Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 серпня 2009 р. справа № 2а-2а-9195/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Головіної К.І.
при секретарі Потапенко О.М.
за участю представника позивача Сорокіної Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фараон» про стягнення заборгованості з податку на прибуток та з комунального податку, -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фараон» про стягнення заборгованості з податку на прибуток та з комунального податку у сумі 1530,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що станом на 18.05.2009 р. відповідач має податкову заборгованість у загальному розмірі 1530 грн., що складається з:
- податку на прибуток підприємств у сумі 850 грн.;
- комунального податку у сумі 680 грн.
Відповідно до ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу були направлені податкові вимоги за № 1/122 від 22.07.2008 р. і № 2/164 від 15.09.2008 р., але станом на 18.05.2009 р. погашення податкового боргу не здійснено.
Просив стягнути з відповідача на користь держави зазначену суму податкової заборгованості з податку на прибуток та з комунального податку.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ТОВ «Фараон» є юридичною особою, знаходиться на обліку у ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя, як платник податків з 22.05.1995 року, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.21).
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні повноваження.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов’язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
У відповідності до ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування ” податок на прибуток підприємств є загальнодержавним податком, згідно ст. 15 Закону України „Про систему оподаткування” комунальний модаток є місцевим податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Щодо податку на прибуток підприємств, то відповідно до п. 2.1.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” платниками податку на прибуток підприємств є з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами. Пунктом 16.4 ст. 16 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.
Наявність податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 850 грн. підтверджується розрахунком заборгованості по платежам до бюджету (а.с.6).
Вказана заборгованість утворилась внаслідок накладення штрафних санкцій на відповідача за несвоєчасне подання податкових декларації з податку на прибуток, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Позивачем на відповідача були накладені такі штрафні санкції, та відповідач має сплатити суму штрафу за несвоєчасне надання декларацій з податку на прибуток у розмірі 850,00 грн. Позивачем були виставлені податкові повідомлення –рішення 0001791500 від 26.06.2008 року, № 0003981500 від 24.12.2008 року, № 0000471500 від 19.01.2009 року, № 0001231500 від 25.02.2009 року.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню на користь державного бюджету податковий борг з податку на прибуток у сумі 850 грн.
Щодо порядку обчислення і спати комунального податку, то відповідно до ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів „Про місцеві податки і збори” комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Встановлення і визначення порядку сплати такого податку згідно ст. 18 зазначеного Декрету здійснюють органи місцевого самоврядування відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Наявність податкового боргу з комунального податку у розмірі 680 грн. підтверджується розрахунком заборгованості по платежам до бюджету (а.с.6).
Вказана заборгованість утворилась внаслідок накладення штрафних санкцій на відповідача за несвоєчасне подання податкових декларації з комунального податку, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Позивачем на відповідача були накладені такі штрафні санкції, та відповідач має сплатити суму штрафу за несвоєчасне надання декларацій з комунального податку у розмірі 680,00 грн. Позивачем були виставлені податкові повідомлення –рішення 0000891530 від 26.06.2008 року, № 0001661530 від 24.12.2008 року, № 0000291530 від 25.02.2009 року.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню на користь місцевого бюджету податковий борг з комунального податку у сумі 680 грн.
Відповідно до ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу були направлені податкові вимоги за № 1/122 від 22.07.2008 р. і № 2/164 від 15.09.2008 р., однак вони не були вручені про що були складені акти. Перша та друга податкові вимоги були розміщені на дощці оголошень. Станом на 18.05.2009 р. погашення податкового боргу не здійснено.
Сума, яка визначена податковою вимогою, відповідачем сплачена не була.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суми податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до ТОВ «Фараон» про стягнення заборгованості з податку на прибуток та з комунального податку.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фараон» про стягнення заборгованості з податку на прибуток та з комунального податку.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фараон» (87541, Донецька область, м. Маріуполь, б-р. Комсомольський, буд. 54 кв. 186, код ЄДРПОУ 23350843, р/р 26009301360153 у філії «Орджонікідзевськой в ПІБ м. Маріуполя Донецької області», МФО 334389 на користь державного бюджету заборгованість з податку на прибуток в сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. на розрахунковий рахунок - № 31115009700054, одержувач - державний бюджет Орджонікідзевського району м. Маріуполя, код одержувача 34686694, банк одержувача – ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 11021000.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фараон» (87541, Донецька область, м. Маріуполь, б-р. Комсомольський, буд. 54 кв. 186, код ЄДРПОУ 23350843, р/р 26009301360153 у філії «Орджонікідзевськой в ПІБ м. Маріуполя Донецької області», МФО 334389 на користь місцевого бюджету заборгованість з комунального податку в сумі 680 (шістсот вісімдесят) грн. на розрахунковий рахунок - № 33219828700054, одержувач - місцевий бюджет Орджонікідзевського району м. Маріуполя, код одержувача 34686694, банк одержувача – ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 16010200.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 03 серпня 2009 року.
Повний текст постанови складений 10 червня 2009 року.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Головіна К.І.