її розкриття у фінансовій звітності визначені П(С)БО 11 «Зобов’язання» , затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №20 від 31.01.2000 року. Це Положення (стандарт) застосовується з урахуванням особливостей оцінки та розкриття інформації щодо зобов’язань, які встановлені іншими нормативними документами. У Законі України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» надається визначення зобов’язань як категорії бухгалтерського обліку та фінансової звітності: «зобов'язання - заборгованість підприємства, що виникла внаслідок минулих подій і погашення якої в майбутньому, як очікується, приведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють у собі економічні вигоди». Зобов’язання визнається, якщо його оцінка може бути достовірно визначена та існує ймовірність зменшення економічних вигод у майбутньому внаслідок його погашення. Порядок класифікації зобов’язань визначено П(С)БО 2 «Баланс» та ПБО 11 «Зобов’язання». За тривалістю терміну погашення заборгованості виділяють поточні та довгострокові. Поточні зобов’язання – зобов’язання які будуть погашені протягом операційного циклу підприємства або повинні бути погашені протягом дванадцяти місяців, починаючи з дати балансу. Зобов’язання зі сплати страхових внесків відноситься до заборгованості, яка виникає у зв’язку з нарахуванням витрат на заробітну плату.
Позивач одночасно з нарахуванням заробітної плати робітникам за відпрацьований час і відображені в бухгалтерському обліку поточного зобов’язання по її виплаті, здійснює і нарахування поточної заборгованості по страховим внескам. При цьому у відповідності до п.11 Положення (Стандарту) бухгалтерського обліку 11 «Зобов’язання», поточні зобов’язання включають: поточну заборгованість за розрахунками з позабюджетних платежів, за розрахунками зі страхування, за розрахунками з оплати праці. Отримуючи грошові кошти на виплату поточної заборгованості з заробітної плати, позивач здійснює сплату поточних сум страхових внесків, які є авансовими платежами до Пенсійного фонду.
Крім цього, у відповідності до п.10.11 розд.10 Інструкції про порядок обчислення та сплати страховиками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, в редакції затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 18.01.2007 р. № 2-2, при здійснені органом Пенсійного фонду самостійного перерозподілу отриманих від страхувальника страхових внесків, протягом п'яти робочих днів після закінчення базового звітного місяця орган Пенсійного фонду складає повідомлення, у якому міститься інформація про суми розподілу сплачених коштів, за формою згідно з додатком 22 цієї Інструкції, яке надсилається (вручається) платнику. При цьому корінець повідомлення залишається в органі Пенсійного фонду.
Повідомлення вважається надісланим (врученим) платнику, якщо його передано посадовій особі юридичної особи або фізичній особі - суб'єкту підприємницької діяльності, адвокату, приватному нотаріусу, під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення. Дата відправлення проставляється на корінці повідомлення.
Відповідачем не надано до суду доказів видачі позивачу повідомлень про перерозподіл отриманих страхових внесків та законності його дій по зміні призначення платежу.
Посадові особи органів Пенсійного фонду України зобов’язані дотримуватись Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ , організацій, забезпечувати виконання покладених на органи Пенсійного фонду функцій та повною мірою використовувати надані їм права ( ст. 63 Закону України № 1058 від 09.07.03 р. «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»). Змінюючи призначення платежу на свій розсуд без повідомлення позивача, відповідач діяв з перевищенням своїх повноважень.
У пункті 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних стравах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відвідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач не довів правомірність своїх дій по зарахуванню поточних платежів страхувальника в рахунок штрафних санкцій та пені в порядку календарної черговості виникнення заборгованості по їх сплаті.
Суд приходить до переконання, що оскаржуване рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату(неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків є прийнятими з порушенням норм діючого законодавства і підлягає визнанню частково протиправним виходячи із наступного.
Стаття 86 КАС України передбачає, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному досліджені. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили.
Пункти 1 та 9 абзацу 3 статті 2 КАС України передбачають, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачено Конституцією та Законами України; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.
У відповідності до п.2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
У відповідності до Закону (п.9 ст. 106) Виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, у вигляді штрафу, який розраховується залежно від строку затримки платежу в розмірі:
10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідачем не доведено правомірність прийняття вищезазначених спірних рішень щодо нарахування штрафних санкцій та пені.
Суд вважає, що вимоги позивача про визнання не дійсними рішень про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату, або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків до Пенсійного фонду обґрунтовані на законодавстві та підлягають задоволенню, а саме суд вважає необхідним визнати недійсним рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або не своєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду.
Відповідно до ст. 94 КАС України суд стягує з Державного бюджету України на
користь позивача судові витрати у сумі 3,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003р. ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 185, 186, 254, суд
П О С Т А Н О В И В
Позов Державного відкритого акціонерного товариства «Трест «Донецькшахтобуд» в особі Шахтобудівельного управління -7 до Управління Пенсійного фонду України у Ворошилівському районі міста Донецька про визнання рішень недійсними, задовольнити повністю.
Визнати недійсними рішення Управління Пенсійного фонду України у Ворошилівському районі міста Донецька № 1817/03-51/25115543, № 1818/03-51/25115543, №1819/03-51/25115543, № 1820/03-51/25115543, № 1821/03-51/25115543 від 26.08.2008 року Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або не своєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного відкитого акціонерного товариства «Трест «Донецькшахтобуд» суму судового збору у розмір 3,40 грн.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 30 липня 2009 року у присутності представників сторін.
Повний текст постанови виготовлений 04 серпня 2009 року.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Стиран В.В.