ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 червня 2015 рокум. ПолтаваСправа № 816/2146/15
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Гіглава О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області про визнання протиправними та скасування рішень, -
В С Т А Н О В И В:
10 червня 2015 року фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0025161701/1115 від 27.03.2015, рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, рішення ГУ Міндоходів у Полтавській області №184/0/16-31-10-04-11 від 24.04.2015, рішення Державної фіскальної служби України №4604/0/99-99-10-01-03-14 від 19.05.2015.
Частиною 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до пунктів 3, 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як слідує зі змісту адміністративного позову, у якості відповідача ФО-П ОСОБА_1 визначає Кременчуцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області.
Разом з тим, прохальна частина даного адміністративного позову, окрім позовних вимог про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0025161701/1115 від 27.03.2015, рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, містить також позовні вимоги про визнання протиправними та скасування рішення ГУ Міндоходів у Полтавській області №184/0/16-31-10-04-11 від 24.04.2015 та рішення Державної фіскальної служби України №4604/0/99-99-10-01-03-14 від 19.05.2015.
При цьому, позивач не визначає ГУ Міндоходів у Полтавській області та Державну фіскальну службу України, якими винесено вказані спірні рішення, в якості відповідачів у справі та не надає для останніх копій позовних заяв з доданими до них матеріалами.
Також відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до положень частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позовних заяв майнового характеру встановлено ставку судового збору в розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а за подання позовних заяв немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Як слідує з позову, предметом спору у даній справі є як майнові вимоги про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0025161701/1115 від 27.03.2015, рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, які мають бути оплачені позивачем судовим збором у розмірі 187,20 грн (10 відсотків розміру ставки судового збору), так і немайнові вимоги про визнання протиправними та скасування рішення ГУ Міндоходів у Полтавській області №184/0/16-31-10-04-11 від 24.04.2015 та рішення Державної фіскальної служби України №4604/0/99-99-10-01-03-14 від 19.05.2015, які мають бути оплачені позивачем судовим збором у розмірі по 73,08 грн кожна.
Разом з тим, позивачем до позовної заяви документу про сплату судового збору за позовні вимоги немайнового характеру не додано.
Крім того, на підтвердження сплати судового збору за позовні вимоги майнового характеру позивачем до адміністративного позову додано не оригінал, а лише незавірену копію платіжного доручення №550 від 08.06.2015, яке не може бути розцінене судом як належний доказ сплати ФО-П ОСОБА_1 судового збору за позовні вимоги майнового характеру.
Поряд з цим, положеннями статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачена необхідність зазначення у позовній заяві переліку документів та інших матеріалів, що додаються, та додання до позовної заяви її копій та копій всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Разом з тим, судом з'ясовано, що позивачем позовна заява подана без додатків, які у ній перелічені, а також до позовної заяви не додано копій позовної заяви та копій всіх приєднаних до неї документів для направлення їх відповідачу, що свідчить про порушення ним частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
З огляду на викладене, суд доходить висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області про визнання протиправними та скасування рішень залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків до 24 червня 2015 року та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду:
- оригіналів документів про сплату судового збору за позовні вимоги майнового та немайнового характеру або доказів на підтвердження підстави звільнення позивача від сплати судового збору;
- позовної заяви /разом із доданими до неї документами/ з уточненим складом відповідачів;
- копій позовних заяв разом із доданими до них документами відповідно до кількості відповідачів у справі.
Копію ухвали направити особі, що звернулася з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.В. Гіглава