Постанова № 45024949, 10.06.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2015
Номер справи
826/2854/15
Номер документу
45024949
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/2854/15 Головуючий у 1-й інстанції: Амельохін В.В.,

Суддя-доповідач: Кобаль М.І.

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 червня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Кобаля М.І.,

суддів: Аліменка В.О., Епель О.В.

при секретарі: Хмарській К.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Вінд Пауер», Приватного акціонерного товариства «Вітряний парк Очаківський», Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Лутугинський», Виробничо-енергетичного обєднання «Вітроенергопром», Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Новоазовський», Товариства з обмеженою відповідальністю «Ренджи Тростянець», Товариства з обмеженою відповідальністю «Ренджи Томашпіль», Товариства з обмеженою відповідальністю «Соларенерго» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 квітня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Вінд Пауер», Приватного акціонерного товариства «Вітряний парк Очаківський», Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Лутугинський», Виробничо-енергетичного обєднання «Вітроенергопром», Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Новоазовський», Товариства з обмеженою відповідальністю «Ренджи Тростянець», Товариства з обмеженою відповідальністю «Ренджи Томашпіль», Товариства з обмеженою відповідальністю «Соларенерго» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за участю третіх осіб: Державного підприємства «Енергоринок», Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Товариства з обмеженою відповідальністю «Віндкрафт України», Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Оптіма», Товариства з обмеженою відповідальністю «ВКФ «Лігена», Товариства з обмеженою відповідальністю «Сивашенергопром» щодо визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Вінд Пауер», Приватне акціонерне товариство «Вітряний парк Очаківський», Товариство з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Лутугинський», Виробничо-енергетичне обєднання «Вітроенергопром», Товариство з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Новоазовський», Товариство з обмеженою відповідальністю «Ренджи Тростянець», Товариство з обмеженою відповідальністю «Ренджи Томашпіль», Товариство з обмеженою відповідальністю «Соларенерго» (далі Позивачі, апелянти) звернулись до суду із адміністративним позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі Відповідач, Комісія, НКРЕ).

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 квітня 2015 року в задоволенні зазначеного адміністративного позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, позивачі подали апеляційну скаргу в якій просять скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Свої вимоги апелянти обґрунтовують тим, що судом першої інстанції було порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Заслухавши представників сторін, що прибули у судове засідання, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити, а оскаржувану постанову - скасувати, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є зокрема, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, ТОВ «Вінд Пауер» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 288047, виданої Комісією.

Постановою Комісії № 1632 від 13.12.2012 затверджено ТОВ «Вінд Пауер» «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за «зеленим» тарифом, Комісією погоджено договір №9270/02 на продаж електроенергії від 26.12.2012, укладений між позивачем та ДП «Енергоринок».

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ТОВ «Вінд Пауер») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП «Енергоринок») зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 2.1 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).

Розмір фіксованого мінімального «зеленого» тарифу для позивача, як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 2,1 * 0,05385 = 0,1131 євро/кВт*г.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що велична тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п. 2.3 цього Договору.

ТОВ «Вітряний парк «Лутугинський» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензіями серії АЕ № 194849 та серії АЕ №288046, виданими Комісією.

Постановою Комісії № 189 від 27 лютого 2014 року затверджено ТОВ «Вітряний парк «Лутугинський» «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за «зеленим» тарифом, Комісією погоджено договір №10383/14 на продаж електроенергії від 04.04.2014 року, укладений між позивачем та ДП «Енергоринок».

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ТОВ «Вітряний парк Лутугинський») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП «Енергоринок») зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 2.1 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).

Розмір фіксованого мінімального "зеленого" тарифу для позивача-2, як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 2,1 * 0,05385 = 0,1131 євро/кВт*г.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що велична тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п. 2.3 цього Договору.

Виробничо-енергетичне об'єднання «Вітроенергопром» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 288038, виданою Комісією.

Постановою Комісії № 589 від 23 липня 2009 року затверджено Виробничо-енергетичному об'єднанню «Вітроенергопром» «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за «зеленим» тарифом, Комісією погоджено договір №5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, укладений між позивачем та ДП «Енергоринок».

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (Виробничо-енергетичне об'єднання «Вітроенергопром») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП «Енергоринок») зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що тариф на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, затверджується Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України.

Розмір фіксованого мінімального "зеленого" тарифу для Виробничо-енергетичного об'єднання «Вітроенергопром», як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 2,1 * 0,05385 = 0,1131 євро/кВт*г.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що вартість електричної енергії, купленої ДПЕ у ВАД в розрахунковому місяці, визначається на підставі тарифу відповідно до п. 2.3 та фактичних обсягів електроенергії, купленої ДПЕ у ВАД.

ПАТ «Вітряний парк Очаківський» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 288233, виданою Комісією.

Постановою Комісії № 85 від 23 грудня 2011 року затверджено ПАТ «Вітряний парк Очаківський» «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за «зеленим» тарифом, Комісією погоджено договір №8017/02 на продаж електроенергії від 25.01.2012 року, укладений між позивачем та ДП «Енергоринок».

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ПАТ «Вітряний парк Очаківський») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП «Енергоринок») зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 2.1 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).

Розмір фіксованого мінімального "зеленого" тарифу для ПАТ «Вітряний парк Очаківський», як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 2,1 * 0,05385 = 0,1131 євро/кВт*г.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що велична тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п. 2.3 цього Договору.

ТОВ «Вітряний парк Новоазовський» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 288039, виданою Комісією.

Постановою Комісії № 990 від 09 червня 2011 року затверджено ТОВ «Вітряний парк Новоазовський» «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за «зеленим» тарифом, Комісією погоджено договір №7074/04 на продаж електроенергії від 09.06.2011 року, укладений між позивачем та ДП «Енергоринок».

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ТОВ «Вітряний парк Новоазовський») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП "Енергоринок") зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що тариф на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, затверджується Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України.

Розмір фіксованого мінімального "зеленого" тарифу для позивача-5, як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 2,1 * 0,05385 = 0,1131 євро/кВт*г.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що вартість електричної енергії, купленої ДПЕ у ВАД в розрахунковому місяці, визначається на підставі тарифу відповідно до п. 2.3 та фактичних обсягів електроенергії, купленої ДПЕ у ВАД.

ТОВ «Ренджи Тростянець» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 288219, виданою Комісією.

Постановою Комісії № 1825 від 27 грудня 2012 року затверджено ТОВ «Ренджи Тростянець» «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за «зеленим» тарифом, Комісією погоджено договір №9388/02 на продаж електроенергії від 29.01.2013 року, укладений між позивачем та ДП «Енергоринок».

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ТОВ «Ренджи Тростянець») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП «Енергоринок») зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 4,8 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).

Розмір фіксованого мінімального «зеленого» тарифу для ТОВ «Ренджи Тростянець», як виробника електричної енергії з енергії вітру для першої черги фотогальванічної електростанції становить - 731,95коп/кВт год; для першого пускового комплексу другої черги фотогальванічної електростанції - 533,71 коп/кВт год.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що велична тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п. 2.3 цього Договору.

ТОВ «Ренджи Томашпіль» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 194843, виданою Комісією.

Постановою Комісії № 1116 від 15 серпня 2013 року затверджено ТОВ «Ренджи Томашпіль» «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за «зеленим» тарифом, Комісією погоджено договір №9862/09 на продаж електроенергії від 20.08.2013 року, укладений між позивачем та ДП «Енергоринок».

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ТОВ «Ренджи Томашпіль») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП «Енергоринок») зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 3,5 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).

Розмір фіксованого мінімального «зеленого» тарифу для ТОВ «Ренджи Томашпіль», як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 0, 5846грн./кВт год./10,85546 грн./євро х 1,8 х 3,5 = 0,339255 євро/кВт год.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що велична тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п. 2.3 цього Договору.

ТОВ «Соларенерго» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 194740, виданою Комісією.

Постановою Комісії № 1418 від 01 листопада 2012 року затверджено ТОВ «Соларенерго» «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за «зеленим» тарифом, Комісією погоджено договір №9603/09 на продаж електроенергії від 31.05.2013 року, укладений між позивачем та ДП «Енергоринок».

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ТОВ «Соларенерго») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП «Енергоринок») зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 4,8 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).

Розмір фіксованого мінімального «зеленого» тарифу для ТОВ «Соларенерго», як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 0,05385*1,8*4,8 = 0,465264 євро/кВт*г.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що велична тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п. 2.3 цього Договору.

В обґрунтування позовних вимог позивачі зазначили, що відповідачем допущено бездіяльність стосовно не розгляду питання затвердження розміру «зеленого» тарифу для позивачів, що порушує гарантовані державою права останніх на застосування «зеленого» тарифу у розмірах перерахованих відповідно до законодавства, на отримання розрахунків за вироблену електроенергію з альтернативних джерел на підставі «зеленого» тарифу, перерахованого відповідно до вимог законодавства та призводить до недоотримання позивачами повної оплати за вироблену електричну енергії з альтернативних джерел за період вересень - грудень 2014 року та січень 2015 року у зв'язку з не переглядом «зеленого» тарифу.

Не погоджуючись із вищезазначеною бездіяльністю відповідача, позивачі звернулись до суду з даним позовом за захистом своїх прав та законних інтересів.

Приймаючи рішення про відмову в задоволенні адміністративного позову суд першої інстанції прийшов до висновку, що позивачі фактично просять втрутитись в господарські відносини між ними та ДП «Енергоринок» і фактично просять надати оцінку умовам Договорів про купівлю-продаж електроенергії та порядку їх виконання.

Колегія суддів апеляційної інстанції не погоджується з таким висновком суду першої інстанції, оскільки він не знайшов своє підтвердження під час апеляційного розгляду справи.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, відповідно до ліцензій, позивачі здійснюють виробництво електричної енергії.

На підставі ліцензій, з метою здійснення продажу електроенергії, між позивачами та ДП «Енергоринок» укладено вищезазначені договори, які містяться в матеріалах справи, згідно умов яких, позивачі зобовязуються продавати, а ДП «Енергоринок» зобовязується купувати електроенергію, вироблену позивачами та здійснювати її оплату відповідно до умов Договору.

Величина тарифів на електроенергію, яку продають позивачі ДП «Енергоринок», не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для апелянтів установлюються шляхом перерахування в евро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до зазначених Договорів відповідно.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачі звертались до відповідача з листами стосовно розгляду питання про затвердження розміру «зеленого» тарифу субєктам альтернативної енергетики за період з вересня по грудень 2014 року та січень 2015 року.

Однак, постанов щодо перерахування «зеленого» тарифу відповідачем прийнято не було.

Даючи правову оцінку, обставинам справи, колегія суддів апеляційної інстанції зазначає наступне.

Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці визначає Закон України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 року № 575/97-ВР (далі по тексту Закон), який регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.

Відповідно до ст. 8 Закону державне управління в електроенергетиці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики в електроенергетичному комплексі, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в електроенергетичному комплексі.

Згідно із ст. 11 Закону, державне регулювання діяльності в електроенергетиці провадиться шляхом формування тарифної політики відповідно до законодавства, надання ліцензій на здійснення окремих видів діяльності в електроенергетиці, здійснення контролю за діяльністю субєктів електроенергетики та інших учасників ринку електричної енергії та встановлення відповідальності за порушення умов і правил здійснення ними діяльності в електроенергетиці та на ринку електричної енергії.

Органом державного регулювання діяльності в електроенергетиці є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

Відповідно до ст. 12 Закону, основними завданнями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, є забезпечення проведення цінової та тарифної політики в електроенергетиці в межах повноважень, визначених законодавством.

Згідно із ст. 17-1 Закону, «зелений» тариф встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, у тому числі на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах) з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями), за умови виконання вимог щодо місцевої складової, передбачених цим Законом.

Порядок встановлення та перегляду «зеленого» тарифу регулюється Порядком встановлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу для суб'єктів господарської діяльності, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики №1421 від 02.11.2012 року (із змінами та доповненнями) (далі по тексту Порядок).

Відповідно до ст. 17-1 Закону та відповідно до п.п. 1.4 1.7 Порядку, «зелений» тариф встановлюється для кожного суб'єкта господарювання, який виробляє електричну енергію з альтернативних джерел енергії, за кожним видом альтернативної енергії та для кожного об'єкта електроенергетики (або для кожної черги будівництва електростанції (пускового комплексу).

«Зелений» тариф для суб'єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з енергії вітру, встановлюється на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року, помноженого на коефіцієнт «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з енергії вітру.

Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для суб'єктів господарювання встановлюється шляхом перерахування у євро «зеленого» тарифу, розрахованого за правилами цього Закону, станом на 1 січня 2009 року за офіційним валютним курсом Національного банку України на зазначену дату.

«Зелений» тариф не може бути менший за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується у національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату.

Відповідно до п.п. 1.8.-1.9 Порядку, «зелений» тариф перераховується на кожний розрахунковий місяць, яким для цілей Порядку є календарний місяць, на який перераховується «зелений» тариф.

З аналізу викладених положень вбачається, що відповідач зобовязаний перераховувати «зелений» тариф на кожний розрахунковий місяць за встановленою формулою та на підставі курсу євро, офіційно встановленого Національним банком України станом на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на розрахунковий місяць.

Отже, неперегляд тарифів на кожний календарний місяць, призводить до відсутності перерахованого «зеленого» тарифу, що в свою чергу, не дозволяє встановити загальну вартість виробленої електричної енергії за договорами, які укладені між позивачами та ДП «Енергоринок», а тому позивачі не отримують повну оплату за вироблену електроенергію, що в свою чергу порушує права останніх.

Останній перегляд «зеленого» тарифу відбувся 31.07.2014 року, згідно постанови Комісії №1072 «Про встановлення «зелених» тарифів на електричну енергію» був перерахований «зелений» тариф на серпень 2014 року.

Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що відповідачем допущено бездіяльність щодо невстановлення «зеленого» тарифу позивачам на кожний розрахунковий місяць за встановленою формулою та на підставі курсу євро, офіційно встановленого Національним банком України, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону, що свідчить про обґрунтованість позовних вимог в цій частині.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання відповідача, як субєкта владних повноважень, прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу колегія суддів апеляційної інстанції зазначає наступне.

Відповідно до ст. 162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про зобов'язання відповідача вчинити певні дії. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи те, що обов'язок перегляду «зеленого» тарифу на кожну дату встановлення роздрібних тарифів прямо встановлений Законом України «Про електроенергію», а також те, що позивачі звертались до відповідача з листами стосовно розгляду питання про затвердження розміру «зеленого» тарифу за період з вересня по грудень 2014 року та січень 2015 року, однак, постанов щодо перерахування «зеленого» тарифу відповідачем прийнято не було, з метою повного захисту порушеного права та гарантування дотримання норм чинного законодавства, колегія суддів вважає, необхідним зобов'язати відповідача розглянути питання про прийняття рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачам за вказаний період на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року, 24 вересня 2014 року, 28 жовтня 2014 року, 25 листопада 2014 року та 24 грудня 2014 року.

Також, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що частковому задоволенню підлягають позовні вимоги позивачів щодо зобов'язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачам, як виробникам електричної енергії з альтернативних джерел, додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої останніми електроенергії, за «зеленими» тарифами встановленими відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 31 липня 2014 року, оскільки вони є похідними від задоволених позовних вимог та призведуть до належного захисту прав позивачів.

Відтак, вищезазначений спосіб захисту прав позивачів може бути застосований лише тоді, коли закон встановлює повноваження суб'єкта публічної влади в імперативній формі, тобто його діяльність чітко визначена законом. У випадку, коли суб'єкт наділений дискреційними повноваженнями, суд може лише вказати норми закону, які відповідач повинен застосувати при вчиненні певної дії, з урахуванням встановлених судом обставин.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Вищого адміністративного суду України від 13.08.2014 К/800/21944/14.

Так, відповідно до ст. 17- 1 Закону, держава гарантує закріплення на законодавчому рівні на весь строк застосування "зеленого" тарифу вимог щодо закупівлі всієї електроенергії, виробленої на об'єктах електроенергетики, у тому числі введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах), що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями), і не проданої за договорами безпосередньо споживачам або енергопостачальним компаніям, за встановленим "зеленим" тарифом, а також щодо розрахунків за таку електроенергію у повному обсязі, у встановлені строки та грошовими коштами у порядку, встановленому законом.

Колегія суддів апеляційної інстанції не бере до уваги посилання представника відповідача, під час судового засідання в суді апеляційної інстанції, на неможливість перерахунку «зеленого» тарифу відповідно до правових положень Закону, оскільки Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 13 серпня 2014 року №764-р та від 1 жовтня 2014 року №915-р «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» виходячи з наступного.

Виходячи з загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативно-правовими актами, колегія суддів вважає, що при вирішенні даного спору слід застосовувати порядок та строки перегляду «зеленого» тарифу встановлені Законом України «Про електроенергетику», а тому розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 року №764-р «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» та від 1 жовтня 2014 року №915-р «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії», не є підставами для відмови від перегляду «зеленого» тарифу.

Згідно із ст.6 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України

Так, правовими положення ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з Рекомендацією Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, яка прийнята Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим ч. 3 ст. 2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади.

Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень - ключовим завданням якого є здійснення правосуддя. Тому завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішення.

З аналізу наведених положень законодавства вбачається, що вирішення Комісією питання щодо внесення змін до Правил Оптового ринку електричної енергії для здійснення перерахування додаткових коштів, недоотриманих позивачем за вироблену електричну енергію, відноситься до дискреційних повноважень Комісії, у зв'язку з цим, колегія суддів апеляційної інстанції приходить до висновку про зобовязання відповідача, як субєкта владних повноважень, розглянути питання щодо встановлення «зеленого» тарифу відповідно до норм чинного законодавства України.

З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що судом першої інстанції рішення прийнято з порушення норм матеріального та процесуального права. У звязку з цим, колегія суддів вважає необхідним рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким адміністративний позов задовольнити частково.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер, Приватного акціонерного товариства Вітряний парк Очаківський, Товариства з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський, Виробничо-енергетичного обєднання Вітроенергопром, Товариства з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Новоазовський, Товариства з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець, Товариства з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль, Товариства з обмеженою відповідальністю Соларенерго - задовольнити повністю.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.04.2015 року скасувати.

Ухвалити нову постанову, якою адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер, Приватного акціонерного товариства Вітряний парк Очаківський, Товариства з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський, Виробничо-енергетичного обєднання Вітроенергопром, Товариства з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Новоазовський, Товариства з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець, Товариства з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль, Товариства з обмеженою відповідальністю Соларенерго до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за участю третіх осіб: Державного підприємства Енергоринок, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Товариства з обмеженою відповідальністю Віндкрафт України, Товариства з обмеженою відповідальністю Еко-Оптіма, Товариства з обмеженою відповідальністю ВКФ Лігена, Товариства з обмеженою відповідальністю Сивашенергопром щодо визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо не встановлення станом на 27 серпня 2014 року, 24 вересня 2014 року, 28 жовтня 2014 року, 25 листопада 2014 року та 24 грудня 2014 року зеленого тарифу Товариства з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер, Приватного акціонерного товариства Вітряний парк Очаківський, Товариства з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський, Виробничо-енергетичного обєднання Вітроенергопром, Товариства з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Новоазовський, Товариства з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець, Товариства з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль, Товариства з обмеженою відповідальністю Соларенерго на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно із ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику (№ 575/97-ВР від 16.10.1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів на електроенергію для споживачів, а саме на 27 серпня 2014 року, 24 вересня 2014 року, 28 жовтня 2014 року, 25 листопада 2014 року та 24 грудня 2014 року.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер за розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закон України Про електроенергетику (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер за розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закон України Про електроенергетику (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер за розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закон України Про електроенергетику (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер, як виробнику електричної енергії з альтернативних джерел, додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 31 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 27 серпня 2014 року Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг було зобовязано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закон України Про електроенергетику (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер, як виробнику електричної енергії з альтернативних джерел, додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у жовтні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 31 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у жовтні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 24 вересня 2014 року Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг було зобовязано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закон України Про електроенергетику (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 24 вересня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер, як виробнику електричної енергії з альтернативних джерел, додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у листопаді 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 31 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у листопаді 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 28 жовтня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг було зобовязано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закон України Про електроенергетику (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 28 жовтня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер, як виробнику електричної енергії з альтернативних джерел, додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у грудні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 31 липня 2014 року та вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у грудні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 27 листопада 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг було зобовязано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закон України Про електроенергетику (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 27 листопада 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер, як виробнику електричної енергії з альтернативних джерел, додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у січні 2015 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 31 липня 2014 року та вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у січні 2015 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 24 грудня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг було зобовязано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 171 Закон України Про електроенергетику (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 24 грудня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Приватному акціонерному товариству Вітряний парк Очаківський, на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Приватному акціонерному товариству Вітряний парк Очаківський на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Приватному акціонерному товариству Вітряний парк Очаківський на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Приватному акціонерному товариству Вітряний парк Очаківський на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Приватному акціонерному товариству Вітряний парк Очаківський на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Приватному акціонерному товариству Вітряний парк Очаківський додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Приватним акціонерним товариством Вітряний парк Очаківський за договором № 8017/02 від 25.01.2012р., у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Приватним акціонерним товариством Вітряний парк Очаківський за договором № 8017/02 від 25.01.2012р., у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який на вересень 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський додаткових коштів у різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який на вересень 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національної комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів на вересень 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у жовтні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський за договором №№ 10383/17 від 04.04.2014 року у жовтні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який на жовтень 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів на жовтень 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у листопаді 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у листопаді 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який на листопад 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів на листопад 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у грудні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Товариствгом з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський за договором №№ 10383/17 від 04.04.2014 року у грудні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який на грудень 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів на грудень 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо прийняття рішення про внесення змін до Алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у січні 2015 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у січні 2015 року електроенергії, за зеленим тарифом, який на грудень 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів на січень 2015 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Виробничо-енергетичному обєднанню Вітроенергопром на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Виробничо-енергетичному обєднанню Вітроенергопром на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Виробничо-енергетичному обєднанню Вітроенергопром на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Виробничо-енергетичному обєднанню Вітроенергопром на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Виробничо-енергетичному обєднанню Вітроенергопром на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Виробничо-енергетичному обєднанню Вітроенергопром додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Виробничо-енергетичним обєднанням Вітроенергопром за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Виробничо-енергетичним обєднанням Вітроенергопром за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який на вересень 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Виробничо-енергетичному обєднанню Вітроенергопром додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Виробничо-енергетичним обєднанням Вітроенергопром за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у жовтні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Виробничо-енергетичним обєднанням Вітроенергопром за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у жовтні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який на жовтень 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 24 вересня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Виробничо-енергетичному обєднанню Вітроенергопром додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Виробничо-енергетичним обєднанням Вітроенергопром за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у листопаді 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Виробничо-енергетичним обєднанням Вітроенергопром за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у листопаді 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який на листопад 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 28 жовтня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Виробничо-енергетичному обєднанню Вітроенергопром додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Виробничо-енергетичним обєднанням Вітроенергопром за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у грудні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Виробничо-енергетичним обєднанням Вітроенергопром за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у грудні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який на грудень 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 25 листопада 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Виробничо-енергетичному обєднанню Вітроенергопром додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Виробничо-енергетичним обєднанням Вітроенергопром за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у січні 2015 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Виробничо-енергетичним обєднанням Вітроенергопром за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у січні 2015 року електроенергії, за зеленим тарифом, який на грудень 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 24 грудня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Новоазовський, на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Новоазовський на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Новоазовський на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Новоазовський на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Новоазовський на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Новоазовський додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Новоазовський за договором № 7074/04 на продаж електроенергії від 09.06.2011 року, у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Новоазовський за договором № 7074/04 на продаж електроенергії від 09.06.2011 року, у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який на вересень 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 27 серпня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на вересень 2014р., а саме на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у жовтні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у жовтні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 24 вересня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на жовтень 2014р., а саме на 24 вересня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у листопаді 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року в листопаді 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 28 жовтня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на листопад 2014р., а саме на 28 жовтня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у грудні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року в грудні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 25 листопада 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на грудень 2014р., а саме на 25 листопада 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Ренджи Тростянець за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у січні 2015 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року в січні 2015 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 24 грудня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на січень 2015р., а саме на 24 грудня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 27 серпня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на вересень 2014р., а саме на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у жовтні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у жовтні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 24 вересня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на жовтень 2014р., а саме на 24 вересня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у листопаді 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року в листопаді 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 28 жовтня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на листопад 2014р., а саме на 28 жовтня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у грудні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року в грудні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 25 листопада 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на грудень 2014р., а саме на 25 листопада 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Ренджи Томашпіль за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у січні 2015 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року в січні 2015 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 24 грудня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на січень 2015р., а саме на 24 грудня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Соларенерго на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Соларенерго на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Соларенерго на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Соларенерго на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо встановлення зеленого тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю Соларенерго на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу, шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Соларенерго додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Соларенерго за договором № 9603/09 від 31.05.2013 року у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої за договором № 9603/09 від 31.05.2013 року у вересні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 27 серпня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на вересень 2014р., а саме на 27 серпня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Соларенерго додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Соларенерго за договором № 9603/09 від 31.05.2013 року у жовтні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9603/09 від 31.05.2013 року у жовтні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 24 вересня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на жовтень 2014р., а саме на 24 вересня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Соларенерго додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Соларенерго за договором № 9603/09 від 31.05.2013 року у листопаді 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9603/09 від 31.05.2013 року в листопаді 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 28 жовтня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на листопад 2014р., а саме на 28 жовтня 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення;

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Соларенерго додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Соларенерго за договором № 9603/09 від 31.05.2013 року у грудні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9603/09 від 31.05.2013 року в грудні 2014 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 25 листопада 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на грудень 2014р., а саме на 25 листопада 2014 року, та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути питання щодо внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством Енергоринок перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю Соларенерго додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю Соларенерго за договором № 9603/09 від 31.05.2013 року у січні 2015 року електроенергії, за зеленим тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9603/09 від 31.05.2013 року в січні 2015 року електроенергії, за зеленим тарифом, який станом на 24 грудня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру зеленого тарифу шляхом перерахування в євро зеленого тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на січень 2015р., а саме на 24 грудня 2014 року , та за наслідками розгляду прийняти рішення.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер (ідентифікаційний код: 36168821) понесені судові витрати у розмірі 523,74 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Новоазовський (ідентифікаційний код: 36717412) понесені судові витрати у розмірі 110,34 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства Вітряний парк Очаківський (ідентифікаційний код: 37097399) понесені судові витрати у розмірі 147,60 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Виробничо-енергетичного об'єднання ВІТРОЕНЕРГОПРОМ (ідентифікаційний код: 24647172) понесені судові витрати у розмірі 147,60 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Вітряний парк Лутугинський понесені судові витрати у розмірі 147,60 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ (ідентифікаційний код: 37248921) понесені судові витрати у розмірі 1205,82 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ (ідентифікаційний код: 37663470) понесені судові витрати у розмірі 1205,82 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю СОЛАРЕНЕРГО (ідентифікаційний код: 37744753) понесені судові витрати у розмірі 523,74 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення.

Касаційну скаргу може бути подано безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Головуючий суддя М.І. Кобаль

судді: В.О. Аліменко

О.В. Епель

Головуючий суддя Кобаль М.І.

Судді: Аліменко В.О.

Епель О.В.