Ухвала суду № 44870053, 11.06.2015, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2015
Номер справи
809/2316/15
Номер документу
44870053
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"11" червня 2015 р. Справа № 809/2316/15

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши матеріали адміністративного

позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮСТ.Сервіс»

до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001842201 від 25.05.2015 року,-

В С Т А Н О В И В:

10.06.2015 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮСТ.Сервіс» звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001842201 від 25.05.2015 року.

Частиною 3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».

Згідно із ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюються у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Частиною 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із ч.1 ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" у 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1218 грн.

Слід зазначити, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для зміни майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Таким чином, вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо є майновою.

Вказана правова позиція викладена в листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 року № 165/11/13-12.

Отже, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Як вбачається із змісту позовної заяви, товариство з обмеженою відповідальністю «ЮСТ.Сервіс» звернулося до суду із вимогою про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001842201 від 25.05.2015 року, яким позивачу збільшено грошове зобов'язання з податку на додану вартість за основним платежем на суму 510917 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) на суму 255459 грн., та встановлено строк на їх сплату.

За таких обставин, адміністративний позов щодо визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0001842201 від 25.05.2015 року, є позовом майнового характеру.

Отже, розмір судового збору, який підлягає до сплати позивачем, становить 182,70 грн., з розрахунку: 1218*1,5=1827 грн. - розмір майнових вимог, 1827 грн.*10% = 182,70 грн.

Враховуючи, що позивачем сплачено 73,08 грн. судового збору, згідно доданої до позовної заяви квитанції № 0525003854 від 10 червня 2015 року, то сума судового збору, яку належить сплатити позивачу становить 109,62 грн. з розрахунку: 182,70 грн. - 73,08 грн.

Згідно з частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Проте суду не надано доказів та не вказано причини неможливості надання доказів на які йде посилання в позовній заяві, а саме: акту перевірки від 12.05.2015 року № 2032/009-15-22-01-01/36117597 з додатками; первинних документів бухгалтерського та податкового обліку (податкових накладних, видаткових накладних, актів надання послуг, рахунків-фактур, тощо); податкових декларацій з податку на додану вартість за вересень-листопад 2014 року. Також суд звертає увагу позивача про те, що документи подаються суду в оригіналах або належним чином засвідчених копіях. Однак, до позовної заяви долучено незасвідчену копію податкового повідомлення-рішення від 25.05.2015 року № 0001842201.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

В зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків.

На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮСТ.Сервіс» до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001842201 від 25.05.2015 року - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 24 червня 2015 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.