Постанова № 4478712, 10.08.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
10.08.2009
Номер справи
2а-8091/09/1/0170
Номер документу
4478712
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

10.08.09Справа №2а-8091/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещовоъ О.Р. , при секретарі судового засідання Дубініной А.В., за участю представників сторін: від позивача Бора І.Ю.,

від відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державноої податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "АТП № 579360"

про стягнення,

Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим (далі позивач) звернулась до адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП № 579360» (далі відповідач) про стягнення суми податкового боргу з комунального податку в розмірі 326, 40 гривень.

Ухвалами суду від 06.07.2009 відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, пояснив, що заборгованість відповідачем на день розгляду справи не сплачена, що підтверджується довідкою про стан розрахунків з бюджетом.

У судове засідання представник відповідача не зявився, повідомлений належним чином про час та дату розгляду справи, будь-яких клопотань та пояснень по суті позову не надсилав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності представника відповідача.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» (далі Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.

Згідно із п. 11 ст. 10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи зазначене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено його право звернення до суду із позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом, спір належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» (далі Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.

Згідно із п. 11 ст. 10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи зазначене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено право звернення позивача до суду із позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом, спір належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Суд встановив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "АТП № 579360" є юридичною особою, зареєстрованою 22.12.2005 року виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРК згідно з свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серія А00 № 437310.

Згідно з довідкою Головного управління статистики України в АРК від 28.12.2005 року № 05/3-6-06/2761 відповідач здійснює наступні види діяльності за КВЕД: функціонування автомобільного транспорту, діяльність автомобільного вантажного транспорту, інші автомобільні пасажирські перевезення, інші види оптової торгівлі, роздрібна торгівля з лотків, роздрібна торгівля пальним.

Таким чином, ТОВ «АТП № 579360» являється платником комунального податку, а тому згідно із законодавством України, відповідач зобовязаний сплачувати комунальний податок до Державного бюджету України.

Згідно із статтею 5 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон №2181) податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п. 1.2, 1.3 ст. 1 Закону №2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. Згідно із пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Базовим податковим періодом за розрахунками з комунального податку, наданих відповідачем до податкового органу є календарний квартал, про що свідчить відмітка в податкових розрахунках.

Обовязок Товариства з обмеженою відповідальністю "АТП № 579360" сплачувати комунальний податок передбачений Декретом Кабінету Міністрів України “Про місцеві податки і збори”N 56-93 від 20.05.1993 року.

Відповідно до статті 15 Декрету Кабінету Міністрів України “Про місцеві податки і збори”комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Судом встановлено, що у ТОВ «АТП № 579360» станом на 22 квітня 2009 року є заборгованість з комунального податку у сумі 326, 40 гривень, підставою виникнення якої є несвоєчасно сплачені податкові зобовязання, визначені у податкових розрахунках комунального податку, а саме:

-Згідно з податкового розрахунку комунального податку за 2 квартал 2008 року № 134645 ТОВ «АТП № 579360» самостійно нараховано податку у розмірі 108, 80 гривень, на день розгляду справи заборгованість не погашена;

-Згідно з податкового розрахунку комунального податку за 3 квартал 2008 року № 209261 ТОВ « АТП № 579360» самостійно нараховано податку у розмірі 115, 60 гривень, на день розгляду справи заборгованість не погашена;

-Згідно з податкового розрахунку комунального податку за 4 квартал 2008 року № 295000 ТОВ « АТП № 579360» самостійно нараховане податку у розмірі 102, 00 гривень, на день розгляду справи заборгованість не погашена.

Таким чином, загальна заборгованість відповідача з комунального податку

складає 326, 40 гривень,є обґрунтованою та підлягає стягненню.

Відповідно до норм Закону України « 2161 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом і державними цільовими фондами» Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі застосовані наступні заходи для примусового погашення податкового боргу.

Відповідно до п.п. 6.2.1, 6.2.3 ст. 6 Закону України № 2181 відповідачеві направлені перша податкова вимога № 1/1275 від 08.05.2008 року, яка була отримана відповідачем 16.05.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням № 2710396 та друга податкова вимога № 2/1693 від 17.06.2008 року, яка була отримана відповідачем 03.07.2008 року, що підтверджується поштовим повідомлень № 3384786.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону №2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

При цьому, суд зазначає, що сума, яка стягується, є безспірною, оскільки визначена відповідачем самостійно в поданих ним документах податкової звітності.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП № 579360» (ідентифікаційний код 33979880, м. Сімферополь, вул. Київська, б.5/2)

суму податкового боргу з комунального податку у дохід місцевого бюджету м. Сімферополь (код платежу 16010202, р/р 33214828700004 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740709) у розмірі 326, 40 гривень.

3.Копію постанови надіслати сторонам.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Трещова О.Р.