Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/354
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
13.08.2009 р. 11 год. 26 хв. № 2а-2534/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Зубко Л.П. вирішив адміністративну справу
за позовомУправління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва
до Державне підприємство науково-дослідний інститут "Будівельних матеріалів та виробів"
простягнення заборгованості в розмірі 146896,07грн.
за участю представників сторін
позивача не прибув
відповідача Мангольд І.Д.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 13.08.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулося Управління Пенсійного фонду України у Подільському районі м. Києва (позивач) з позовом до Державного підприємства «Науково-дослідного інституту «Будівельних матеріалів і виробів»(відповідач) про стягнення суми заборгованості по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»колишнім працівникам та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів в розмірі 146896,07 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що підприємство зобов’язане здійснювати виплати колишнім науковим працівникам різниці між сумою пенсії призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів. ДП «Український державний науково –технічний і проектний інститут промислових технологій»в порушення ст.. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»від 13.12.2005 р. №1977-ХІІ, не здійснювало виплату вказаної різниці колишнім науковим працівникам.
Відповідач - ДП «НДІ «Будівельних матеріалів і виробів»проти позову заперечує, та вказує на те, що Постанова Кабінету Міністрів України «Про порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи»визначає процедуру фінансування різниці між сумою пенсій виключно для наукових працівників не бюджетних державних підприємств та установ. Відповідач не відноситься до не бюджетних підприємств, оскільки фінансується з державного бюджету.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Науково-дослідного інституту «Будівельних матеріалів і виробів» (надалі НДІ «Будівельних матеріалів і виробів») має заборгованість по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» колишнім науковим працівникам установи, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів. Загальна сума заборгованості становить 146896,07 грн.
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»від 13.12.1991 року № 1977 (в редакції чинній до 1 січня 2004 року), держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової, науково-технічної, науково-педагогічної та науково-організаційної роботи (далі - стаж наукової роботи) на державних підприємствах, в установах, організаціях, пенсії на рівні, який забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Відповідно ч. 6 ст. 24 вищезазначеного Закону (в редакції до 1 січня 2004 року) та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств і організацій згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи» від 13.12.2000 року № 1826, фінансування витрат на виплату різниці у розмірі пенсії працівникам державних бюджетних установ і організацій здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, що передаються до Пенсійного фонду на фінансування пенсій, призначених за різними пенсійними програмами.
Фінансування витрат на виплату різниці у розмірі пенсії працівникам державних небюджетних підприємств і організацій здійснюється за рахунок коштів цих підприємств і організацій, які сплачують Пенсійному фонду кошти на виплату зазначеної різниці.
Виплата різниці у розмірі пенсії працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств і організацій здійснюється за окремими відомостями, які складаються органами, що призначають пенсії.
Фінансування витрат на виплату різниці у розмірі пенсій особам, які мають стаж роботи на декількох наукових підприємствах, установах і організаціях, здійснюється за рахунок коштів цих підприємств, установ і організацій пропорційно зарахованому стажу роботи..
Як встановлено судом, відповідач «НДІ «Будівельних матеріалів і виробів»є державним підприємством, відповідно до довідки Державного комітету статистики України № 183873 від 17.02.2009 р.
Законом України від 20.11.2003 року № 1316 - IV та постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 372 з 1 квітня 2004 року змінено порядок фінансування різниці між сумою пенсій, призначених науковим працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій згідно із Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи. Зокрема, ч. 6 статті 24 вищезазначеного Закону різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України, бюджетна установа - орган, установа чи організація, визначена Конституцією України, а також установа чи організація, створена у встановленому порядку органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим чи органами місцевого самоврядування, яка повністю утримується за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевих бюджетів. Бюджетні установи є неприбутковими.
Таким чином, позивачу було розраховано різницю між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам державних бюджетних і небюджетних установ, підприємств і організацій та сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів.
Відповідно до п.8 вищезазначеного Порядку, розмір витрат на виплату різниці пенсій, що підлягають фінансуванню за рахунок державних небюджетних підприємств і організацій, визначається в розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів після призначення пенсій згідно з Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що надсилається повідомлення відповідному підприємству, організації.
Управлінням ПФУ в Подільському районі м. Києва були надіслані до відповідача повідомлення про наявність заборгованості. Сума заборгованості станом на час розгляду справи в суді, «НДІ «Будівельних матеріалів і виробів»не погашена.
Суд не погоджується з твердження відповідача щодо того, що Державне підприємств «Науково-дослідного інституту «Будівельних матеріалів і виробів»фінансується лише з державного бюджету і не відноситься до небюджетних державних підприємств та установ. Як вбачається з листа Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 19.06.2009 р. № 13111-664, за бюджетними програмами фінансувалися лише окремі роботи. Представник відповідача не надав належно допустимих доказів, які б підтверджували відсутність інших науково-дослідних робіт. У листі наведений лише відсоток науково-дослідних робіт за бюджетним фінансуванням.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування податкового боргу у відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі та примусово стягнути в рахунок погашення боргу з Державного підприємства «Науково-дослідного інституту «Будівельних матеріалів і виробів»146896,07 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства «Науково-дослідного інституту «Будівельних матеріалів і виробів»(04080, м. Київ, вул.. Костянтинівська, 68, код ЄДРПОУ 00294349, р/р 26006301260287 в Подільському ПІБ МФО 322197) на користь Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва (04070, м. Київ, вул.. Борисоглібська, 14 код ЗКПО 26087978) заборгованість у розмірі 146896,07 грн. (сто сорок шість тисяч вісімсот дев’яносто шість грн.. 07 коп.) на р/р 256013012610, МФО 322669 в ГУ Ощадбанку по Києву та Київській області.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.