Постанова № 45036616, 02.06.2015, Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
02.06.2015
Номер справи
200/8592/15-п
Номер документу
45036616
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

02.06.2015

Провадження 3/200/1007/15

Справа 200/8592/15-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

2 червня 2015 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська, ОСОБА_1, за участю прокурора Карпенка Р.І., розглянувши матеріали справи, надіслані з прокуратури Бабушкінського району м. Дніпропетровська, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, раніше працюючої на посаді головного спеціаліста відділу сімї, молоді, фізкультури та спорту ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради, на теперішній час не працюючої, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, за ч.1 ст. 172-6 КпАП України,-

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до розпоряджень голови ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради № 58/3-к від 18.06.2013 року та № 130/1-к від 11.12.2013 року у період з 18.06.2013 року по 20.10.2013 року ОСОБА_2 обіймала посаду головного спеціаліста відділу сімї, молоді, фізкультури та спорту ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Карла Лібкнехта, 70. Також їй було присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах відповідної 7-ої категорії. 28.12.2007 року ОСОБА_2 складено присягу. Таким чином, ОСОБА_2, будучі в період з 18.06.2013 року по 20.12.2013 року посадовою особою місцевого самоврядування відповідно до п.п в п.1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції , являлася субєктом відповідальності за корупційні правопорушення.

Згідно зі ст. 19 Конституції України посадові особи органів місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.3 ст. 24 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні та ч.2 ст. 7 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування, а в Автономній Республіки Крим також нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Крім того, п.1 ч.1 ст. 8 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування до основних обовязків посадових осіб місцевого самоврядування віднесено додержання Конституції і законів України. Статтями 12 та 23 зазначеного закону передбачено, що на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України Про засади запобігання і протидії корупції ; особи, винні у порушенні законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, притягуються до цивільної, адміністративної або кримінальної відповідальності згідно із законом.

Статтею 17 Закону України Про правила етичної поведінки визначено, що особи, уповноважені на виконання функцій місцевого самоврядування, в установленому Законом України Про засади запобігання і протидії корупції порядку щороку подають за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру.

Також відповідно до п.2 ч.1 ст. 12 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції субєкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за період, неохоплений раніше поданими деклараціями. Субєкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобовязані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.

Як посадова особа місцевого самоврядування ОСОБА_2 ознайомлена з попередженнями про обмеження, повязані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, а також із загальними правилами поведінки державного службовця, зобовязалася їх дотримуватися.

Проте, ОСОБА_2, як при звільненні 20.12.2013 року з посади головного спеціаліста відділу сімї, молоді, фізкультури та спорту ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради, так і упродовж одного року після звільнення не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

При цьому уповноваженою особою ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради з питань запобігання та виявлення корупції розяснено ОСОБА_2 (при звільненні) положення п.2 ч.1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та обовязок щодо подання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.

Відповідно до пояснення начальника загально-організаційного відділу та по роботі зі зверненнями громадян ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради ОСОБА_4, до функціональних обовязків якої входить контроль за веденням особових справ співробітників ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради та прийняття і опрацювання декларацій про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, колишнім головним спеціалістом відділу сімї, молоді, фізкультури та спорту ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради ОСОБА_2 після звільнення та станом на 19.03.2015 рік не подано декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік. Крім того, відповідно до Книги вхідної кореспонденції ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради станом на 19.03.2015 року декларація про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік від ОСОБА_2 не надходила.

Таким чином, ОСОБА_2, будучі посадовою особою місцевого самоврядування, а також субєктом декларування, в порушення вимог ст. 19 Конституції України, ч.3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч.2 ст. 7, п.1 ч.1 ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», ст. 17 Закону України «Про правила етичної поведінки», п.2 ч.1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», при звільненні та упродовж одного року після звільнення, а саме з 20.12.2013 року до 20.12.2014 року не подала до ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за період, неохоплений раніше поданими деклараціями ( з 01.01.2013 року по 20.12.2013 року), чим порушила вимоги фінансового контролю і вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст. 172-6 КУпАП.

У суді ОСОБА_2 свою провину визнала та пояснила, що вона з 18.06.2013 року по 20.10.2013 року працювала на посаді головного спеціаліста відділу сімї, молоді, фізкультури та спорту ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради. Їй було присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах відповідної 7-ої категорії. При прийомі на роботу вона була ознайомлена із обмеженнями згідно Закону України Про засади запобігання і протидії корупції. 20.12.2013 року вона звільнилася з роботи. Вона дійсно після звільнення упродовж року не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік, оскільки вважала, що після звільнення вже не потрібно складати декларацію.

Вислухавши ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що дії ОСОБА_2 містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, і провина ОСОБА_2 в його вчиненні повністю доведена матеріалами справи, а саме: копією особової картки № 275 ОСОБА_2, копією декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2012 рік згідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 року № 3206-VІ, копією заяви ОСОБА_2 про призначення на посаду головного спеціаліста відділу сімї, молоді, фізкультури та спорту ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради від 10.06.2013 року, копією розпорядження голови ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради № 58/3-к від 18.06.2013 року про призначення ОСОБА_2 на посаду головного спеціаліста відділу сімї, молоді, фізкультури та спорту ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради зі збереженням 13 рангу посадової особи місцевого самоврядування в межах відповідної 7-ої категорії присвоєний за попереднім місцем роботи, попередженням про обмеження, повязані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби та Законом України «Про правила етичної поведінки», з якими ОСОБА_2 була ознайомлена під підпис, копією посадової інструкції головного спеціаліста відділу сімї, молоді, фізкультури та спорту ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради, заявою ОСОБА_2 та розпорядженням голови ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради № 130/1-к від 11.12.2013 року про звільнення ОСОБА_2 з посади головного спеціаліста відділу сімї, молоді, фізкультури та спорту ОСОБА_3 районної у м. Дніпропетровську ради, та іншими матеріалами адміністративної справи.

При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, має на утриманні неповнолітню дитину; ступінь її вини та обставини, які пом'якшують її відповідальність щире розкаяння винної, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави, оскільки застосування саме такого стягнення буде достатнім для її виправлення і попередить нові правопорушення.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції від 23.10.2013 року з ОСОБА_2 на користь держави підлягає стягненню судовий збір.

На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 п. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у сумі 170 (сто сімдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНН НОМЕР_1) на користь держави судовий збір у розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. (УДКСУ у ОСОБА_3 районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, р/р 31210206700004, код платежу 22030001, Банк отримувача: ГУДКСУ в Дніпропетровській області, ЄДРПОУ 37989274, код ЄДРПОУ суду 02891368, МФО банку 805012).

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга чи протест прокурора подаються до апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська.

Суддя Н.О. Карягіна