Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 серпня 2009 р. справа № 2а-2а-10001/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Головіної К.І.
при секретарі Потапенко О.М.
за участю прокурора - Вартанової О.М.,
за участю представника позивача - Лапіної Н.В.,
за участю представника відповідача - Бабінової З.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Донецьку справу за адміністративним позовом Прокурора м. Горлівки в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національної енергетичної компанії «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про стягнення штрафу у розмірі 5100 грн. ,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор м. Горлівки звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національної енергетичної компанії «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про стягнення штрафу у розмірі 5100 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що до комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» постановою № Д-362 від 03.02.2009 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Донецькій області було накладено штраф у розмірі 5100,00 грн.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позов підтримали у повному обсязі, надали пояснення аналогічні викладеним у позові, просили суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав, не заперечував проти задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора, представника позивача та представника відповідача, судом встановлено наступне.
Судом встановлено, зо згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.
Прокурор м. Горлівки представляє інтереси держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні», яке в свою чергу є суб’єктом владних повноважень.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Державному підприємству «Національна енергетична компанія «Укренерго» при виконанні функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії» затвердженим постановою Кабінету Міністрів України за №929 від 07.08.1996 року наказом Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03 листопада 2006 року «Про державний енергетичний нагляд», та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія Укренерго» та його територіальних структурних підрозділів.
Головною метою діяльності Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» є забезпечення цілісності об’єднаної енергетичної системи України, задоволення інтересів держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій з найменшими витратами для країни, а до основних напрямків діяльності здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» та Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії».
Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об’єднаної енергетичної системи України, посиленню впливу на суб’єктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок та теплових мереж.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про електроенергетику» до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації об’єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Частина 1 статті 9 зазначеного Закону визначає, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, визначеному законодавством України, а частина 5 статті 9 цього ж Закону надає Інспекції повноваження застосовувати в установленому порядку санкції до суб’єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. Так, відповідно до частини 3 статті 27 Закону України «Про електроенергетику» суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці:за ухиляння від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензій – штраф у розмірі до п’яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідач Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» діє на підставі статуту, затвердженого розпорядженням голови Донецької обласної ради від 28 серпня 2007 року, та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.46).
01.11.2006 року між відповідачем та ВАТ «Донецькобленерго» укладено договір на постачання електроенергії № 1026, згідно з яким ВАТ «Донецькобленерго» постачає електричну енергію відповідачу, а останній користується електроенергією та оплачує її вартість.
В порушення умов зазначеного договору, а також, вимог ст. 26 Закону України «Про електроенергетику » та п.п.2 п.10.2 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 року № 28, відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі оплачував спожиту електричну енергію, внаслідок чого станом на 01.10.2008 року заборгованість відповідача за спожиту електроенергію перед ВАТ «Донецькобленерго» склала 22495 624,90 грн., що підтверджується витягом з особового рахунку № 1026 (а.с.7).
16.10.2008 року відповідач, в порушення п.п.4,15 п.10.2 Правил не допустив до власних електричних установок відповідальних представників постачальника електричної енергії - ВАТ «Донецькобленерго», в зв’язку із чим складено акт не допуску від 16.10.2008 року № 095158 (а.с. 8).
У відповідності до п.7.5 Правил та п.2 Порядку обмеження електроспоживання споживачів до рівня екологічної броні електропостачання або повного припинення їм електропостачання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 року № 93 ВАТ «Донецькобленерго» 17.10.2008 року надіслано відповідачеві повідомлення про припинення подачі електроенергії № 1026\300 від 16.10.2008 року в якому зазначені підстава припинення електропостачання та дата коли підприємству буде обмежено електропостачання. Відповідачем повідомлення отримано 29.10.2008 року (а.с.9-12).
04 листопада 2008 року інспектором з енергетичного нагляду Артемівського відділення інспекції Держенергонагляду у Донецькій області був складений припис ДА 216 № 521 від 04.11.2008 року, згідно з яким директору РУЕК КП «Компанія «Вода Донбасу» приписувалося допустити представників електропостачальної організації Слов’янського РЕМ та Держенергонагляду до електроустановок для відключення електропостачання до рівня екологічної броні внаслідок заборгованості за спожиту електроенергію (а.с.16).
В порушення вимог ч.9 ст. 26 Закону та п.п.14 та 15 п.10.2 Правил державного інспектора з енергетичного нагляду Артемівського відділення інспекції Держенергонагляду у Донецькій області та представників електропостачальної організації Слов’янського РЕМ ВАТ «Донецькобленерго» відповідачем не було допущено до своїх електроустановок.
04 листопада 2008 року державним інспектором з енергетичного нагляду Артемівського відділення інспекції держенергонагляду у Донецькій області було проведено перевірку виконання відповідачем вимог припису ДА 216 № 521 від 04.11.2008р.
Актом перевірки ДА 216 № 522 від 04.11.2008 року державний інспектор держенергонагляду встановив факт невиконання відповідачем припису ДА 216 № 521 від 04.11.2008р., строк виконання яких скінчився (а.с.17).
На підставі акту перевірки ДА 216 № 522 від 04.11.2008 року старший державний інспектор з енергетичного нагляду – начальник Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Донецькій області, за невиконання припису Держенергонагляду ДА 216 № 521 від 04.11.08р. постановою №Д-362 від 03 лютого 2009 року наклав штраф на Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» у сумі 5100,00грн. (а.с.18). Постанову про накладення штрафу надіслано відповідачеві листом №14-30/135 від 03.02.2009 р. (а.с.19), яка отримано ним 09.02.2009 р. (а.с.20).
Відповідальність визначена статтею 27 Закону України «Про електроенергетику» та Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312. Згідно пункту 5 цього Положення , старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб’єктів господарської діяльності штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення штрафи у розмірі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки та оформлюється постановою.
Суб’єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Станом на теперішній час відповідачем суму штрафу не сплачено.
Зазначена сума заборгованості представником відповідача визнається, у зв’язку з чим суд відповідно до вимог ч.3 ст. 72 КАС України вважає ці обставини доведеними як такі, що визнаються сторонами.
Таким чином, суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути зазначену суму штрафних санкцій.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 99,100, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора м. Горлівки в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національної енергетичної компанії «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про стягнення штрафу у розмірі 5100 грн. – задовольнити .
Стягнути з Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (83001, м. Донецьк, вул. Артема, 85, ЄДРПОУ 00191678, р/р 26003301535209 ГУ ПІБ м. Донецьк, МФО 334271) на користь державного бюджету (р/р 31112106700002 УДК м. Донецьк, ДУ ДКУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО834016, ЄДРПОУ 23977045, отримувач - державний бюджет м. Донецьк) суму штрафних санкцій в розмірі 5100 (п’ять тисяч сто) гривень 00 копійок.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 07 серпня 2009 року.
Повний текст постанови складений 12 серпня 2009 року.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Головіна К.І.