Постанова № 4481075, 19.05.2009, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2009
Номер справи
2а - 400/09/1470
Номер документу
4481075
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР КОМПЛЕКТУВАННЯ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ
Державний герб України

Миколаївський окружний адміністративний суд  54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

 19.05.2009 р. № 2а - 400/09/1470

м.Миколаїв

15:20

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Мавродієвої М.В.,  при секретарі Вандар Н..А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом

ОСОБА_1, АДРЕСА_1

доМиколаївський обласний військовий комісаріат, вул. Спаська, 33,Миколаїв,54000 за участю представників: від позивача: не з'явився, від відповідача: не з'явився,

про

зобов'язання відповідача виплатити матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу на розв'язання соціально-побутових питань в розмірі двомісячного грошового забезпечення,

в с т а н о в и в:

19.05.2009р. від сторін надійшли клопотання про розгляд справи без їх участі в порядку письмового провадження.

На підставі п.10 ч.1 ст.3 та ч.3 ст.122 КАС України, враховуючи клопотання осіб, які беруть участь у справі, суд вважає за можливе розглянути адміністративний позов в порядку письмового провадження, на основі наявних у справі матеріалів.

Позивач звернувся до суду з позовом про зобов'язання відповідача виплатити матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу на розв'язання соціально-побутових питань в розмірі двомісячного грошового забезпечення.

При прийнятті рішення судом взято до уваги наступне.

Позивач, ОСОБА_1, проходить військову службу у Очаківському районному військовому комісаріаті Миколаївської області на посаді заступника військового комісара Очаківського районного військового комісаріату, що підтверджується довідкою відповідача (арк.спр.8).

13 березня 2008 року позивачем був поданий рапорт про надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, що має резолюцію керівництва (арк.спр.9).

Наказом військового комісара Миколаївського обласного військового комісаріату по стройовій частині від 17 березня 2008 року №39 було зазначено виплатити матеріальну допомогу на розв'язання соціально-побутових питань в розмірі місячного грошового забезпечення за 2008 рік відповідно до наказу Міністерства оборони України від 05 березня 2001 року №75 (арк.спр.11).

11 червня 2008 року позивачем був поданий рапорт про надання чергової відпустки за 2008 рік та надання матеріальної допомоги на оздоровлення за 2008 рік, що має резолюцію керівництва (арк.спр.10).

Наказом військового комісара Миколаївського обласного військового комісаріату по стройовій частині від 17 червня 2008 року №84 було дозволено позивачу відбути в чергову відпустку та отримати матеріальну допомогу на оздоровлення за 2008 рік в розмірі місячного грошового забезпечення відповідно до наказу Міністерства оборони України від 05 березня 2001 року №75 (арк.спр.84).

Між тим, позивачу так і не була виплачена матеріальна допомога на оздоровлення та на розв'язання соціально-побутових питань в зв'язку з чим він був змушений звернутися до відповідача з рапортом про виплату заборгованості по матеріальній допомозі на оздоровлення та матеріальній допомозі на розв'язання соціально-побутових питань.

03 березня 2009 року позивачем отримано відповідь за №114, в якій відповідач повідомив про недостатнє забезпечення бюджетних асигнувань і неможливість в даний момент здійснити виплати по матеріальній допомозі на оздоровлення в сумі 237,80 грн. та матеріальній допомозі на розв'язання соціально-побутових питань (арк.спр.13).

Стаття 17 Конституції України передбачає, що держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їх сімей.

Відповідно до ст. 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією та не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються та не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод.

Стаття 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»від 20.12.1991 № 2011 (далі - Закон №2011) гарантує достатнє та в повному обсязі грошове забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей.

Стаття 2 цього ж Закону забороняє обмеження прав на отримання належного грошового забезпечення передбаченого наказом Міністерства оборони №75 від 05.03.2001.

Відповідно до п.33.1, 36.1 Інструкція про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністерства оборони №75 від 05.03.2001, передбачено місячний розмір грошового забезпечення та порядок виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості по матеріальній допомозі на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань станом на час розгляду справи не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст.11,71, 86, 122, 158-163,167, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Миколаївського обласного військового комісаріату, вул.Спаська, 33, м.Миколаїв (відомості про банківські реквізити відсутні, код ЄДРПОУ 08299180) на користь ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (відомості про банківські реквізити відсутні, ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) заборгованість по матеріальній допомозі на оздоровлення за 2008 рік у сумі 2537,80 грн. та по матеріальній допомозі на вирішення соціально-побутових питань за 2008 рік в сумі 2537,80 грн.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя М.В. Мавродієва

Постанова оформлена у відповідності до ст.163 КАС України

та підписана суддею 01.06.2009